• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Drugi sezon „Nic do zgłoszenia” już od 28 kwietnia w Discovery!

Walka z przemytem nielegalnych towarów i adrenalina – tak wygląda codzienność funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Wyszkolenie i spostrzegawczość sprawiają, że nie zaskakują ich już nawet najbardziej wyrafinowane próby przemytu narkotyków, papierosów, alkoholu, broni, walut czy zwierząt zagrożonych wyginięciem. Nowy sezon „Nic do zgłoszenia” już od 28 kwietnia na antenie Discovery!
 
Ustawa o KAS. art.1 ust.3 ustawy.
Chyba, że ktoś nie rozumie co czyta! Jak w większości redakcji.
Dz. U. 2016 poz. 1947 U S T A W A z dnia 16 listopada 2016r. o Krajowej Administracji Skarbowej.
Art.1 ust.3 W ramach KAS wyodrębnia się Służbę Celno-Skarbową, będącą jednolitą i umundurowaną formację, którą tworzą funkcjonariusze.
Proszę bardzo, wystarczy rzetelni dziennikarze
Odpwiedź redakcji:
Czyli w ramach KAS. Kto zatrudnia takiego funkcjonariusza?
KAS czy SCS?
myślicie że warto kopać się z koniem
 
Przykład z wcześniej. Czy to, że funkcjonariusza Policja zatrudnia MSWIA czyni go funkcjonariuszem MSWIA?

Już prościej się chyba nie da.

Również napisałem parę godzin temu na kontakt Discovey. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Trzeba się kopać. Ja się na funkcjonariusza KAS nie pisałem.

Poza tym, karierowiczom z MF-u trzeba uświadomić, że Służba Celno-Skarbowa wciąż istnieje, mimo ich wszelkich działań.
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że ma tu wpływ fetyszyzacja trzyliterowych skrutów.
Może n
KAS-1200.jpeg
apis KAS na kamizelce jest bardziej medialny niż pełna nazwa .... przynajmniej ktoś tak musiał uznać.

Zdjęcie z artykułu:
 
KONWENCJA P. DUDY - NAREŚCIE WYMIENIONO NAS JAKO F SCS W KAS (y) ( ALE TO JEST MAŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). NALEŻY DALEJ REAGOWAĆ NA BRAK INFORMACJI O NAS, O F SCS. (TVP INFO)
 
Tak, zwracam honor koledze smylu, nie doczytałem. A kopać się z koniem zawsze warto, chociażby na przekór mf, mówienie tylko i wyłącznie o KAS, przez pryzmat sukcesów, ma stworzyć narracje, że KAS to cud a SC to był syf. Akurat KAS, w żaden pozytywny sposób na służbę celników nie wpłynął. KAS wykrył, KAS ujął, nie Funkcjonariusze. Dlatego ja się troszkę z koniem pokopię, wrzucajcie jak najwięcej artykułów, treści o funkcjonariuszach KAS.
Można było firmę nazwać np Kontrola/Administracja Celno-Skarbowa w skrócie ACS/KCS, Skoro Służba Celno-Skarbowa jest "niemedialne". Lepiej teraz ubierać funków w nieregulaminowe umundurowanie [nomen omen, dziwię się ludziom, że się na to zgadzają]?
 
Ostatnia edycja:
Tak, zwracam honor koledze smylu, nie doczytałem. A kopać się z koniem zawsze warto, chociażby na przekór mf, mówienie tylko i wyłącznie o KAS, przez pryzmat sukcesów, ma stworzyć narracje, że KAS to cud a SC to był syf. Akurat KAS, w żaden pozytywny sposób na służbę celników nie wpłynął. KAS wykrył, KAS ujął, nie Funkcjonariusze. Dlatego ja się troszkę z koniem pokopię, wrzucajcie jak najwięcej artykułów, treści o funkcjonariuszach KAS.
Można było firmę nazwać np Kontrola/Administracja Celno-Skarbowa w skrócie ACS/KCS, Skoro Służba Celno-Skarbowa jest "niemedialne". Lepiej teraz ubierać funków w nieregulaminowe umundurowanie [nomen omen, dziwię się ludziom, że się na to zgadzają]?
Dobrze jest, grunt to doczytać. Redakcja zamilkła. Choć do 23 reagowała na posty. Wiem dzisiaj święto mają wolne. Czekam na uderzenie. Ich konkurencja napisała funkcjonariusze celno-skarbowi. Kto wie może to efekt naszej repliki :)
 
Co wy chcecie od redakcji Discovery. Sam bym nie wiedział, gdybym nie był w środku tego bajzlu, o co chodzi. No bo co może powiedzieć przeciętny obywatel jak kontroluje go mundurowy który z każdej strony wygląda inaczej. Jak stanie do nas plecami to widać duży napis KAS. Człowiek zaczyna się zastanawiać co to takiego. Nagle funkcjonariusz staje bokiem i oto objawia nam się funkcjonariusz Służby Celnej. Próbujemy połapać się co ma on wspólnego ze skrótem KAS, ale pal licho. Już wiemy. Ale nagle ta osoba staje do nas przodem a tam..... Służba Celno-Skarbowa. Niektórym spod napisu KAS na kamizelkach pojawia się jeszcze napis CELNA. KAS CELNA.
Przynajmniej tych co ich filmują mogli by jednolicie umundurować.
 
Po przeglądzie prasy weekendowej można doczytać się wielu takich
informacji z d...y . "KAS" firma prywatna , "korporacja kas" , a nawet
pomylona z firmą ochroniarską . ZZ nie ogarną całego kraju niestety.:oops:
 
Back
Do góry