Do Premiera-Służba Cywilna

"Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów


dsc@kprm.gov.pl

Szanowny Panie Premierze,

W związku z wypowiedzią p. Łukasza Schreibera, Szefa Stałego Komitetu Rady Ministrów, zamieszczoną m.in. w Gazecie Prawnej z dnia 21.10.2020 r., Związek Zawodowy Celnicy PL stanowczo sprzeciwia się planowanym zmianom w Służbie Cywilnej.

Obecny kryzys związany z pandemią pokazał, jak istotna w takim czasie jest rola państwa, a osłabienie jego najlepiej wykwalifikowanych kadr może spowodować jedynie jego pogłębienie. Pozbawienie praw nabytych (poprzez mianowanie) wykształconej, dyspozycyjnej i apolitycznej kadry urzędniczej spowoduje narastanie kryzysu kadrowego w administracji publicznej.

Planowana likwidacja „mianowań” z którą wiąże się pozbawienie dodatku Służby Cywilnej oraz dodatkowego urlopu, to kolejne masowe odejścia urzędników, jak również mniej chętnych do pracy w administracji. (...)"

Czytaj więcej w załączonym pliku
 

Attachments

  • celnicy105-20-do Premiera-Służba Cywilna.pdf
    183,3 KB · Wyświetleń: 819
Być może zadając pytania należy równocześnie wskazywać na stosowne okoliczności. np Że praca w administracji celnej został w 99 i w 2009 r uznań za służbę, ponadto że praca w straży pożarnej i straży marszałkowskiej został uznana za służbę. I tak samo w kwestii wszelkich nierówności. Ale zwykle trzeba to robić solidnie za pierwszym razem.
 
Masło maślane napisał dziennikarzyna, pod z góry założoną tezę. Jeżeli wiceministrem został członek korpusu służby cywilnej, to nagrody i 13-ka przysługują mu i tak i tak. Jeżeli natomiast wiceministrem została osoba niebędąca członkiem korpusu służby cywilnej, wówczas zastosowanie ma ustawa o pracownikach urzędów państwowych, a tym przysługują nagrodi i 13-ki.
 
Do góry