• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Art.15a - odpowiedź MF

Publikujemy odpowiedź MF na pytanie:
"Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji, czy środowisko zawodowe może liczyć na wsparcie Pana Ministra przy likwidacji art.15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji … i zgłoszenie w MSWiA tej kwestii wraz z OSR.

Pragniemy prowadzić dialog z Panem Ministrem w tej sprawie, jak również innych przepisów tej ustawy, które naszym zdaniem powinny zostać zmienione, gdyż dyskryminują funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych."
 

Attachments

  • celnicy75-19-art.15a i inne.doc
    75 KB · Wyświetleń: 1 583
  • Celnicy PL odpowiedź na pismo PL-75.19.pdf
    219 KB · Wyświetleń: 3 679
Musimy być czujni i pilnie obserwować zmiany.
Likwidacja 15a dla wiekszości FSCS może być korzystna. Podobnie z liczeniem z 10 lat - jednym to odpowiada innym nie.
Jeśli planowane zmiany dla kogoś mogą okazać sie szkodliwe to trzeba uciekać na emeryturę.
Co do likwidacji 15a to nie mamy żadnej mocy sprawczej. Możemy jedynie się pod to "podczepić" jeśli MSWiA będzie miało taka wolę i rozpocznie procedowanie.
Tak czy inaczej za kilka lat nastapi kryzys kadrowy, zwłaszcza w starych wiekowo izbach centralnych i zachodnich gdzie latami nie było przyjęć i jest obecnie dziura pokoleniowa. Nieliczni młodzi mają około 30 lat a średnia wieku starej kadry to około 50 lat.
Może w MFie ktoś zrozumie, że zachęcić młodych do służby a starych do pozostania w niej można tylko pieniędzmi. Jeśli będą forsować złe zmiany to wszyscy pouciekają.
 
Niech spróbują, a wprowadzony przepis zawsze musi się uprawomocnić. To ten czas gdzie po złej interpretacji w nowym przepisie - na szkodę FCS - nastąpi lawina wniosków emerytalnych.
 
Wstąpiłem do służby w dniu 1-go kwietnia 1993 roku (to nie żart), więc skoro Pan minister jest taki zorientowany, to niech mnie i innym osobom odpowie na pytanie: Kim byłem od dnia 1-go kwietnia 1993 roku do dnia 14-go września 1999 roku ?? Bo ja nie wiem, czy byłem "przebierańcem", czy też kimś zupełnie innym, gdyż staż służby (po zmianach) liczy mi się dopiero od 15-go września 1999 roku, czyli nieco ponad 6 lat ktoś mi "zjadł", albo ktoś twierdzi, że tych lat nie "spędziłem" w mundurze, pomimo tego, iż cały ten czas używałem "tłuczka" i plombownicy !!
 
Oczywiście ze byłem i to jeszcze przed 89 rokiem ale nie zrozumiałem twojego wpisu co do zależności liczenia emki z najlepszych, kolejnych 10 lat służby do ewentualnej zmiany treści art 15 a bądź jego wykreślenia.
 
Na chwilę obecną, realna "wysokość" emerytury mundurowej dla funkcjonariusza, który "łapie się" na najwyższy możliwy w tej chwili (od 15-go września br.) jej "poziom procentowy", to tylko 53% średniego uposażenia z wybranych przez niego 10 lat, no chyba, że doliczą mu dodatkowo służbę w wojsku polskim, a także jakiś procent za uszczerbek na zdrowiu, który pozostaje oczywiście w związku ze służbą w SC lub SCS-ie. Żeby według obowiązujących w tej chwili "zasad", doczekać się tzw. "maksa" (emerytura w wymiarze 75%), to niestety trzeba pozostać w służbie do końca marca 2027 roku, oczywiście w przypadku braku wcześniej wymienionych "dodatków", a to jest według mnie tak długi czas, że co niektórym może po prostu i zwyczajnie "zabraknąć nerwów". Pozdrawiam !!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry