• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL! Wysyłamy e-maile i dzwonimy do biur Posłów i Senatorów

Attachments

  • celnicy70-21-do Premiera.pdf
    231,6 KB · Wyświetleń: 408
  • celnicy69-21-APEL DO MINISTRA FINANSÓW.pdf
    675,9 KB · Wyświetleń: 335
Właśnie wysłałem w moim okręgu, ale proszę, aby każdy z Opolszczyzny także wysłał.
Wklejam poglądowo mój tekst z maila


Szanowny Panie Pośle.

Przesyłam uprzejmie korespondencję do Pana Premiera z prośbą o spotkanie w tej sprawie oraz interwencję poselską.

Sprawa w naszej ocenie jest bardzo ważna, gdyż pierwszy wątek dotyczy równego traktowania, drugi zaś sytuacji na granicy.

Z Poważaniem

Sławomir Siwy

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

tel. 668-438-041
 
Bez urazy ale to już było przerabiane .... takie coś to mogą dzieci w przedszkolu robić .... Niestety BRAK KONKRETNYCH DZIAŁAŃ ZE STRONY ZWIĄZKU. Miała być akcja - odwołana a teraz co będzie znowu wyłączanie komputerów na 15 minut ?? Czy znowu wysyłanie do bóg wie kogo pisma i maile które i tak g...o dają ??? Dobrze że składki co miesięczne są pobierane ale za to nie ma nic.
 
Ja jeszcze nie mogę pożegnać tej dryfującej instytucji, nawet gdybym chciał. Zdaniem DIAS brakuje mi jeszcze 2,5 roku do skompletowania okresu wykonywania tzw. zadań policyjnych. PS. Może do tego czasu nie będzie już dryfowania a KAS będzie błyszczącym jachtem pełnomorskim i zabierze nas w rejs po Wyspach Karaibskich ? Kto wie ?
 
@CelnikPołudnie4
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo pamiętam z jakim zaangażowaniem wyrażałeś wolę walki i wyjazdu na pikietę. Dziękuję za to Tobie i wszystkim, którzy wyrazili gotowość.
Związek zwrócił się jak sądzę dość konkretnie z apelem o zgłoszenia na pikietę.
Niestety sami sobie póki co podcięliśmy skrzydła nie odpowiadając na ten prostu sygnał do działania, w tym oddolny apel forumowicza o zgłaszanie przed datą 15.11 urlopów na dzień 24.11.
Ja jestem, podobnie jak Ty, mocno zawiedziony tą sytuacją, ale wierzę, że ten marazm w środowisku z czasem minie.
 
Szkoda że wyszło jak wyszło .... Służyłem w innej służbie kilka lat i niektóre osoby mogą mieć do mnie pretensje za to co napiszę ale uważam że "zabrakło nam jaj" przynajmniej co niektórym. Sławku uważam, iż gdyby Policja była w podobnej sytuacji jak my pojechali by na ten jeden dzień. To tylko jeden dzień, który nie następuje za tydzień czy za miesiąc tylko raz na kilka lat ! . A myśmy tak jak to powiedziałeś podcieliśmy sobie w tym momencie wszystkie skrzydła bo do końca roku na pewno się nic nie poprawi a może tylko pogorszyć.
 
Szkoda że wyszło jak wyszło .... Służyłem w innej służbie kilka lat i niektóre osoby mogą mieć do mnie pretensje za to co napiszę ale uważam że "zabrakło nam jaj" przynajmniej co niektórym. Sławku uważam, iż gdyby Policja była w podobnej sytuacji jak my pojechali by na ten jeden dzień. To tylko jeden dzień, który nie następuje za tydzień czy za miesiąc tylko raz na kilka lat ! . A myśmy tak jak to powiedziałeś podcieliśmy sobie w tym momencie wszystkie skrzydła bo do końca roku na pewno się nic nie poprawi a może tylko pogorszyć.
Policjanci na pewno też by nie pojechali, gdyby zainteresowanie wyraził u nich podobny odsetek. Ja próbowałem jeszcze przed samym spotkaniem w MF w kuluarach prężyć muskuły, ale prawda jest taka, że cieszyć się nam wypada, że sytuacja na granicy i wnioski wielu zgłoszonych funkcjonariuszy pozwoliła na przesunięcie.
Jak zaczną płacić w innych formacjach, to może wtedy się przebudzimy jako środowisko i nawet wtedy nie będzie za późno, może wcześniej.
Temat równego traktowania jest aktualny i będzie taki też w przyszłym roku.
W tym kierunku należy działać i nie ustępować.
 
Ostatnia edycja:
Czy udało Wam się zainteresować tematem Parlamentarzystów z Waszych regionów?
Udało się m. in. ZZ pracowników cywilnych Policji czy SG, którzy również uczestniczyli w Komisji Finansów Publicznych 2 grudnia br.(wcześniej np. 13.10. br. z podkomisją stałą do spraw modernizacji i rozwoju Policji, SG, PSP i SOP) Kolejne spotkanie z parlamentarzystami w ciągu 2 tygodni - dotyczy podwyżki uposażeń. Oczywiście wcześniej skrzynki poczty elektronicznej były zasypywane petycjami wraz z uzasadnieniem. I nie był potrzebny żaden protest. To była desperacja i "krzyk" rozpaczy. I przyznam, że poziom merytoryczny podparty twardą argumentacją przedstawicielek ZZ wzbudza szacunek.

To nie jest wyważanie drzwi.
ZZ Celnicy tą ścieżkę w przeszłości już przeszedł, z sukcesem.
 
Ostatnia edycja:
Więc zasypujmy skrzynki. Związek wysłał od razu do wszystkich Parlamentarzystów, ale maili musi być dużo więcej. Wtedy Parlamentarzyści reagują. NA razie tylko pojedynczy Posłowie odpowiadają zainteresowaniem.
Tak jak @MOTYW-ACJA zauważył. Parlament to dobra i mogąca skończyć się sukcesem droga.
Was proszę tylko o wysyłki maili do Parlamentarzystów. Adresy macie wyżej wklejone pod linkami.
Związek będzie próbował w Parlamencie także poprzez inicjatywy w organach Sejmu.
Mamy argumenty niepodważalne, więc nie odpuszczajmy.
 
Back
Do góry