Awanse - wniosek o informację publiczną

(...) Zarząd ZZ CELNICY PL zwraca się z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczącej liczby członków korpusu Służby Cywilnej oraz funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej, którzy nie awansowali w stanowisku, w okresie dłuższym niż 5 lat.

W styczniu 2023 r. został wprowadzony i opublikowany dokument Szefa KAS, stanowiący zbiór wskazówek i rekomendacji do stosowania we wszystkich jednostkach KAS, dotyczący zasad i kryteriów awansowania oraz przebiegu procesu awansowania pracowników i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zatrudnionych/pełniących służbę w Krajowej Administracji Skarbowej, a także określenia kierunków działań zmierzających do wzrostu konkurencyjności zatrudnienia – Instrukcja awansowania – dalej Instrukcja. Zgodnie z § 2 ust. 12 Instrukcji, przy typowaniu kandydatów do awansu m. in. stanowiskowego bierze się pod uwagę m. in. analizę przypadków braku awansów w okresie dłuższym niż 5 lat i ustala się tego szczegółowe przyczyny. (...)
 

Attachments

Myślę, że jedynym awansem w stanowisku był rok 2023, wcześniej to były mianowania w związku ze zmianą ustawy. Czyli 2023-1999= 24. Jestem pewien, iż nie jako jedyny tyle lat byłem pokrzywdzony. Dodam tylko, że w przyszłym roku grozi mi awans na st. aspiranta po 33 latach służby (będzie to koniec mojej błyskotliwej kariery!).

No jeśli miałbym tak liczyć, uwzględniając zmiany ustaw, to ja nie mam awansu od ... 30 lat ...
 
Trochę tak ale wszystko zależało od ilości punktów dla jednostki i ilości funk. na np. OC
Oczywiście, ale zawsze można było zafiglować z czasochłonnością wykonywanych przez wartościowanego wysoko ocenianych zadań jednemu dodać czasu , drugiemu odjąć. Zawsze bilans miał wynosić 100% czasu zajętego. A czy zajmował się zadaniami za 2 pkt czy za 6 to różnica!
 
Nasz zastępca naczelnika uważa, że Sowa obowiązuje i awansów na stanowiskach być nie może. Dzieje się to w Mazowieckim UCS. Inny Zastępca Naczelnika rozdał mnóstwo awansów na stanowiskach. Czyli wszystko zależy do jakiej komórki trafisz. Sprawiedliwie i motywująco! Prawda?
 
Nasz zastępca naczelnika uważa, że Sowa obowiązuje i awansów na stanowiskach być nie może. Dzieje się to w Mazowieckim UCS. Inny Zastępca Naczelnika rozdał mnóstwo awansów na stanowiskach. Czyli wszystko zależy do jakiej komórki trafisz. Sprawiedliwie i motywująco! Prawda?
Współczuję Tobie i Twoim towarzyszom niedoli. Twój zastępca naczelnika to wytwór sowiej wyobraźni! Ta sowa naprawdę niczego nie zrealizowała, poza uwłaszczeniem swoich na właściwych stanowiskach. Być może imć jest spadkobiercą uwłaszczeniowym?
 
Ja nie mam awansu od 21 lat (uwzględniając zmiany ustawy).
Skoro to jest zasada krzywdząca wiele osób to chyba należałoby coś z tym zrobić odgórnie ?

@ZOI WRO - co z tymi awansami? - proszę wybaczyć ale musimy być "upierdliwi"!

Szans na wyrównanie wieloletnich zaniedbań (kilkukrotne awanse) raczej brak, lecz wypadałoby choć trochę "wyprostować" tak olbrzymie zaniedbania. Nawet już przedłużone terminy na odpowiedzi DIAS'ów dawno minęły, więc bardzo dziwi brak jakichkolwiek sygnałów działania Związku w tym temacie.

Czy nie tylko pracodawca ale i Związek ma już w ... nosie swoich członków ?!
 
@ZOI WRO - co z tymi awansami? - proszę wybaczyć ale musimy być "upierdliwi"!

Szans na wyrównanie wieloletnich zaniedbań (kilkukrotne awanse) raczej brak, lecz wypadałoby choć trochę "wyprostować" tak olbrzymie zaniedbania. Nawet już przedłużone terminy na odpowiedzi DIAS'ów dawno minęły, więc bardzo dziwi brak jakichkolwiek sygnałów działania Związku w tym temacie.

Czy nie tylko pracodawca ale i Związek ma już w ... nosie swoich członków ?!
szkoda, że nie mamy nikogo na etacie związkowym. Tak duży i znaczący związek powinien kogoś mieć
 
Back
Do góry