• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL-WYSYŁAMY ZAKRESY OBOWIĄZKÓW PRZED 1999 rokiem!!!

UWAGA! - PRZEDŁUŻAMY AKCJĘ DO 7 STYCZNIA 2021r.!

Odnawiamy akcję wysyłki listów do KPRM i Szefa KAS.
Reakcja KPRM jest taka jak przewidzieliśmy, tzn. list z KPRM jest przesyłany do MF z prośbą o udzielenie odpowiedzi funkcjonariuszowi/byłemu funkcjonariuszowi z zaleceniem przesłania tej odpowiedzi także do KPRM.
MF oczywiście odpowiada nie na temat i bardzo dobrze, bo to implikuje dalsze działania wysłanie kolejnego pisma.
Po otrzymaniu odpowiedzi z MF należy wówczas wysłać list ponownie do KPRM, z krótką informacją, że np. "Odpowiedź MF z dnia ... o nr ... nie odnosi się do mojej argumentacji, którą zawarłem w piśmie z dnia .... Wobec powyższego zwracam się z uprzejmą prośbą o ponowne zwrócenie się do MF z prośbą o ustosunkowanie się do tez postawionych w moim piśmie, w szczególności nierównego traktowania przez MF funkcjonariuszy w jednej formacji mundurowej w kwestii zaliczenia lat pracy do stażu służby, od którego wyliczana jest wysokość emerytury mundurowej. Oczekuję merytorycznej odpowiedzi na temat, w odniesieniu do moich argumentów i treści uzasadnienia do projektu ustawy o zmianie ustawy o KAS jaki przedstawiło Ministerstwo Finansów."

Jak wspomnieliśmy reakcja KPRM jest pozytywna, jednak Wasza oddolna akcja przyniesie efekt, tylko w sytuacji masowej wysyłki listów, a tego nie osiągnęliśmy dotąd jako środowisko. DLATEGO PRZEDŁUŻAMY JĄ DO 7 STYCZNIA 2021 r.
APELUJEMY, BY KAŻDY FUNKCJONARIUSZ WYSŁAŁ LISTY - JEDEN DO KPRM I DRUGI DO SZEFA KAS, korzystając z załączonych wzorów.


APEL

DO FUNKCJONARIUSZY/BYŁYCH FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY CELNEJ i SŁUŻBY CELNO-SKABROWEJ!


Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze! Funkcjonariusze w stanie spoczynku!

W związku ze zgłoszeniem przez użytkowników forum celnicy.pl słusznej inicjatywy własnej, Związek Zawodowy CELNICY PL ogłasza akcję masowej wysyłki pism i zakresów obowiązków do Szefa KAS i do wiadomości Premiera RP.

Zgodnie z wolą inicjatorów każdy funkcjonariusz wysyła pismo do Pani Minister Szefa KAS oraz do Premiera opisujące charakter zadań jakie realizował każdy z Nas przed 1999r. Do pisma można dołączyć, a nawet zaleca się, zakresy obowiązków.(...)

Pozdrawiam

Sławomir Siwy

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy113-20-APEL zakresy obowiązków.pdf
    165,2 KB · Wyświetleń: 925
  • SNP.docx
    17,1 KB · Wyświetleń: 776
  • pismo Szef KAS zakresy obowiązków przed 1999r.docx
    22 KB · Wyświetleń: 896
  • pismo KPRM zakresy obowiązków przed 1999r.docx
    22,4 KB · Wyświetleń: 712
Ostatnia edycja:
No dobra mogę wysłać, ale po co? W ustawie o Służbie Celnej z 1999r. był taki zapis w art. 94:
2. Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
Jak wół jest napisane, że te okresy to PEŁNIENIE SŁUŻBY! I co? I nic! Ustawę mają gdzieś a przejmą się szablonowymi zakresami? Przecież nawet średnio rozgarnięty mf-owiec wie, że celnicy to na pewno zawsze walczyli z przemytem. Trochę mądrzejszy, że też z innymi przestępstwami. A najmądrzejsi czyli SKAS i MF to wiedzą wszystko o naszej działalności przed 1999r.!:D A skoro wiedzą, to nie potrzeba im wysyłać zakresów. Wiem, idea jest szczytna, ktoś powie, że coś trzeba przecież robić i ma rację. Z tym, że jest to kompletnie nieskuteczne i jestem pewien, że na pewno wysłane zakresy, mówiąc w przenośni, wylądują w koszu. Spróbować można, ale nie spodziewam się jakichkolwiek pozytywnych dla nas efektów.
 
Oczywiście Kaszub może i masz rację. Tyle tylko, że w takim razie jakby wszyscy tak myśleli, że nie warto nic robić to do dzisiejszego dnia nie mielibyśmy emek. Nie wiem czy ono przyniesie jakiś skutek czy nie ale przynajmniej będę wiedział, że coś zrobiłem żeby potraktowali nas uczciwie. Tym bardziej, że takie uprawnienia wg projektu chcą przyznać ludziom którzy nigdy w mundurze nie chodzili a argument za uznaniem im tych lat to właśnie czynności. Każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji jak ktoś uważa, że nie warto niech nie wysyła. Ja uważam, że warto coś robić, nawet jeśli jest mała szansa na pozytywny efekt. Zamierzam wysłać właśnie takie pismo ze swoim zakresem czynności zgodnie z sugestią Sławka.
 
Oczywiście Kaszub może i masz rację. Tyle tylko, że w takim razie jakby wszyscy tak myśleli, że nie warto nic robić to do dzisiejszego dnia nie mielibyśmy emek. Nie wiem czy ono przyniesie jakiś skutek czy nie ale przynajmniej będę wiedział, że coś zrobiłem żeby potraktowali nas uczciwie. Tym bardziej, że takie uprawnienia wg projektu chcą przyznać ludziom którzy nigdy w mundurze nie chodzili a argument za uznaniem im tych lat to właśnie czynności. Każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji jak ktoś uważa, że nie warto niech nie wysyła. Ja uważam, że warto coś robić, nawet jeśli jest mała szansa na pozytywny efekt. Zamierzam wysłać właśnie takie pismo ze swoim zakresem czynności zgodnie z sugestią Sławka.
Ja oczywiście akcję popieram z tym, że się po niej wiele nie spodziewam, bo chłopaki oraz jedna kobieta z MF-u totalnie nas olewają.
 
Dzień dobry, nie chcę nikogo obrażać, ale czemu ma służyć wysyłanie ziarenek ryżu i zakresów obowiązków, chyba tylko dokładaniu pracy Poczcie Polskiej i sprzątaczkom w ministerstwie. Koleżanki i koledzy mundurowi i nie w naszym zjednoczeniu siła, możemy wszyscy zaprotestować żeby zakręcić dopływ pieniędzy, które tak chojnie wydaje się na inne służbi i nie tylko patrz np. górnicy. Nasz protest może zatrzymać granice, lotniska i Urzędy Skarbowe, a tym samym być widocznym dla "rządzących" i to nie przez przechodzenie na L4, bo jak wiemy zawsze znajdą się tacy, którzy nas zastąpią, ale przez skrupulatne wykonywanie obowiązków. Ten protest trzeba przeprowadzić teraz pod koniec roku, a nie zasłaniać się procedowaniem 15a, bo chodzi o to żeby zaczęto nas dostrzegać, a nie liczyć na to, że kiedyś nas ktoś dostrzeże.
APEL

DO FUNKCJONARIUSZY/BYŁYCH FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY CELNEJ i SŁUŻBY CELNO-SKABROWEJ!


Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze! Funkcjonariusze w stanie spoczynku!

W związku ze zgłoszeniem przez użytkowników forum celnicy.pl słusznej inicjatywy własnej, Związek Zawodowy CELNICY PL ogłasza akcję masowej wysyłki pism i zakresów obowiązków do Szefa KAS i do wiadomości Premiera RP.

Zgodnie z wolą inicjatorów każdy funkcjonariusz wysyła pismo do Pani Minister Szefa KAS oraz do Premiera opisujące charakter zadań jakie realizował każdy z Nas przed 1999r. Do pisma można dołączyć, a nawet zaleca się, zakresy obowiązków.(...)

Pozdrawiam

Sławomir Siwy

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL
 
Dzień dobry, nie chcę nikogo obrażać, ale czemu ma służyć wysyłanie ziarenek ryżu i zakresów obowiązków, chyba tylko dokładaniu pracy Poczcie Polskiej i sprzątaczkom w ministerstwie. Koleżanki i koledzy mundurowi i nie w naszym zjednoczeniu siła, możemy wszyscy zaprotestować żeby zakręcić dopływ pieniędzy, które tak chojnie wydaje się na inne służbi i nie tylko patrz np. górnicy. Nasz protest może zatrzymać granice, lotniska i Urzędy Skarbowe, a tym samym być widocznym dla "rządzących" i to nie przez przechodzenie na L4, bo jak wiemy zawsze znajdą się tacy, którzy nas zastąpią, ale przez skrupulatne wykonywanie obowiązków. Ten protest trzeba przeprowadzić teraz pod koniec roku, a nie zasłaniać się procedowaniem 15a, bo chodzi o to żeby zaczęto nas dostrzegać, a nie liczyć na to, że kiedyś nas ktoś dostrzeże.
Mam jeszcze jedną propozycję.
Zbierzmy w całość i wyślijmy do MF rygory służby jakie obowiązywały celników przed 1999r.
1) zakaz wykonywania prac zarobkowych bez zgody Dyrektora UC,
2) oświadczenia majątkowe,
3) wyznaczanie miejsc służby często odległych od m. zamieszkania, pomimo istnienia bliższych OC,
4) rotacje składów zmian,
5) częste wykonywanie dodatkowych czynności i poleceń (konwoje, zajmowanie i zabezpieczanie towarów poza godzinami służby) mnóstwo nadliczbówek,
6) rozpisywanie czynności w książkach służb,
7) służba w umundurowaniu (jeden rodzaj, często utrudniający przeprowadzanie kontroli)
8) przeszukania pojazdów bądź teczek funkcjonariuszy przez przełożonych lub inne służby wracających ze służby (miałem taka nieprzyjemność a także słyszałem o takich aktach w innych miejscach)
 
Dzień dobry, nie chcę nikogo obrażać, ale czemu ma służyć wysyłanie ziarenek ryżu i zakresów obowiązków, chyba tylko dokładaniu pracy Poczcie Polskiej i sprzątaczkom w ministerstwie. Koleżanki i koledzy mundurowi i nie w naszym zjednoczeniu siła, możemy wszyscy zaprotestować żeby zakręcić dopływ pieniędzy, które tak chojnie wydaje się na inne służby i nie tylko patrz np. górnicy. Nasz protest może zatrzymać granice, lotniska i Urzędy Skarbowe, a tym samym być widocznym dla "rządzących" i to nie przez przechodzenie na L4, bo jak wiemy zawsze znajdą się tacy, którzy nas zastąpią, ale przez skrupulatne wykonywanie obowiązków. Ten protest trzeba przeprowadzić teraz pod koniec roku, a nie zasłaniać się procedowaniem 15a, bo chodzi o to żeby zaczęto nas dostrzegać, a nie liczyć na to, że kiedyś nas ktoś dostrzeże.
Ja też nie chcę Ciebie obrażać, ale i przyczyny i CELE wysyłania ryżu bądź zakresów
są absolutnie różne. Jeśli tego nie rozróżniasz, to bądź łaskaw darować sobie jakieś
współczucie dla poczty czy sprzątaczek.
W tym wypadku, bez sensu jest jakiekolwiek ocenianie pomysłu wysyłki zakresów,
a tym bardziej szans na jego skuteczność. Pomysł zamknięty i go teraz nie zmienisz,

a kwestia protestu, to sprawa odrębna.

Albo więc faktycznie popierasz zjednoczenie i też wysyłasz zakresy bez zbędnych
dywagacji, albo nie wysyłasz i idziesz na piwo ..
 
Ja też nie chcę Ciebie obrażać, ale i przyczyny i CELE wysyłania ryżu bądź zakresów
są absolutnie różne. Jeśli tego nie rozróżniasz, to bądź łaskaw darować sobie jakieś
współczucie dla poczty czy sprzątaczek.
W tym wypadku, bez sensu jest jakiekolwiek ocenianie pomysłu wysyłki zakresów,
a tym bardziej szans na jego skuteczność. Pomysł zamknięty i go teraz nie zmienisz,

a kwestia protestu, to sprawa odrębna.

Albo więc faktycznie popierasz zjednoczenie i też wysyłasz zakresy bez zbędnych
dywagacji, albo nie wysyłasz i idziesz na piwo ..
W "braku dokumentów" pismo do DIAS.
Z własnego doświadczenia wiem, jak to jest z dokumentami, kiedy są potrzebne "na już" to ich nie ma pod ręką. Na szczęście pomocne w sprawach zawodowych okazują się działy kadr. Chętnie wystawią dokumenty potwierdzające zakres czynności ( zaświadczenie lub potwierdzenie zgodności z oryginałem).
Dane mają "pod ręką"💻...a potem już tylko pismo do MF.(y)
 
Ostatnia edycja:
Osobiście uważam, że tylko podjęcie radykalnych działań może dać realny efekt. Mamy czas pandemii a to oznacza, że jeżeli ktoś źle się czuje, powinien bezwzględnie skorzystać z teleporady i zadbać o własne zdrowie, bo zdrowie jest najważniejsze. Im szybciej o nie zadbamy tym lepiej. I nie czekajcie na hasło i zielone światło...to nasze zdrowie i nie ma co czekać, bo mogą pojawić się komplikacje i nikt nam już nie pomoże. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 
Wysyłka pisma do KPRM daje gwarancję, że Minister Michał Dworczyk przekaże korespondencję za pismem przewodnim do Ministra Finansów z prośbą o udzielenie odpowiedzi adresatowi i do wiadomości KPRM. Tak to jest praktykowane w KPRM.
Natomiast skala akcji może spowodować zainteresowanie szczegółami KPRM i o to nam chodzi.
Jeżeli zobaczymy, że ta akcja oddolna chwyciła, to w ślad a nią, wyślemy pismo do Pana Ministra Dworczyka o spotkanie w tej sprawie z uwagi na bierność MF.
Takie akcje już były w przeszłości i stanowiły jeden z elementów całokształtu działań o włączenie SCS do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Przynosiły efekty, takie jakie oczekiwaliśmy. Pamiętam akcję wysyłki do KPRM i złość jaką z tego powodu wyrażał JK na jednym ze spotkań - tak go to bolało i było aż tak dokuczliwe.
Inna akcja tego rodzaju, o emki również, do Pani Minister Pracy. Zorganizowaliśmy akcję wysyłki korespondencji przez celniczki. Doszło wtedy, dzięki masowej wysyłce listów, do spotkania w Ministerstwie Pracy i Ministerstwo to interweniowało w tej sprawie. Akcje te były bardzo pomocne w osiągnięciu celu.

Cieszę się z tego oddolnego pomysłu i mam nadzieję, że środowisko odpowiednio zareaguje.
 
Apel jak najbardziej o k . Postaram się jutro wkleić najnowszy
Wyrok Sądu dot. nie zaliczenia lat przed 99r.
Wykonywane zadania nie mają chyba znaczenia ?
Są kwestie celne ........
Jeżeli mam nie wklejać wyroku , to proszę informować .

czekamy na obiecany wyrok,
ja wstrzymuję się z wysłaniem, bo mam pobór ceł i podatków, byłam na zwykłym oddziale celnym, więc nie mam wpisanych czynności zwalczania przestępczości,
jeżeli z wyroku, o którym piszesz, coś więcej wynika to wstaw, poczytamy, ja obiecuję że dzisiaj kopię zakresu wyślę, tylko nie chcę całej akcji zepsuć słabą kartą zakresów obowiązków.
czekamy na twój obiecany wyrok
 
czekamy na obiecany wyrok,
ja wstrzymuję się z wysłaniem, bo mam pobór ceł i podatków, byłam na zwykłym oddziale celnym, więc nie mam wpisanych czynności zwalczania przestępczości,
jeżeli z wyroku, o którym piszesz, coś więcej wynika to wstaw, poczytamy, ja obiecuję że dzisiaj kopię zakresu wyślę, tylko nie chcę całej akcji zepsuć słabą kartą zakresów obowiązków.
czekamy na twój obiecany wyrok

Jeżeli masz zakresy obowiazkow swiadczacych o byciu celnikiem przed 99 r. to wysyłaj .
Po to jest akcja, żeby zwrócić uwagę na chamstwo jakie nam zafundowano po 40,30,20 latach
pracy w cle.
 
czekamy na obiecany wyrok,
ja wstrzymuję się z wysłaniem, bo mam pobór ceł i podatków, byłam na zwykłym oddziale celnym, więc nie mam wpisanych czynności zwalczania przestępczości,
jeżeli z wyroku, o którym piszesz, coś więcej wynika to wstaw, poczytamy, ja obiecuję że dzisiaj kopię zakresu wyślę, tylko nie chcę całej akcji zepsuć słabą kartą zakresów obowiązków.
czekamy na twój obiecany wyrok

Wklejony do emerytury !!!
 
Back
Do góry