• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7879 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób pobierz i wyślij odpowiednią deklarację Deklaracja członkowska I Deklaracja członkowska dla emerytów, rencistów i zwolnionych
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Jeżeli podejmiesz decyzję o rezygnacji z członkostwa w Związku Zawodowym CELNICY PL pobierz, wypełnij i prześlij druk Rezygnacja_z_członkostwa
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717
    Znajdziesz NAS na FACEBOOK -Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL Liczba obserwatorów: ponad 4,8 tys. LINK

Czas na rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej.

Nysa, dnia 22.02.2023 r.

Pan Bartosz Zbaraszczuk

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowny Panie Ministrze.

W imieniu Związku Zawodowego Celnicy PL zwracamy się z wnioskiem o informację na jakim etapie jest zmiana rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej?

W związku z realizacją programu Modernizacji KAS wzrasta przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej od dnia 1 stycznia 2023r.

W wykazie prac legislacyjnych Rządu nie figuruje jednak projekt zmiany Rozporządzenia, chociaż kwota ta ma znaczenie dla ustalenia podstawy emerytury. Kwota podwyżki jest znana od wielu miesięcy. Wydawane przez IAS zaświadczenia do celów emerytalnych powinny być oparte o aktualne dane, w przeciwnym wypadku powoduje to ogromny dodatkowy nakład pracy związany z ponownym przeliczeniem świadczeń i koniecznością zmiany wszystkich zaświadczeń i decyzji emerytalnych.

W tych okolicznościach brak zmiany rozporządzenia z odpowiednim wyprzedzeniem, a nawet jego projektu, powinien być rozpatrywany w kategoriach utrudnień w wykonywaniu obowiązków, które jest ze szkodą dla KAS oraz ZER MSWiA, a w szczególności emerytów.


Z poważaniem

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

Dzisiaj wpłynęła mi emerytura za październik (po staremu) oraz wyrównanie za osiem miesięcy (odrębnym przelewem). Zbiegło się to z otrzymaniem decyzji ZER o ponownym przeliczeniu wysokości emerytury.
Teraz tylko oby do marca i kolej na rewaloryzację! W odwodzie art. 41.
 
Dzisiaj wpłynęła mi emerytura za październik (po staremu) oraz wyrównanie za osiem miesięcy (odrębnym przelewem). Zbiegło się to z otrzymaniem decyzji ZER o ponownym przeliczeniu wysokości emerytury.
Teraz tylko oby do marca i kolej na rewaloryzację! W odwodzie art. 41.
W którym województwie tak szybko wyrównali?
 
Back
Do góry