• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL-WYSYŁAMY ZAKRESY OBOWIĄZKÓW PRZED 1999 rokiem!!!

UWAGA! - PRZEDŁUŻAMY AKCJĘ DO 7 STYCZNIA 2021r.!

Odnawiamy akcję wysyłki listów do KPRM i Szefa KAS.
Reakcja KPRM jest taka jak przewidzieliśmy, tzn. list z KPRM jest przesyłany do MF z prośbą o udzielenie odpowiedzi funkcjonariuszowi/byłemu funkcjonariuszowi z zaleceniem przesłania tej odpowiedzi także do KPRM.
MF oczywiście odpowiada nie na temat i bardzo dobrze, bo to implikuje dalsze działania wysłanie kolejnego pisma.
Po otrzymaniu odpowiedzi z MF należy wówczas wysłać list ponownie do KPRM, z krótką informacją, że np. "Odpowiedź MF z dnia ... o nr ... nie odnosi się do mojej argumentacji, którą zawarłem w piśmie z dnia .... Wobec powyższego zwracam się z uprzejmą prośbą o ponowne zwrócenie się do MF z prośbą o ustosunkowanie się do tez postawionych w moim piśmie, w szczególności nierównego traktowania przez MF funkcjonariuszy w jednej formacji mundurowej w kwestii zaliczenia lat pracy do stażu służby, od którego wyliczana jest wysokość emerytury mundurowej. Oczekuję merytorycznej odpowiedzi na temat, w odniesieniu do moich argumentów i treści uzasadnienia do projektu ustawy o zmianie ustawy o KAS jaki przedstawiło Ministerstwo Finansów."

Jak wspomnieliśmy reakcja KPRM jest pozytywna, jednak Wasza oddolna akcja przyniesie efekt, tylko w sytuacji masowej wysyłki listów, a tego nie osiągnęliśmy dotąd jako środowisko. DLATEGO PRZEDŁUŻAMY JĄ DO 7 STYCZNIA 2021 r.
APELUJEMY, BY KAŻDY FUNKCJONARIUSZ WYSŁAŁ LISTY - JEDEN DO KPRM I DRUGI DO SZEFA KAS, korzystając z załączonych wzorów.


APEL

DO FUNKCJONARIUSZY/BYŁYCH FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY CELNEJ i SŁUŻBY CELNO-SKABROWEJ!


Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze! Funkcjonariusze w stanie spoczynku!

W związku ze zgłoszeniem przez użytkowników forum celnicy.pl słusznej inicjatywy własnej, Związek Zawodowy CELNICY PL ogłasza akcję masowej wysyłki pism i zakresów obowiązków do Szefa KAS i do wiadomości Premiera RP.

Zgodnie z wolą inicjatorów każdy funkcjonariusz wysyła pismo do Pani Minister Szefa KAS oraz do Premiera opisujące charakter zadań jakie realizował każdy z Nas przed 1999r. Do pisma można dołączyć, a nawet zaleca się, zakresy obowiązków.(...)

Pozdrawiam

Sławomir Siwy

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy113-20-APEL zakresy obowiązków.pdf
    165,2 KB · Wyświetleń: 926
  • SNP.docx
    17,1 KB · Wyświetleń: 776
  • pismo Szef KAS zakresy obowiązków przed 1999r.docx
    22 KB · Wyświetleń: 897
  • pismo KPRM zakresy obowiązków przed 1999r.docx
    22,4 KB · Wyświetleń: 712
Ostatnia edycja:
W odpowiedzi na moje drugie pismo Departament Spraw Obywatelskich KPRM przesłał mi do wiadomości kopię pisma adresowanego na MF. Z treści wynika, że w swoim ponownym wystąpieniu wyraziłem niezadowolenie z udzielonej mi przez MF odpowiedzi i spraw~ należy "stosownie rozpatrzyć" ;)
To zgodne z wcześniejszym komentarzem Sławka.
Kto z Szanownych Forumowiczów otrzymał już takie pismo???
 
Back
Do góry