• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu 30.09

Koleżanki i Koledzy!


Po dzisiejszym spotkaniu z Panią Minister nie ma wciąż informacji o podwyżkach na poziomie innych formacji, a jedynie tyle co wynika ze wzrostu 4,4% funduszu wynagrodzeń i uposażeń z ustawy budżetowej plus tyle co wynika z Uchwały modernizacyjnej na 2022 rok, czyli 448zł dla funkcjonariuszy SCS i 541zł w KSC z DWR i 500zł dla pracowników niemnożnikowych.

Jest to dyskryminacja w stosunku do innych formacji i to przedstawiłem na spotkaniu oraz informację o tym, że nikt nie będzie przecież akceptował dyskryminacji i dojdzie do permanentnych protestów w KAS.

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w tej sprawie Pani Minister będzie jeszcze rozmawiać z Ministrem Finansów i ma być jeszcze spotkanie z udziałem Pana Ministra w tej sprawie. Zaproszenie będzie wystosowane do wszystkich ZZ.



Ponadto na spotkaniu informowano o nowej kwocie w ustawie budżetowej na inwestycje w wysokości 46 mln 875 tys. zł.

W sprawie dodatków motywacyjnych będzie wdrażany program, który obejmie osoby mające pod opieką funkcjonariuszy i pracowników rozpoczynających służbę/pracę, osoby które dzielą się wiedzą, mentorów. Nie będzie to program powszechny. Zawnioskowaliśmy, w tej sprawie o inicjatywę Ministra Finansów.

Zwiększenie wielokrotności kwoty bazowej w rozporządzeniu. Wniosek by powinna nastąpić. MF nie ma rozpoznanej tej kwestii i przystąpi do analizy.

W 2021 roku były podwyżki i awanse, chociażby z okazji święta KAS 10319 funkcjonariuszy i pracowników otrzymało awanse i podwyżki.

Wyjaśniliśmy także kwestię regulaminów nagradzania. Nie jest tak, że regulaminy dot. wydatków z 3% funduszu nagród nie muszą być przestrzegane, bo DIAS mają uznaniowość.

O dalszych działaniach będziemy informować.



Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
 
Jestem jednym z tych 10 tysięcy wyróżnionych tydzień temu "awansem płacowym". Nadal nie wiem jak dużym, ale słyszałem, że mnożnik w górę o 0,05 lub nawet 0.1. Brutto! Dam znać, skoro tylko dostanę angaż, bo na okolicznościowym dyplomie w teczce KAS info brak.
 
Koleżanki i Koledzy!


Jest to dyskryminacja w stosunku do innych formacji i to przedstawiłem na spotkaniu oraz informację o tym, że nikt nie będzie przecież akceptował dyskryminacji i dojdzie do permanentnych protestów w KAS.



Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
Jak się dobrze nad tym zastanowić to tu chyba nie może być mowy o jakiejś dyskryminacji. Dyskryminacja dotyczyłaby służb mundurowych, natomiast kas nie jest żadną służbą mundurową.
 
Ostatnia edycja:
Chyba nie za bardzo zrozumiałem, z tego co mi wiadomo służby podległa pod normalne ministerstwa mają dostać po 500 zł. od przyszłego roku. Natomiast my w Służbie Celnej mamy dostać 4,4% + 448 czyli jakieś 268 + 448 = 716. 716×0.83 = 594. No to chyba więcej jak policjanci? Chyba, że coś pomyliłem.
To raczej suma wszystkiego (wraz z pieniędzmi z komunii 😁) i tyle wychodzi na koniec średnio na etat ^^
 
Teoretyzując koledzy i koleżanki gdyby ktoś z nas wybrał się 8 października to napiszcie proszę czy bez obaw możemy iść w mundurach? Nie mam żadnego doświadczenia w strajkowaniu.
 
Chyba nie za bardzo zrozumiałem, z tego co mi wiadomo służby podległa pod normalne ministerstwa mają dostać po 500 zł. od przyszłego roku. Natomiast my w Służbie Celnej mamy dostać 4,4% + 448 czyli jakieś 268 + 448 = 716. 716×0.83 = 594. No to chyba więcej jak policjanci? Chyba, że coś pomyliłem.
268 zł to 4, 4 % z kwoty 6090,91 zl. Co to jest to 6090,91zl?
 
dopóty, dopóki NASZ związek będzie rozmieniał się na drobne i walczył w imieniu jakiegoś sztucznego tworu banasiowo pisowskiego kas, a nie funkcjonariuszy, to niestety, ale nikt z nami nie będzie chciał rozmawiać i nie będzie nas poważnie traktował. żądania należy stawiać w imieniu funkcjonariuszy mundurowych i tych ucywilnionych. gwarantuję, że wtedy wywalczymy swoje, a ona nie doczeka generała.
 
Back
Do góry