• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja do DIAS i MF w sprawie protestu.

Dyrektorzy

Izb Administracji Skarbowych

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej



Szanowni Państwo!



Kierownictwo KAS nie podjęło dialogu w sprawie realizacji postulatów, które zostały Państwu przedstawione w ramach trwających sporów zbiorowych.

Państwo także, w drodze rokowań, nie wykazaliście woli zakończenia sporu w ramach porozumienia.

Innymi słowy nikt ze strony organów państwowych nie podjął w ogóle konstruktywnych rokowań.

W tym stanie rzeczy informujemy, że Związek Zawodowy, na podstawie art. 25 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych ogłosi akcję protestacyjną.

Powyższe nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzić rzeczywiste mediacje, do czego Państwa wciąż usilnie zachęcamy, tak aby zakończyć spór w drodze porozumienia, do czego zobowiązuje strony sporu ww. ustawa.


Do wiadomości:

1.Minister Finansów - pełniący funkcję Szefa KAS


Z Poważaniem

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy38-22-pismo do DIAS - spory.docx
    56,1 KB · Wyświetleń: 421
Witam wszystkich. Do tej pory tylko obserwowałem, czytałem, wahałem się czy wstąpić do ZZ. Ale po tym jak zarówno od zz skarbowców, jak i zz celników nie jestem w stanie uzyskać rzetelnej i pełnej informacji na temat tego, gdzie są nasze pieniądze z podwyżek, to mam to gdzieś. Serio, ludzie mają dość gadania i pisania o niczym. Zapytam jeszcze raz: czy Pan Sławomir Siwy wie kiedy zostaną wypłacone podwyżki, na które czekamy? Bez owijania w bawełnę. Takie samo pytanie zadałem na konkurencyjnym portalu.
 
Witam wszystkich. Do tej pory tylko obserwowałem, czytałem, wahałem się czy wstąpić do ZZ. Ale po tym jak zarówno od zz skarbowców, jak i zz celników nie jestem w stanie uzyskać rzetelnej i pełnej informacji na temat tego, gdzie są nasze pieniądze z podwyżek, to mam to gdzieś. Serio, ludzie mają dość gadania i pisania o niczym. Zapytam jeszcze raz: czy Pan Sławomir Siwy wie kiedy zostaną wypłacone podwyżki, na które czekamy? Bez owijania w bawełnę. Takie samo pytanie zadałem na konkurencyjnym portalu.
A skąd ma wiedzieć jak sam MF nie wie. Choć MF pewnie wie ale nie powie. Coś był o na tym forum że w maju ale zobaczymy jak przyjdzie czerwiec. Osobiście mam przeczucie że nas znowu robią w to i tamto.
 
heisenberg, mamy podobne przeczucie. I szlag mnie trafia, że tak nas traktują, jak śmieci. Wierzyć mi się nie chce, że związki nie mają takiej wiedzy.
 
Dyrektorzy

Izb Administracji Skarbowych

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej



Szanowni Państwo!



Kierownictwo KAS nie podjęło dialogu w sprawie realizacji postulatów, które zostały Państwu przedstawione w ramach trwających sporów zbiorowych.

Państwo także, w drodze rokowań, nie wykazaliście woli zakończenia sporu w ramach porozumienia.

Innymi słowy nikt ze strony organów państwowych nie podjął w ogóle konstruktywnych rokowań.

W tym stanie rzeczy informujemy, że Związek Zawodowy, na podstawie art. 25 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych ogłosi akcję protestacyjną.

Powyższe nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzić rzeczywiste mediacje, do czego Państwa wciąż usilnie zachęcamy, tak aby zakończyć spór w drodze porozumienia, do czego zobowiązuje strony sporu ww. ustawa.


Do wiadomości:

1.Minister Finansów - pełniący funkcję Szefa KAS


Z Poważaniem

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
Z całym szacunkiem ale to pismo to gniot rzadkiej maści. Zero konkretów dat brzegowych itd. W 2016 odpuściliśmy i mamy kas ,niedawno odpuszczone było bo covid , później bo wojna i tak w kółko Macieja. Zachowujemy się ja niedorozwoje z którymi mf robi co chce. My sobie szczekamy a decydenci mają nas w tyle. Tylko twarde warunki i krótkie terminy mogą wywrzeć jakiś skutek.
 
Witam wszystkich. Do tej pory tylko obserwowałem, czytałem, wahałem się czy wstąpić do ZZ. Ale po tym jak zarówno od zz skarbowców, jak i zz celników nie jestem w stanie uzyskać rzetelnej i pełnej informacji na temat tego, gdzie są nasze pieniądze z podwyżek, to mam to gdzieś. Serio, ludzie mają dość gadania i pisania o niczym. Zapytam jeszcze raz: czy Pan Sławomir Siwy wie kiedy zostaną wypłacone podwyżki, na które czekamy? Bez owijania w bawełnę. Takie samo pytanie zadałem na konkurencyjnym portalu.
A pytałeś szefa kas?. Śmiało zapytaj. Jak nie otrzymasz odpowiedzi to wypisz się firmy.
 
A Ty pytałeś czy tylko będziesz mnie obrażać? Jeśli nie interesuje Cię ten temat to po co się wypowiadasz?
Z szefem kas nie miałem okazji rozmawiać. Nikogo nie obrażam. Pan Sławomir Siwy czy też inny przewodniczący dowolnego zz nie wie i nie będzie wiedział gdzie są pieniądze na podwyżki. Nie oni tym zarządzają. ZZ to jego członkowie, a nie przewodniczący. (tak mi się wydaje, ja nie należę do zz).
 
Back
Do góry