• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Decyzja o zwolnieniu S.Siwego uchylona

Publikujemy decyzję Szefa KAS, która uchyla decyzję DIAS Opole o zwolnieniu ze służby Przewodniczącego ZZ Celnicy PL Sławomira Siwego i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Zwolnienie powinno dotyczyć przebiegu służby i kwalifikacji, a nie prowadzonej działalności związkowej.

DIAS Opole przesłał właśnie pismo, że sprawy nie załatwi w terminie i przedłużył postępowanie do dnia 09.10.2020r. DIAS napisał w zawiadomieniu o przedłużeniu terminu, że uzupełnia materiał dowodowy dokumentujący przebieg służby oraz realizowanych zadań.

Oczekujemy na ponowne rozstrzygnięcie DIAS Opole.
 

Attachments

  • decyzjaSzefa KAS-S.Siwy.pdf
    2,5 MB · Wyświetleń: 1 826
Publikujemy decyzję Szefa KAS, która uchyla decyzję DIAS Opole o zwolnieniu ze służby Przewodniczącego ZZ Celnicy PL Sławomira Siwego i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Zwolnienie powinno dotyczyć przebiegu służby i kwalifikacji, a nie prowadzonej działalności związkowej.

DIAS Opole przesłał właśnie pismo, że sprawy nie załatwi w terminie i przedłużył postępowanie do dnia 09.10.2020r. DIAS napisał w zawiadomieniu o przedłużeniu terminu, że uzupełnia materiał dowodowy dokumentujący przebieg służby oraz realizowanych zadań.

Oczekujemy na ponowne rozstrzygnięcie DIAS Opole.
Brawo Sławek. Trzymam kciuki
 
Prawdziwie cieszy mnie Sławku ta decyzja szefowej, choć stanowczo zbyt długo z nią zwlekała.
Teraz może wypadałoby wspólnie "pocisnąć" nieco DIAS'a, by już nic nie kombinował ?!

ps
Pogratuluję, gdy będzie rozstrzygnięcie przywracające
 
Gratuluję,
Ale,
Coś ta nasza szefowa ostatnio jakaś "miła",
Sądzę, że nie jest to tak z dobrego serca,
Sądzę, że będą twarde negocjacje a ta decyzja oraz podpisane rozporządzenie ma pomóc jej w utrzymaniu twardego stanowiska w sprawach, które nas czekają,
chce móc powiedzieć, że przecież ona jest tak przychylnie do Pana Sławka i do nas nastawiona i ona nie rozumie co my od niej chcemy, ona chce naszego dobra, przecież planowane zwolnienia nam pomogą, tylko my nie wiemy jeszcze w czym, a obniżka pensji to też dla naszego dobra bo by nam się w .... poprzewracało....
 
Prawdziwie cieszy mnie Sławku ta decyzja szefowej, choć stanowczo zbyt długo z nią zwlekała.
Teraz może wypadałoby wspólnie "pocisnąć" nieco DIAS'a, by już nic nie kombinował ?!

ps
Pogratuluję, gdy będzie rozstrzygnięcie przywracające
Cat, jak ten biedny DIAS z Opola ma przywrócić skoro nie udało mu się skutecznie zwolnić ze służby. Jeśli według NSA była potrzebna decyzja to znaczy, że stosunek służbowy nie wygasł z mocy prawa - przepisów ustawy wprowadzającej. A jak była wydana decyzja na podstawie ustawy o KAS, to do skutków uchylenia takiej jest art. 184. Niech DIAS "niezwłocznie" określi miejsce pełnienia służby, a później niech dalej próbuje. Na razie badanie przebiegu służby Sławomira Siwego idzie mu słabo. Powinien zbadać przed 31.05.2017 ale się nie udało. Badał w sprawie o wydanie decyzji i przegrał w sądzie. Badał w sprawie przy wydaniu decyzji i też nie dał rady. SKAS uchylił. Minęło 3,5 roku i jeszcze chwilkę na uzupełnienie materiału dowodowego potrzebuje. Nie pospieszajmy. Wielki to badacz ludzkich losów i skrupulatny. Sienkiewicz na trylogię potrzebował 4 lata.
 
Wczoraj wysłałem wnioski dowodowe, wysłałem też wniosek o gotowość do ugody do DIAS. Bardzo dużo ludzi wygaszonych wróciło w trybie różnych uzgodnień z DIAS-ami. To jest właściwy kierunek, a nie ciągnięcie w nieskończoność spraw wygaszonych, bo to nie służy nikomu, w tym jest przeciwko interesowi publicznemu.
 
Sławek - w momencie złożenia wniosku o Emkę sam się zwolniłeś. Możesz ugrać co najwyżej z7,8% do wysługi. Wrócić do instytucji będzie trudno. Aktualnie wręcz niemożliwe.
 
Wczoraj wysłałem wnioski dowodowe, wysłałem też wniosek o gotowość do ugody do DIAS. Bardzo dużo ludzi wygaszonych wróciło w trybie różnych uzgodnień z DIAS-ami. To jest właściwy kierunek, a nie ciągnięcie w nieskończoność spraw wygaszonych, bo to nie służy nikomu, w tym jest przeciwko interesowi publicznemu.
Czy chodzi o ugodę administracyjną ? Jeżeli możesz powiedzieć to na czym miałaby ona polegać ?
 
Back
Do góry