Informacja o najbliższych działaniach

FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

PRACOWNICY KAS
Koleżanki i Koledzy!Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że po spotkaniu z Ministrem Finansów w dniu 15.11., o ile wciąż będzie utrzymywane nierówne traktowanie i nie zostanie zapewniona modernizacja na lata 2023-2025, jak również nie zostaną zrealizowane pozostałe postulaty, odbędzie się manifestacja zorganizowana w trybie analogicznym do tych, które odbyły się w maju i czerwcu 2016 roku.

Będzie to pikieta o charakterze mundurowym pod biało czerwoną flagą.

Zaprosimy do udziału funkcjonariuszy SCS i pracowników KAS oraz wszystkie chętne związki zawodowe działające w KAS, ale bez możliwości używania flag i transparentów związkowych oraz bez możliwości udziału innych branż budżetówki.

Data i szczegóły organizacyjne zostaną podane niebawem.

Jednocześnie ZZ Celnicy PL informuje, że bezpośrednio po ww. spotkaniu, o ile wciąż nie będziemy poważnie i sprawiedliwie traktowani, rozpocznie się akcja składania przez wszystkich funkcjonariuszy SCS wniosków o przeniesienie do Komendantów Głównych innych formacji mundurowych, jak również zostanie ogłoszona akcja protestacyjna i podjęte zostaną dalsze działania.

Data rozpoczęcia i szczegółowa instrukcja postępowania zostanie upubliczniona niebawem.Z Pozdrowieniem!

Sławomir Siwy

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL​
 

Attachments

  • celnicy67-21-informacja działania.pdf
    153,4 KB · Wyświetleń: 197
"Zaprosimy do udziału funkcjonariuszy SCS i pracowników KAS oraz wszystkie chętne związki zawodowe działające w KAS, ale bez możliwości używania flag i transparentów związkowych oraz bez możliwości udziału innych branż budżetówki"
Czegoś takiego na pewno nie wymyśliliby mistrz Bareja i klasycy z Monty Pythona. Pan Przewodniczący jest The Best.
 
a 3 listopada zostanie podpisanie porozumienie z Komitetem
Dokładnie tak będzie .... i plan Sławka legnie w gruzach jak zwykle. A druga sprawa ... czemu 15 bo szanowny Pan pseudo Minister dopiero wtedy ma wolne ? To kto tu pod kogo gra ?? Bo z tego co widzę to związki działają pod dyktando Pana M a nie na odwrót. Z własnego doświadczenia powiem tak ... kiedyś w pewnym ZZ do którego należałem była podobna sytuacja i tutaj ZZ wykazał się prawdziwą walką wręcz na gołe pięści ....a nie tak jak tutaj nadstawiając jeszcze policzek. Tez pewien Pan M dał termin a ZZ miał ten termin głęboko w poważaniu i doszło do działań protestacyjnych w terminie, który to ZZ ustalił a nie jakiś gruby benek. I nie ukrywam tego że to był jedyny ZZ który działał w 100% na korzyść pracowników- teraz niestety nie każdy ZZ tak działa jak tamten. A co do KP z różnych źródeł rózne informacje dochodzą do ludzi. Ale niestety większość z nich mówi że Pan Panie Sławku chciał przy rozmowach z Ministrem "swojego" człowieka ze związku gdy jasno było ustalone że KP do rozmów wysyła Funkcjonariusza oraz pracownika cywilnego. Nie rozumiem tutaj Pana podejścia pchania się na siłę między wódkę a zakąskę. Szanuję Pana Panie Sławku ale w pewnych rzeczowych sytuacjach a mianowicie skoro chciał Pan ażeby ZZ Celnicy.pl należały do KP trzeba było się ustosunkować do pewnych informacji. Bez urazy ale cała ta sytuacja wyglądała tak jak by Celnicy wzięli ślub z KP a rozwiedli się z powodu lekko przesolonej zupy pomidorowej ......
 
  • Lubię
Reactions: cat
FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

PRACOWNICY KAS
Koleżanki i Koledzy!

Będzie to pikieta o charakterze mundurowym pod biało czerwoną flagą.

Zaprosimy do udziału funkcjonariuszy SCS i pracowników KAS oraz wszystkie chętne związki zawodowe działające w KAS,

Z Pozdrowieniem!

Sławomir Siwy

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL[/CENTER]
Pikieta mundurowa ale zaproszeni do udziału będą również pracownicy cywilni i związki cywilne. Tylko po co, jak ma to być pikieta mundurowa? Ja bardzo chętnie wezmę udział jak w 2016 roku ale jak będzie to nasza pikieta a nie całej zbieraniny w tym czymś.
 
@CelnikPołudnie4 Powody wejścia do KP zostały podane w innym temacie i wszystko zostało napisane. Jeżeli chcesz o tym podyskutować to zapraszam do tamtego wątku. Może wrócę do tematu, by dopowiedzieć parę kwestii. Tutaj jest to temat zastępczy.
 
Pikieta mundurowa ale zaproszeni do udziału będą również pracownicy cywilni i związki cywilne. Tylko po co, jak ma to być pikieta mundurowa? Ja bardzo chętnie wezmę udział jak w 2016 roku ale jak będzie to nasza pikieta a nie całej zbieraniny w tym czymś.
Szczegóły zostaną podane niebawem.
NSZZ Policjantów i Federacja SM także zapraszały do swoich pikiet pracowników cywilnych MSWiA, np. w 2015 roku braliśmy udział w takich pikietach pod KPRM w lipcu i potem na jesieni 2015 pod Sejmem.
Nie miej kompleksów @stefan 123. Jak piszę, że to będzie pikieta taka jak w 2016 to będzie. Nie obawiaj się.
 
Jak mam nie mieć kompleksów, jak w tzw. kas jest prawie 90% cywili. Czy w Policji i SM też tak jest? Całe szczęście, że skarbowcy to taka bezjajeczna masa bo gdyby było inaczej to po Celnikach.pl byłoby tylko wspomnienie.
 
Ostatnia edycja:
Jak mam nie mieć kompleksów, jak w tzw. kas jest prawie 90% cywili. Czy w Policji i SM też tak jest? Całe szczęście, że skarbowcy to taka bez jajeczna masa bo gdyby było inaczej to po Celnikach.pl byłoby tylko wspomnienie.
Weź się chłopie ogarnij, bo jak masz kompleksy wobec, jak to określiłeś, bezjajecznej masy, to nie jest z tobą dobrze.
 
Jak mam nie mieć kompleksów, jak w tzw. kas jest prawie 90% cywili. Czy w Policji i SM też tak jest? Całe szczęście, że skarbowcy to taka bezjajeczna masa bo gdyby było inaczej to po Celnikach.pl byłoby tylko wspomnienie.
Stefan weź chłopie przestań skowyczeć. Jestes funkcjonariuszem. Wciąż nim jestes. Mimo, ze zachowujesz się jak płaczliwa baba. Wielu kas bardziej skrzywdził i jakoś nie piep..... w kółko tego samego.
 
Dokładnie tak będzie .... i plan Sławka legnie w gruzach jak zwykle. A druga sprawa ... czemu 15 bo szanowny Pan pseudo Minister dopiero wtedy ma wolne ? To kto tu pod kogo gra ?? Bo z tego co widzę to związki działają pod dyktando Pana M a nie na odwrót. Z własnego doświadczenia powiem tak ... kiedyś w pewnym ZZ do którego należałem była podobna sytuacja i tutaj ZZ wykazał się prawdziwą walką wręcz na gołe pięści ....a nie tak jak tutaj nadstawiając jeszcze policzek. Tez pewien Pan M dał termin a ZZ miał ten termin głęboko w poważaniu i doszło do działań protestacyjnych w terminie, który to ZZ ustalił a nie jakiś gruby benek. I nie ukrywam tego że to był j przybudówka obecnej władzyedyny ZZ który działał w 100% na korzyść pracowników- teraz niestety nie każdy ZZ tak działa jak tamten. A co do KP z różnych źródeł rózne informacje dochodzą do ludzi. Ale niestety większość z nich mówi że Pan Panie Sławku chciał przy rozmowach z Ministrem "swojego" człowieka ze związku gdy jasno było ustalone że KP do rozmów wysyła Funkcjonariusza oraz pracownika cywilnego. Nie rozumiem tutaj Pana podejścia pchania się na siłę między wódkę a zakąskę. Szanuję Pana Panie Sławku ale w pewnych rzeczowych sytuacjach a mianowicie skoro chciał Pan ażeby ZZ Celnicy.pl należały do KP trzeba było się ustosunkować do pewnych informacji. Bez urazy ale cała ta sytuacja wyglądała tak jak by Celnicy wzięli ślub z KP a rozwiedli się z powodu lekko przesolonej zupy pomidorowej ......
Nie dziwię się, że mieliśmy mieć swojego człowieka - przecież KP to jakaś przybudówka obecnego rządu. Jednym i drugim nie ufam za grosz. Komunikat ze spotkania napisaliby pewnie zaprzyjaźnieni autorzy pasków w TVP.
 
O KP, jeżeli macie ochotę i widzicie sens jakiś, to piszcie w innym wątku proszę
 
Do góry