Do 30 września 2024 r. Ministerstwo Finansów przedstawi rządowy projekt ustawy dotyczący zaliczenia okresu pauzowania do służby.

Witajcie,

Wczoraj odbyło się posiedzeniu Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…), Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (druk nr 232).

Na spotkaniu obecne były : Jolanta Haron oraz Joanna Kuś.

Celem naszym jest wprowadzenie przepisów prawa, które pozwolą wszystkim funkcjonariuszom zwolnionym w maju 2017 r. , którzy następnie powrócili do służby, na ZALICZYĆ OKRES PAUZOWANIA DO SŁUŻBY. Jest to bardzo istotne ze względu na wiele uprawnień, w tym dotyczących emerytury mundurowej. Przedstawiłyśmy również stanowisko sądów w tym zakresie oraz ocenę przeprowadzonej reformy.

I udało się zrobić duży krok w tym kierunku, bowiem przedstawiciele Ministerstwa Finansów zobowiązali się do przygotowania do końca września br. rządowego projektu zmian do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym oraz ustawy o KAS i przedstawienia go na kolejnym posiedzeniu Podkomisji.

Podkomisja, do tego czasu zawiesiła pracę.


Zatem czekamy na projekt rządowy, który uwzględni przede wszystkim kwestie: ucywilnionych z pauzą oraz pracowników SZNP.

Planowane działania, o których pisaliśmy kilka dni wcześniej wstrzymujemy do 30 września 2024 r.

Panie Ministrze, trzymamy za słowo.

Pacta sunt servanda

https://infosecurity24.pl/sluzby-mu...rojekt-zmian-w-mundurowej-ustawie-emerytalnej

Pozdrawiamy
Za Zarząd Główny
Jolanta Haron
Joanna Kuś
 
Ostatnia edycja:
czy nie można połączyć tych wątków i pisać tylko tu?


 
Informuję że, Zarządy ZZ Celnicy PL oraz OZZ KAS wystosowały wspólne pismo ws. w sprawie przedstawienia stronie społecznej działającej w KAS projektu rządowego dotyczącego zmiany ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.



Podczas posiedzenia Podkomisji Nadzwyczajnej w dniu 9 lipca 2024 r. Ministerstwo Finansów zobowiązało się do przedstawienia takiego projektu do końca września 2024 r.



Pismo w złączeniu zostało przesłane zgodnie z rozdzielnikiem do wszystkich zainteresowanych.
poproszą o pismo na bardziej ... miękkim papierze bo ten do niczego się nie nadaje a tak by się nadał chociaż do ......
 
Może zamiast pism przydzielić czlonkom kolorowe kredy i na Świętokrzyskiej rysować hasła na chodnikach wyrażając oburzenie?

p.s.
Ostatecznie jaka firma jest od blachodachówki i gdzie założyć konto oszczędnościowe?
 
Czemu całą swoją złość kierujemy na związki? Przecież to MF nie wywiązało się ze zobowiązania.... Oni kolejny raz pokazali gdzie nas mają...
Rozumiem, że oczekiwaliśmy od związków zdecydowanej reakcji, a nie miękkiego pisma, ale to MF dał d...
I żeby nie było, bardzo czekałam na tą propozycję...mam prawie 4 lata ucywilnienia, od lutego na emce, a sąd rejonowy właśnie odrzucił mój pozew...
 
Czemu całą swoją złość kierujemy na związki? Przecież to MF nie wywiązało się ze zobowiązania.... Oni kolejny raz pokazali gdzie nas mają...
Rozumiem, że oczekiwaliśmy od związków zdecydowanej reakcji, a nie miękkiego pisma, ale to MF dał d...
I żeby nie było, bardzo czekałam na tą propozycję...mam prawie 4 lata ucywilnienia, od lutego na emce, a sąd rejonowy właśnie odrzucił mój pozew...
Związki kilkukrotnie napisały że skala ucywilnienia jest na tyle niewielka, że nie jest to priorytetem związku. Były też wypowiedzi typu, że tym co zależało poszli do sądu. Inną sprawą jest to, że żaden funkcjonariusz który tego nie doświadczył nie widzi problemu w ucywilnieniu...
Moim zadaniem za uregulowaniem ustawowym ciągłości służby powinni być wszyscy funkcjonariusze. Żeby takie głupie pomysły nikomu nie przyszły do głowy w przyszłości. Żeby Ci co nie widzą problemu nie musieli się o nim dowiedzieć na własnej skórze nigdy
 
czy to znaczy że związek ma gdzieś ustawowe zaliczenie ucywilnienia?

Nie sądzę, by "związek" miał to całkiem gdzieś.

Jak piszesz "związek", czy inaczej mówiąc - Zarząd Związku - ma niestety mizerną moc sprawczą.
Sam od siebie może co najwyżej wykłócać się na spotkaniach, składać postulaty czy akurat pisać
pisma
- dezyderaty, dekrety, podania, żądania, skargi, a także pozwy.
Tylko - ale i AŻ - tyle!
Dlatego nie rozumiem zdziwienia niektórych, że reakcją Zarządu jest "tylko" pismo. Już dawno
wskazywałem, że "pisanie pism", to jedyna legalna broń wszystkich zarządów ZZ, którą posiadać
mogą sami od siebie.
KAŻDĄ inną broń w postaci: protestów, buntów, pikiet, demonstracji, oporów, rewolt, sprzeciwów
czy w końcu strajków, zarządy ZZ mogą otrzymać jedynie od związkowców - zwykłych członków.

Jak dół nie kopnie, to góra nie dopnie ...
 
Nie sądzę, by "związek" miał to całkiem gdzieś.

Jak piszesz "związek", czy inaczej mówiąc - Zarząd Związku - ma niestety mizerną moc sprawczą.
Sam od siebie może co najwyżej wykłócać się na spotkaniach, składać postulaty czy akurat pisać
pisma
- dezyderaty, dekrety, podania, żądania, skargi, a także pozwy.
Tylko - ale i AŻ - tyle!
Dlatego nie rozumiem zdziwienia niektórych, że reakcją Zarządu jest "tylko" pismo. Już dawno
wskazywałem, że "pisanie pism", to jedyna legalna broń wszystkich zarządów ZZ, którą posiadać
mogą sami od siebie.
KAŻDĄ inną broń w postaci: protestów, buntów, pikiet, demonstracji, oporów, rewolt, sprzeciwów
czy w końcu strajków, zarządy ZZ mogą otrzymać jedynie od związkowców - zwykłych członków.

Jak dół nie kopnie, to góra nie dopnie ...
A ostatnio widać jak na dłoni, że krzyczeć i mieć pretensje na forum jest komu a zadziałać oddolnie już nie… nawet 100000 podpisów nie wyszło.

Spoko, takie czasy, teraz jak patrzę na to zboku to wszystko widać, trochę smutno że tak jest ale to już za mną, a Wy już nie dacie rady nic z tym zrobić.
 
A ostatnio widać jak na dłoni, że krzyczeć i mieć pretensje na forum jest komu a zadziałać oddolnie już nie… nawet 100000 podpisów nie wyszło.

Spoko, takie czasy, teraz jak patrzę na to zboku to wszystko widać, trochę smutno że tak jest ale to już za mną, a Wy już nie dacie rady nic z tym zrobić.
Coś kiepsko z boku widać lub wzrok już nie ten. Pytania osób zainteresowanych bo ucywilnionych to nie pretensje czy krzyki. Tylko ważniejsze kwestie niż kolejne zloty, zbiórki, pielgrzymki podziękowania, życzenia ... no i trochę realizmu... że nie same sukcesy. Może jak byś miał 5 lat przerwy w służbie to z boku byś nie mógł patrzeć.
 
Obecny rząd obiecał naprawę bubli prawnych stworzonych przez poprzedni rząd.
Co to za rząd który tak traktuje funkcjonariuszy? Po akcji ucywilnienia morale ludzi którzy przez kilkanascie-kilkadziesiat lat służyli w cle spadło do zera. Wiesz jaki to jest dołujący widok?

Media nie interesują takie tematy?
Kiedy ostatnio było głośno o szkodliwości reformy?
 
No cóż, wielu z nas już odpoczywa po latach walki o wszelkie prawa. Były to czasy zrywów, protestów, akcji oddolnych. Musicie postawić na swoim nie patrząc się na działania ZG ewentualnie czekając na jego wsparcie, albo uzbroić w cierpliwość na zmiany kroczące z prędkością ślimaka, który czasem gubi drogę i jest bliżej niż dalej...
 
Reforma KAS - Komenda Głowna SCS? zapomnijcie.....
 
Odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie już padła!
No właśnie, co oddolnie się niestety nie wydarzy a przyniosłoby najlepszy efekt to ja wiem i w pełni się z Tobą zgadzam. Pytałem osób, które utyskują na zarząd co ich zdaniem ma zrobić ?ogłosić protest (I kto pójdzie), zasypiemy sądy masowymi pozwami (jeżeli ktoś przez 7 lat się nie zdecydował to teraz się odważy ?) czy co ma zrobić..... ??
Ale w sumie się nie zawiodłem, w ramach pomysłów pojawił się ostateczny argument dla rządu mianiwicie nie będę płacił/a 15 zł składki na związek. Teraz to już mamy ich w garści.
W sumie to już mi się "gadać" nie chce.
 
Back
Do góry