• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek przedemerytalny także dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. MSWiA rozszerza superustawę

Kolejna sprawa, która pokaże nam czy możemy ufać kierownictwu KAS.
Na spotkaniu w MF z Szefem KAS w dniu 08.05.20r. zgłosiłem ten temat po raz n-ty. Szefowa KAS poinformowała, że już przygotowują wniosek do MSWiA w tej sprawie, by ująć także funkcjonariuszy SCS.
Warto przypomnieć także, że Szefowa KAS, po licznych naszych monitach, zobowiązała się wcześniej wobec środowiska na piśmie do włączenia funkcjonariuszy SCS do tego projektu.

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

Jak się okazuje, projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych nie nosi już takiej nazwy i nie dotyczy tylko Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej. W toku prac MSWiA dodało do katalogu służb, które objęte zostaną przepisami projektowanych zmian, Służbę Więzienną. Jeśli przepisy te wejdą w życie, funkcjonariusze SW mogą liczyć m.in. – analogicznie do mundurowych podległych MSWiA – na przedemerytalne świadczenie motywacyjne po osiągnięciu uprawnień emerytalnych jeśli zdecydują się na pozostanie w służbie.
 
Jestem sceptycznie nastawiona do dzisiejszego spotkania. Może mile się zaskocze? Mam nadzieje, że nie będzie to tylko chęć potwierdzenia tego co już ustalil Ku-czyli odkladania podwyżek w nieskończoność. Z drugiej strony protest w razie takiego scenariusza to chyba ostatnia rzecz jaka jest potrzebna pisowi i Dudzie. Tak więc zobaczymy
NO jest jeszcze ewentualność, że ....uspokojenie ludków w zamian za nieobniżanie wypłat i brak zwolnień:(:(,
brrrr, takie czarne skojarzenia przedkawowe <mam nadzieję>
 
Back
Do góry