Awanse - wniosek o informację publiczną

(...) Zarząd ZZ CELNICY PL zwraca się z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczącej liczby członków korpusu Służby Cywilnej oraz funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej, którzy nie awansowali w stanowisku, w okresie dłuższym niż 5 lat.

W styczniu 2023 r. został wprowadzony i opublikowany dokument Szefa KAS, stanowiący zbiór wskazówek i rekomendacji do stosowania we wszystkich jednostkach KAS, dotyczący zasad i kryteriów awansowania oraz przebiegu procesu awansowania pracowników i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zatrudnionych/pełniących służbę w Krajowej Administracji Skarbowej, a także określenia kierunków działań zmierzających do wzrostu konkurencyjności zatrudnienia – Instrukcja awansowania – dalej Instrukcja. Zgodnie z § 2 ust. 12 Instrukcji, przy typowaniu kandydatów do awansu m. in. stanowiskowego bierze się pod uwagę m. in. analizę przypadków braku awansów w okresie dłuższym niż 5 lat i ustala się tego szczegółowe przyczyny. (...)
 

Attachments

Ja dostalam, po 18 latach. Ale przeprowadzono to po cichu, jakby wstydliwie... Po prostu w sykap pojawiło się zmienione stanowisko. Z litości nie powiem ktory to urząd
Widzę, że chyba Twój DIAS chce zachować twarz i w odpowiedzi na zapytanie związkow chce wykazać jak najmniejszą liczbę funkcjonariuszy bez awansów.
 
Ostatnia edycja:
Przypomnijcie mi, w którym roku prócz stopni wprowadzono stanowiska?
Stanowisk nigdy nie zniesiono, tylko zmieniono ich nazwy. W 1999 wprowadzono pierwsze stopnie i zostawiono mkc, kc itd, potem chyba w 2009 zmieniono nazwy stopni na bardziej policyjne poza korpusem podoficerskim i wprowadzono speców i ekspertów. A w stopniach był też słynny zapis dzień przed wejściem ustawy!
 
Od przydziału stanowisk była mądra SOWA, programowana rzecz jasna przez człowieka. Oczywiście były osoby które nie mogły skoczyć wyżej niż spec że względu na brak matury,ale za to brak matury umożliwiał bycie nawet generałem, o ile było się dzień przed wejściem ustawy kierownikiem!
 
Stanowisk nigdy nie zniesiono, tylko zmieniono ich nazwy. W 1999 wprowadzono pierwsze stopnie i zostawiono mkc, kc itd, potem chyba w 2009 zmieniono nazwy stopni na bardziej policyjne poza korpusem podoficerskim i wprowadzono speców i ekspertów. A w stopniach był też słynny zapis dzień przed wejściem ustawy!
Podobnie myślałem. W związku z tym jednak trudno jest mówić o zaległościach na stanowisku aż 17 lat, bo faktycznie do "sowy" funkcjonowały raczej stopnie, a nie stanowiska ...
 
Podobnie myślałem. W związku z tym jednak trudno jest mówić o zaległościach na stanowisku aż 17 lat, bo faktycznie do "sowy" funkcjonowały raczej stopnie, a nie stanowiska ...
No czy ja wiem? Do Sowy byłem inspektorem celnym (stanowisko) i dyspozytorem (stopień). A po sowie ml.ekspertem SCS (sam sterowalem sową i różne rzeczy mogłem zrobić, ale dic miał inne zdanie) oraz aspirantem.
 
Nie mieszajcie awansów w stanowisku funków i cywili, to dwa odrębne byty


Bolo1999, na forum od lutego 2008, ponad 4 000 postów, zbanowany bezterminowo 3 lata temu...
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli w 1998r. zostałem kontrolerem, w 1999r. zostałem mianowany do służby na stanowisko kontroler i stopnień mł.dyspozytor, w 2010 (sowa) zostałem minowany w stanowisku na st, specjalistę i mł. rachmistrza następnie w 2023 zostałem mianowany na mł. eksperta to po ilu latach awansowałem w stanowisku?
 
Jeżeli w 1998r. zostałem kontrolerem, w 1999r. zostałem mianowany do służby na stanowisko kontroler i stopnień mł.dyspozytor, w 2010 (sowa) zostałem minowany w stanowisku na st, specjalistę i mł. rachmistrza następnie w 2023 zostałem mianowany na mł. eksperta to po ilu latach awansowałem w stanowisku?
13 może 12?
 
Myślę, że jedynym awansem w stanowisku był rok 2023, wcześniej to były mianowania w związku ze zmianą ustawy. Czyli 2023-1999= 24. Jestem pewien, iż nie jako jedyny tyle lat byłem pokrzywdzony. Dodam tylko, że w przyszłym roku grozi mi awans na st. aspiranta po 33 latach służby (będzie to koniec mojej błyskotliwej kariery!).
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że jedynym awansem w stanowisku był rok 2023, wcześniej to były mianowania w związku ze zmianą ustawy. Czyli 2023-1999= 24. Myślę, iż nie jako jedyny tyle lat byłem pokrzywdzony. Dodam tylko, że w przyszłym roku grozi mi awans na st. aspiranta po 33l atach służby (myślę, że to koniec błyskotliwej kariery!).
Masz rację. 2010 to było przeliczenie stanowisk. Ale ta trzecia gwiazda przed Tobą!😉
 
Back
Do góry