• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Federacja ZZSM do Ministra Fiansów

Po prostu oczom nie wierzę w to, co czytam. Obca federacja upomina się o podwyżki dla nas, po prostu.... 😂😂😂😂

A gdzie nasze ZZ????????
Gdybyś był celnikiem to wiedziałbyś, że Federacja ZZSM nie jest obcą federacją ponieważ do tej federacji należy Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej RP.
A cywile już nie zasługują? Przestańcie nakręcać te podziały!
Koleżanka napisała tylko, że funkcjonariusze powinni dostać takie same podwyżki jak funkcjonariusze innych służb. Nie napisała czy cywile zasługują czy nie na podwyżki, więc nie rozumiem skąd takie oburzenie. Czy nas musi to interesować co dostaną cywile, gdzie to jest napisane? Taki wpis jak powyżej tylko prowokuje do nakręcania podziałów.
 
Poczytaj @stefan 123 to co wkleiła @joanna_de
ZZ SW mówi o pracownikach także. Tak samo jest w Straży Pożarnej. Tam funkcjonaruisze nie mają z tego powodu kompleksów, że ich ZZ mówi także o pracownikach.
Dlaczego Ty masz jakieś z tym kłopoty? Czujesz sie lepszy, ważniejszy od funkcjonariuszy SW czy PSP czy jak?
 
Poczytaj @stefan 123 to co wkleiła @joanna_de
ZZ SW mówi o pracownikach także. Tak samo jest w Straży Pożarnej. Tam funkcjonaruisze nie mają z tego powodu kompleksów, że ich ZZ mówi także o pracownikach.
Dlaczego Ty masz jakieś z tym kłopoty? Czujesz sie lepszy, ważniejszy od funkcjonariuszy SW czy PSP czy jak?
@slawomir.siwy @stefan 123 Nie dziwię się Stefanowi. W Straży Pożarnej, Policji czy SW cywile wiedzieli, na co się piszą. Tutaj też tak było. A teraz ja mam walczyć za Ich nic nie robienie? My walczyliśmy. I nasze Rodziny też. Z językiem na brodzie po służbie czy pracy zbieraliśmy podpisy, żeby ten cudak pod nazwą kas nie wszedł w życie. A cywile w tym czasie w strojach Pszczółki Mai, Gucia czy w innych falbankach paradowali przed MB. Mnie nie przekonałeś, żeby o Nich walczyć.
 
Masz walczyć dla siebie.
Chyba, że nie chcesz i szukasz wymówek.
Nie walczysz o nikogo innego, działasz wyłącznie dla siebie.
Jeśli oczywiście zechcesz.
Nikt przecież Ciebie do walki nie zmusza.
 
Masz walczyć dla siebie.
Chyba, że nie chcesz i szukasz wymówek.
Nie walczysz o nikogo innego, działasz wyłącznie dla siebie.
Jeśli oczywiście zechcesz.
Nikt przecież Ciebie do walki nie zmusza.
Ja walczę. Ponad trzydzieści lat. Nigdy nie istniało dla mnie słowo niemożliwe. Ale, gdy we własnej rodzinie słyszę, że teraz to jest Im dobrze (Skarbowości) bo MB dał Skarbowości podwyżki. I On/Ona jest wdzięczna za to, co Nam zabrano to krew mnie zalewa.
 
I że podwyżki są dzięki równaniu do funkcjonariuszy. Dla mnie ważne jest, żeby funkcjonariusz SCS nie otrzymał niższej podwyżki niż funkcjonariusz MSWiA. Udało się to wcześniej, uda się i teraz.
 
Poczytaj @stefan 123 to co wkleiła @joanna_de
ZZ SW mówi o pracownikach także. Tak samo jest w Straży Pożarnej. Tam funkcjonaruisze nie mają z tego powodu kompleksów, że ich ZZ mówi także o pracownikach.
Dlaczego Ty masz jakieś z tym kłopoty? Czujesz sie lepszy, ważniejszy od funkcjonariuszy SW czy PSP czy jak?
Nie gniewaj się Sławek ale nie masz racji, nie mam żadnych kompleksów. Widzę tylko jak ten związek upada tylko po to żeby mieć kilku ludzi więcej. Nie czuję się ani lepszy ani gorszy od funkcjonariuszy SW czy PSP. Nie czuję się ani gorszy od skarbowców ani lepszy, po prostu są mi obojętni, chociaż nie im dłużej patrzę na ten cyrk to mam wrażenie, że jakoś ich nie lubię. Nie lubię jak ktoś na siłę wciska mi jakąś tezę np, że nasze podwyżki są zależne od podwyżki obcej grupy zawodowej, a ja wiem, że w tym brak jest sensu i logiki. Poza tym uważam, że my celnicy zasługujemy poprzez naszą historie, nasze dążenia do osiągnięcia jakiś celów na to żeby mieć swój własny ZZ dbający o nas celników i byłych celników.
 
Odnoszę wrażenie, że kierującym KAS jakby zależało na tym, aby teraz odeszło jak najwięcej starszych funkcjonariuszy SCS, szczególnie tych którzy rozpoczęli swoją służbę pod koniec lat 80 i na początku lat 90-tych. Tych, którzy zostali sformatowani za czasów GUC. Nawet to szybkie jak na standardy MF podniesienie współczynnika wielokrotności kwoty bazowej do 3,65 w środku roku a nie jak wcześniej robiono dopiero w grudniu. Wydaje się, że MF planuje nowe masowe nabory w celu sformatowania nowych kadr na e-funkcjonariuszy wykonujących na ślepo procedury i dyrektywy. Nasze pokolenie, które w swoich działaniach służbowych było przygotowane na kierowanie się nabytym doświadczeniem i inicjatywą zostało skierowane do odstrzału. Tak jak żydzi, którzy uciekali z Egiptu za swoją postawę nie dotarli do Izraela, tak my jako pokolenie celnicze okresu przejściowego transformacji ustrojowej państwa zostaliśmy przepuszczeni przez wyciskarkę i jako nieprzydatni do obecnej wizji służby i nowych czasów musimy odejść.
 
@stefan 123
Nasze podwyżki są zależne od podwyżek pracowników, bo tak mówi Szef KAS. Mówi, wszyscy albo nikt. Nie mam na to wpływu co mówi Szef KAS i tylko tą informację przekazałem ze spotkania 30.09.
Nas to jednak nie obchodzi co mówi Szef KAS i domagamy się równego traktowania funkcjonariuszy w stosunku do innych formacji.
To, że dzięki temu otrzymali w 2019 i 2020 roku podwyżki pracownicy nie jest dla mnie żadnym problemem, bo funkcjonariusz SCS otrzymał podwyżki na poziomie formacji MSWiA w tych latach.
Do tego samego dążę teraz. Ważne, aby funkcjonariusz SCS ni ebył pokrzywdzony w stosunku do funkcjonariuszy MSWiA.
Tak samo dzieje się w SW i PSP i tam nie słychać ani jednego funkcjonariusza z takimi problemami i kompleksami, że pracownicy dostają także podwyżki, jak Ty wyrażasz.
Coś jest zatem nie tak, albo z Tobą albo z funkcjonariuszami SW i PSP.
Wybieraj.
 
@whiteeagle Zgadzam się z tezą, że chcą się pozbyć starszych funkcjonariuszy. Chcą jedynie zatrzymać dodatkami motywacyjnymi, jak to nazywają mentorskimi, wybranych i swojaków.
Tym bardziej powinniśmy się temu przeciwstawić.
Taką postawą jak wyraziłeś w pierwszym poście nie damy rady postawić tamy tym działaniom MF.
 
@stefan 123
Nasze podwyżki są zależne od podwyżek pracowników, bo tak mówi Szef KAS. Mówi, wszyscy albo nikt. Nie mam na to wpływu co mówi Szef KAS i tylko tą informację przekazałem ze spotkania 30.09.
Nas to jednak nie obchodzi co mówi Szef KAS i domagamy się równego traktowania funkcjonariuszy w stosunku do innych formacji.
To, że dzięki temu otrzymali w 2019 i 2020 roku podwyżki pracownicy nie jest dla mnie żadnym problemem, bo funkcjonariusz SCS otrzymał podwyżki na poziomie formacji MSWiA w tych latach.
Do tego samego dążę teraz. Ważne, aby funkcjonariusz SCS ni ebył pokrzywdzony w stosunku do funkcjonariuszy MSWiA.
Tak samo dzieje się w SW i PSP i tam nie słychać ani jednego funkcjonariusza z takimi problemami i kompleksami, że pracownicy dostają także podwyżki, jak Ty wyrażasz.
Coś jest zatem nie tak, albo z Tobą albo z funkcjonariuszami SW i PSP.
Wybieraj.
Tam nie ma i nigdy nie było i pewnie nie będzie takiej hybrydy jak u Nas. Celnicy, UKS i US. Nas na siłę wtłoczono w to coś zwane KAS.
 
Tam nie ma i nigdy nie było i pewnie nie będzie takiej hybrydy jak u Nas. Celnicy, UKS i US. Nas na siłę wtłoczono w to coś zwane KAS.
Dlatego domagamy się Komendy Głównej i wyodrębnienia SCS, bo to działa fatalnie. Wszyscy to wiedzą, ale polityczne cele nie pozwalają podjąć działań pro publico bono i mimo, iż już P.Walczak jako Szef KAS widział taką konieczność wciąż nie ma koniecznej reformy KAS.
 
Back
Do góry