• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Decyzja o zwolnieniu S.Siwego

Koleżanki i Koledzy!

Potwierdzam, że Dyrektor IAS w Opolu wydała ponowną decyzję o moim zwolnieniu ze służby.

Zamieszczam niektóre cytaty z decyzji:

"Działając dla "dobra wspólnego funkcjonariuszy" Strona już w początkowej fazie tworzenia skonsolidowanej administracji celno-skarbowej otwarcie negowała jej byt".

"Kreowany przez Stronę negatywny obraz efektów połączenia służb skarbowych i celnych, godzący bezpośrednio w dobro funkcjonariuszy i "odzierający dotychczasowych funkcjonariuszy celnych z ich mundurów" był systematycznie upowszechniany w mediach i na stronach internetowych".

"Strona wzywała do akcji protestacyjnej za pośrednictwem strony internetowej ZZ Celnicy PL, zamieszczała komunikaty medialne, nawołujące do protestu Służby Celnej. Wyszczególnione powyżej nagrania audycji radiowej i wydruków są dowodem negowania reformy Służby Celnej i administracji skarbowej przez Stronę".

"Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, iż Strona niejednokrotnie w toku służby negowała reformy Służby Celnej i administracji skarbowej"

"Za niewłaściwe należy uznać, formułowanie zarzutów pod adresem osób sprawujących funkcje publiczne, kwestionowanie regulacji prawnych, publiczne kwestionowanie procedur obowiązujących funkcjonariuszy celnych"

"W ocenie Dyrektora Izby Adm. Skarbowej w Opolu, Strona swoim działaniem uchybiła dobru Służby Celnej, a w konsekwencji dobru publicznemu(jakim jest ochrona finansów publicznych i podejmowaniu działań celem zapewnienia wypełniania przez podatników obowiązków fiskalnych względem Państwa i Unii Europejskiej)".

Całą decyzję opublikuję, tak jak za pierwszym razem, wraz z odwołaniem.

Proszę Was o wsparcie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Co my robimy i na co czekamy, zwalniają nam po raz kolejny przewodniczącego a my siedzimy po cichu. Postulatem numer jeden, przywrócenie Sławomira Siwego i dyscyplinarne zwolnienie DIAS w Opolu. Ludzie pobudka, żarty się skończyły. Pani Rzeczkowska i minister finansów powinni się od nas dowiedzieć, że nie ma zgody na takie bezprawie. Jeśli się na to zgodzimy, to następnym ich krokiem będzie nasranie nam na głowy. Pieniędzy już nie ma na premie, nagrody czy awanse. Nic nie wiadomo co z emeryturami, a teraz zwalniają nam przewodniczącego, dość. DIAS w Opolu do dymisji natychmiastowej !!!. Zachowajmy resztkę godności. Pozdrawiam.

Ok

Co proponujesz?
 
Przyśpieszenie akcji protestacyjnej, a postulatem nr 1, przywrócenie Sławomira Siwego i dyscyplinarne zwolnienie DIAS w Opolu.
Wybacz, nie rozumiem do końca Twojego pytania. Mam tylko nadzieję , że to nie prowokacja. Pozdrawiam.
 
Powiem szczerze, że sytuacja ze Sławka zwolnieniem jest dla mnie do końca niezrozumiała. Jakiś czas temu Sławek pisał na forum, że została mu przyznana przez ZER emerytura a teraz jest mowa o jego zwolnieniu. Chyba że coś pomieszalem... Sławku, jak jest faktycznie: czy jesteś emerytem albo może nadal pracujesz w IAS Opole? Myślę, że to może być ważna informacja dla środowiska.
 
Przyśpieszenie akcji protestacyjnej, a postulatem nr 1, przywrócenie Sławomira Siwego i dyscyplinarne zwolnienie DIAS w Opolu.
Wybacz, nie rozumiem do końca Twojego pytania. Mam tylko nadzieję , że to nie prowokacja. Pozdrawiam.
Nie gniewaj się ale słuszność twej reakcji, trwonią nieprzemyślane, bieżące emocje.

Podstawa - jak sądzisz, czemu miała służyć właśnie ZAKOŃCZONA Ankieta ?!
Czy już wiesz, że Ankieta spełniła wymagania, konieczne do podjęcia jakiejś akcji ?!
Jak chcesz coś przyspieszać, gdy tylko narzędzie Zarządu - Ankieta - to determinuje ?!

Nie posądzaj Kolegi @bolo1999 o intrygę, podstęp czy agresję, gdy daje jedynie do
zrozumienia, iż już zostały zaplanowane działania, a zakres i dynamika ich realizacji
wymagały tylko "policzenia się".
"Wyścig" już wystartował, bo "prolog" już się odbył! Pozostały ci zatem dwie możliwości:
  • albo zbyt wielu przyjęło pozycję "rezerwowych" i niekompletna drużyna odpadła;
  • albo "kwalifikacje" zebrały wystarczającą liczbowo drużynę, do której jeszcze będzie
można dołączyć ...
 
Bolo 1999, bez urazy. Ale nerwy mi puszczają jak po raz kolejny zwalniają Sławka a nasze forum pisze o byle pierdołach, może i istotnych. Dla mnie najważniejszą sprawą jest walka o Sławka i usunięcie takiego elementu jak DIAS w Opolu czy nasza jaśnie panująca nam szefowa. Pozdrawiam
 
Zdaje się że Sławka nie zwolniono ale wreszcie po latach wystawiono decyzję o zwolnieniu ze służby (których w ustawie o KAS nie przewidziano, ani dla zwalnianych ani dla ucywlinionych, i dopiero wyroki sądowe zmuszają DIAS do wydawania takich decyzji.) Co otwiera zwalnianemu drogę sądowej kontroli wydawanych decyzji o zwolnieniu. Więc w brew pozorom to jest pozytywna okoliczność. Bo i tak jest od dawna poza służbą, a właśnie się otwiera dla Sławka pole do dalszej walki o mundur i godność a w korelacji momentu wydania tej decyzji z okolicznościami zwiększającymi ryzyko realnego protestu pokazuje miałkość i małość obecnych władz.
 
Przyśpieszenie akcji protestacyjnej, a postulatem nr 1, przywrócenie Sławomira Siwego i dyscyplinarne zwolnienie DIAS w Opolu.
Wybacz, nie rozumiem do końca Twojego pytania. Mam tylko nadzieję , że to nie prowokacja. Pozdrawiam.

W jakiej formie proponujesz protest? Kiedy?

Jaka prowokacja? Pytanie o konstruktywną, realną do przeprowadzenia i skuteczną propozycję działań?
 
@Lubieszyn WALCZĘ O POWRÓT DO SŁUŻBY, BO TO JEST SPRAWA HONOROWA!!! EMERYTURA JEST NIEWYSOKA W WYSOKOSCI 2 TYS ZŁ., DLATEGO ZARZĄD KONTYNUUJE AKCJĘ "PRZYBIJ PIĄTKĘ".

NIE ODWRACAJMY PROSZĘ UWAGI OD TEGO CO JEST GŁÓWNYM UZASADNIENIEM TEJ DECYZJI ZWALNIAJĄCEJ. UWAŻAM, ŻE JEST TO BARDZO DUŻE ZAGROŻENIE DLA NASZEJ WOLNOŚCI, JEŚLI SIĘ PRZED TYM NIE OBRONIMY I TU NIE CHODZI O MNIE TYLKO!

Ta aktualna to jest decyzja wydana po prawie czterech latach od braku propozycji do KAS.
Wcześniejsza, uchylona przez Szefa KAS, była w marcu 2020r. Minął prawie rok i jest druga decyzja o zwolnieniu w związku z brakiem propozycji do KAS.
O emeryturę walczyłem około rok, tj. o uznanie zadań policyjnych w OC odprawy(sic!).
Pisałem już o tym na forum w temacie PRZYBIJ PIĄTKĘ. DZIĘKUJĘ WAM BARDZO! DAJECIE MI NADZIEJĘ!
Cytuję ten wpis dla ułatwienia, by nie trzeba było szukać:
"Mam już decyzję ZER. Moja emerytura wynosi lekko poniżej 2 tys. zł netto.
Nie jest tak źle jak się spodziewałem, :) choć ta kwota nie pozwala nadto optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Tym bardziej bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie i zadeklarowane comiesięczne cykliczne wpłaty.
Na koncie jest 27 tys. zł. To wpłaty z 10 miesięcy jego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim.
Dziękuję za PRZYBICIE PIĄTKI i inne wpłaty."


Ps. Jutro powinny być wyniki ankiety. Ktoś to opracowuje w excelu.
 
Moją intencją nie było odwracanie uwagi od bezprawnego zwolnienia Ciebie ze SCS. Chodziło mi tylko o wyjaśnienie aktualnego stanu, ponieważ można było odnieść wrażenie po ostatnich postach, ze zostałeś ponownie zwolniony. Dzięki za sprostowanie.
 

w niedzielę i mailowo tak zwalniają w państwie pis
 
Należałoby zgłosić tę sprawę z całym kontekstem do mediów na masową skalę. Postępowanie dyrekcji IAS rodem z "Państwa w państwie". Wiceprzewodniczący i cały zarząd związku - zapewne macie możliwości by zainicjować i koordynować taką akcję. Poparcie środowiska macie gwarantowane.
 
Wielki szacunekdla naszego kolegi Artura, za jego pasję i dążenie do zachowania naszej CELNEJ tożsamości i pamięci Tych, co oddali za nią i za Polskę swoje życie. Jestem przekonany, że to Jego determinacja sprawiła, że ta izba pamięci polskiego celnictwa powstała. Ale niestety, w obliczu wszystkich krzywd i patologii jakie przyniósł ze sobą ten potworek KAS, przykro słucha się pani Dyrektor IAS Gdańsk, która bez zmrużenia okiem zwalniała naszego Przewodniczącego Sławka (nie boję się określić Go jako "Pierwszego Celnika XXI wieku") i politycznej wypowiedzi zastępcy KAS pani Chałupy. Niestety te osoby muszą jeszcze wiele życiowych lekcji odrobić, aby stanąć w jednym szeregu z ludźmi honoru i prawdziwej miłości do Ojczyzny. Howgh.
 
Wielki szacunekdla naszego kolegi Artura, za jego pasję i dążenie do zachowania naszej CELNEJ tożsamości i pamięci Tych, co oddali za nią i za Polskę swoje życie. Jestem przekonany, że to Jego determinacja sprawiła, że ta izba pamięci polskiego celnictwa powstała. Ale niestety, w obliczu wszystkich krzywd i patologii jakie przyniósł ze sobą ten potworek KAS, przykro słucha się pani Dyrektor IAS Gdańsk, która bez zmrużenia okiem zwalniała naszego Przewodniczącego Sławka (nie boję się określić Go jako "Pierwszego Celnika XXI wieku") i politycznej wypowiedzi zastępcy KAS pani Chałupy. Niestety te osoby muszą jeszcze wiele życiowych lekcji odrobić, aby stanąć w jednym szeregu z ludźmi honoru i prawdziwej miłości do Ojczyzny. Howgh.
Nic dodać nic ująć !!!!!!
 
Back
Do góry