Do 30 września 2024 r. Ministerstwo Finansów przedstawi rządowy projekt ustawy dotyczący zaliczenia okresu pauzowania do służby.

Witajcie,

Wczoraj odbyło się posiedzeniu Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…), Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (druk nr 232).

Na spotkaniu obecne były : Jolanta Haron oraz Joanna Kuś.

Celem naszym jest wprowadzenie przepisów prawa, które pozwolą wszystkim funkcjonariuszom zwolnionym w maju 2017 r. , którzy następnie powrócili do służby, na ZALICZYĆ OKRES PAUZOWANIA DO SŁUŻBY. Jest to bardzo istotne ze względu na wiele uprawnień, w tym dotyczących emerytury mundurowej. Przedstawiłyśmy również stanowisko sądów w tym zakresie oraz ocenę przeprowadzonej reformy.

I udało się zrobić duży krok w tym kierunku, bowiem przedstawiciele Ministerstwa Finansów zobowiązali się do przygotowania do końca września br. rządowego projektu zmian do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym oraz ustawy o KAS i przedstawienia go na kolejnym posiedzeniu Podkomisji.

Podkomisja, do tego czasu zawiesiła pracę.


Zatem czekamy na projekt rządowy, który uwzględni przede wszystkim kwestie: ucywilnionych z pauzą oraz pracowników SZNP.

Planowane działania, o których pisaliśmy kilka dni wcześniej wstrzymujemy do 30 września 2024 r.

Panie Ministrze, trzymamy za słowo.

Pacta sunt servanda

https://infosecurity24.pl/sluzby-mu...rojekt-zmian-w-mundurowej-ustawie-emerytalnej

Pozdrawiamy
Za Zarząd Główny
Jolanta Haron
Joanna Kuś
 
Ostatnia edycja:
Coś kiepsko z boku widać lub wzrok już nie ten. Pytania osób zainteresowanych bo ucywilnionych to nie pretensje czy krzyki. Tylko ważniejsze kwestie niż kolejne zloty, zbiórki, pielgrzymki podziękowania, życzenia ... no i trochę realizmu... że nie same sukcesy. Może jak byś miał 5 lat przerwy w służbie to z boku byś nie mógł patrzeć.
Masz rację, na pewno z przerwą nie byłbym teraz z boku. Napisze więc wprost, mimo, że już o tym było. Jest Was za mało i nie ma komu zadziałać. Nie dość, że jest Was mało to jeszcze są wśród Was osoby co palcem nie kiwną a liczą że inni załatwią. Jak w każdej innej grupie i w każdej innej kwestii. Smutne to ale niestety prawdziwe.

Jak dół nie kopnie to góra nie dopnie - kwintesencja tej sytuacji i nie tylko.
Pytanie: jak silny ma być kopniak i czy jest wystarczająco dużo kopiących?
Chyba znamy już odpowiedź - niestety.

Żeby nie było, popieram Was i kibicuję mimo, że kiepsko to widzę. Emerytury też można było kiepsko widzieć a jednak :-) oby i tu w końcu pykło.
 
No w końcu ktoś się odważył i udzielił wspaniałej wskazówki a ja głupi tyle główkowałem i nie wpadłem na taki genialny w swojej prostocie pomysł. Wstyd mi bardzo i tyle co mam do powiedzenia.
Wystarczy nie bagatelizować problemu, dostrzec, że nie załatwiono systemowo, przestać trąbić o sukcesach w dużej mierze chyba poprzedników, pisać, pisać, przypominać, informować. Wykorzystać wyroki i to, że to zrobili poprzednicy.
Sukcesy były. Dziękujemy. Poprosimy o więcej
 
Wystarczy nie bagatelizować problemu, dostrzec, że nie załatwiono systemowo, przestać trąbić o sukcesach w dużej mierze chyba poprzedników, pisać, pisać, przypominać, informować. Wykorzystać wyroki i to, że to zrobili poprzednicy.
Sukcesy były. Dziękujemy. Poprosimy o więcej
1. Zespół d/s ucywilnienia to są cały czas te same osoby
2.Mi się kojarzy co najmniej kilka pism informujących o wygranych sprawach do MF poza tym dyrektorzy na 100 informują MF o stanie spraw w sądach.
Co do bagatelizowania problemu przez ludzi, którzy od 7 lat poświęcają temu swój prywatny czas ........ tak tak nikt im nie kazał
Z całym szacunkiem chodziło mi o jakieś konstruktywne pomysły dla zarządu (wspomniałem też że ja jestem za głupi żeby coś wykombinować) a nie bez obrazy banialuki typu jak nie to nie będę płacił składek, niech zrobią wszystko albo nie olewają tematu.
Zakładając że jednak nie olewają to co proponujesz poza pismem??? Tam też są ludzie może i lm się skończyły pomysły chociaż tego nie wiem. No tak niech odejdą, spoko ile chętnych do zap... za darmo po godzinach.
 
Back
Do góry