• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 730
No tak SOLIDARNOŚĆ zamilkła i cycki opadły . Złote a takie skromne . (y)(y)(y)
skomentowala:
....Informujemy ponadto, że brak pozostałej części podwyżek w przewidzianej wysokości oznaczać będzie wyższe podwyżki dla funkcjonariuszy celno-skarbowych, niż dla pozostałych pracowników (z uwagi na to, że od uposażeń funkcjonariuszy nie są pobierane składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe) – co z pewnością spowoduje głębokie niezadowolenie i protest członków korpusu służby cywilnej. ..
 
skomentowala:
....Informujemy ponadto, że brak pozostałej części podwyżek w przewidzianej wysokości oznaczać będzie wyższe podwyżki dla funkcjonariuszy celno-skarbowych, niż dla pozostałych pracowników (z uwagi na to, że od uposażeń funkcjonariuszy nie są pobierane składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe) – co z pewnością spowoduje głębokie niezadowolenie i protest członków korpusu służby cywilnej. ..

No tak pies ogrodnika . Ale można tego nie zrozumieć więc
prościej to wytłumaczę .
NIEKTÓRZY JUŻ OGŁASZAJĄ , ŻE BĘDĄ SIĘ ZLE CZULI JEŻELI INNI BĘDĄ NIEDAJBOŻE MIEĆ SIĘ LEPIEJ .
Takie to polskie.
 
W moje izbie wypłacali teraz po 6%. Ja otrzymałam faktycznie 6% (130) mojej podstawy ale teraz zastanawiam się skąd się wzięły te kwoty przeciętne bo na moim przykładzie czyli pracownika spoza korpusu 274zl to 6% z 4566, oczywiście brutto. Nie chce mi się wierzyć że ktokolwiek spoza korpusu ma takie pieniądze jako podstawę a przecież skąs te średnie wzięli?
To samo tyczy się pozostałych korpusów dzieląc sugerowana kwotę podwyżki przez 6%. Wychodzą kwoty z kosmosu... Nabili nas w butelkę bo mogli napisać po prostu że dostajemy 6% a nie robić jakieś mydlenie oczu kwotami które nijak mają się do rzeczywistości !!
 
W moje izbie wypłacali teraz po 6%. Ja otrzymałam faktycznie 6% (130) mojej podstawy ale teraz zastanawiam się skąd się wzięły te kwoty przeciętne bo na moim przykładzie czyli pracownika spoza korpusu 274zl to 6% z 4566, oczywiście brutto. Nie chce mi się wierzyć że ktokolwiek spoza korpusu ma takie pieniądze jako podstawę a przecież skąs te średnie wzięli?
To samo tyczy się pozostałych korpusów dzieląc sugerowana kwotę podwyżki przez 6%. Wychodzą kwoty z kosmosu... Nabili nas w butelkę bo mogli napisać po prostu że dostajemy 6% a nie robić jakieś mydlenie oczu kwotami które nijak mają się do rzeczywistości !!
Dodam jeszcze że te 274 miały stanowić 3% a nie 6, więc jest to jeszcze bardziej żałosne ...
 
W moje izbie wypłacali teraz po 6%. Ja otrzymałam faktycznie 6% (130) mojej podstawy ale teraz zastanawiam się skąd się wzięły te kwoty przeciętne bo na moim przykładzie czyli pracownika spoza korpusu 274zl to 6% z 4566, oczywiście brutto. Nie chce mi się wierzyć że ktokolwiek spoza korpusu ma takie pieniądze jako podstawę a przecież skąs te średnie wzięli?
To samo tyczy się pozostałych korpusów dzieląc sugerowana kwotę podwyżki przez 6%. Wychodzą kwoty z kosmosu... Nabili nas w butelkę bo mogli napisać po prostu że dostajemy 6% a nie robić jakieś mydlenie oczu kwotami które nijak mają się do rzeczywistości !!
To akurat jest proste, widocznie są ludzie którzy spokojnie przytulają po 6-7 kafli na rękę. Ja takich nie znam ale widocznie są. Ktoś przytula 7 kafli, ktoś inny 4 i średnia wychodzi 5,5.
 
To akurat jest proste, widocznie są ludzie którzy spokojnie przytulają po 6-7 kafli na rękę. Ja takich nie znam ale widocznie są. Ktoś przytula 7 kafli, ktoś inny 4 i średnia wychodzi 5,5.
Tak jak już wspomniałam, nie wierzę że poza korpusem cywilnym ktoś ma takie pieniądze gdzie mowa o stanowiskach typu sekretarka czy kierowca :) poza tym żeby to się tak ładnie usrednilo, takich osób musiałoby być równie dużo co tych z niskimi płacami co jest jeszcze mniej prawdopodobne... :) prędzej w to uwierzę na stanowiskach w korpusie lub mundurach, ale i tak wydaje mi się to wszystko mocno naciągane
 
Weź pod uwagę ilu masz ucywilnionych w swojej IAS, często są to osoby z "cięższym" mnożnikiem niż średni - u mnie tak jest dlatego w ramach jednej grupy pracowniczej a rozbieżność w wysokości 6% jest znaczna.
 
Tak jak już wspomniałam, nie wierzę że poza korpusem cywilnym ktoś ma takie pieniądze gdzie mowa o stanowiskach typu sekretarka czy kierowca :) poza tym żeby to się tak ładnie uśredniło, takich osób musiałoby być równie dużo co tych z niskimi płacami co jest jeszcze mniej prawdopodobne... :) prędzej w to uwierzę na stanowiskach w korpusie lub mundurach, ale i tak wydaje mi się to wszystko mocno naciągane
Może wcale Ci się nie wydaje i nie musiałoby być tylu "kotów" co szaraczków" (ilościowo).
Weź pod uwagę, że znana nam "średnia" jest podana odgórnie i chyba jeszcze nikt nie żądał
szczegółowej listy według której można by było to przeliczyć ...


Weź pod uwagę ilu masz ucywilnionych w swojej IAS, często są to osoby z "cięższym" mnożnikiem niż średni - u mnie tak jest dlatego w ramach jednej grupy pracowniczej a rozbieżność w wysokości 6% jest znaczna.

@Francis - @Ancija chyba właśnie pisała o korpusie cywilnym
 
Przepraszam, ale już chyba pogubiłam się, to jakie teraz są dzielone podwyżki i po ile to miałyby być, chyba mam sklerozę i już nie rozumiem co do mnie mówią i co piszą, jest taki rozstrzał kwot, że już nie wiem
 
A jeszcze mam takie malutkie pytanko, czy we wszystkich izbach rozpoczęto dzielenie tych podwyżek,
zaznaczam, ze będę cieszyć się każdą kwotą,
muszę pochwalić się że ostatnio dostałam także z 3% nagrodę, taką małą a mnie ucieszyła, innych z mojego referatu mniej, ale mnie tak, przyzwyczajona jestem do takich,
 
Och rozpisałam się, tak jakby sama do siebie mówię, to jaki podział proponują dyrektorzy i ZZ, może warto wkleić propozycje ze wszystkich izb i porównać, może być ciekawie...
 
Back
Do góry