• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

4 rocznica KAS - LIST SZEFA KAS

Publikujemy list Szefa KAS Pani Magdaleny Rzeczkowskiej z okazji 4 rocznicy KAS.
Miłej lektury.

A JAK TY OCENIASZ KAS? CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLISZ?
Napisz, czy podzielasz optymizm Pani Minister, że "Dzięki połączeniu administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej powstała jedna, nowoczesna organizacja, skuteczna oraz świadoma swojej misji i odpowiedzialności za finanse publiczne."

Kopiuję moją ocenę KAS, wpis, który popełniłem parę dni temu:

"Ja oceniam KAS jako nieprzypadkową reformę. Pomocną tym, którzy oszukują na podatkach. KAS powoływał się na raport MFW na temat administracji skarbowej w Polsce, ale poszedł w zupełnie innym kierunku. Przypadek? Nie sądzę.
Wystarczy logicznie pomyśleć. Mafie, w które KAS miał uderzyć wg zapowiedzi, w ogóle nie protestowały przeciwko KAS, a przecież są to grupy, które dysponują gigantycznymi środkami i mogły wywołać totalną burzę, lobbing, atak medialny, etc., aby zatrzymać KAS, a co najmniej znacznie spowolnić wejście w życie. Niejedną ustawę tak zatrzymano w Polsce. Nie zrobiły tego.
Dlaczego?
Wiedzieli, że KAS nie jest w stanie im zaszkodzić, a wręcz im pomoże, bo taki moloch na pewno będzie trudny w zarządzaniu, będzie niesterowalny, co zresztą obserwujemy odkąd wszedł w życie. "W mętnej wodzie łatwiej ryby łowić", po prostu.
To było ideee fixe M.Banasia. Wydaje mi się, że nie był świadomy co robi i pewnie chciał, myśląc po swojemu, dobrze. Po prostu jak walec chciał wprowadzić swoją koncepcję. W działaniach MB mamy wiele przykładów licznych działań poza wprowadzeniem KAS, które wprost sprzyjały szarej strefie, np. pozbawienie SC czynności operacyjno-rozpoznawczych, gdy wprost alarmowano, że to pomoże mafiom paliwowym albo zatrzymanie Bachusa, systemu do monitoringu, bodajże w 2006 czy 2007 roku, gdy wszystko było ODDOLNIE przez funkcjonariuszy przygotowane, bo wszyscy widzieli jak mafie na towarach akcyzowych się rozwijają i chcieliśmy temu zapobiegać. Chciał zabrać nawet prawo SC do środków przymusu bezpośredniego i całkowicie zlikwidować służbę mundurową w 2005-2007 w KAS. Moja teza jest taka, że podpowiadali Mu to wszystko nieuczciwi urzędnicy, którzy od lat sprzyjali szarej strefie. Nie chcę Go oceniać, ale sądzę, że zrobiłby to także w 2016 roku(likwidacja służby mundurowej w KAS), ale był projekt obywatelski i wyrok TK, także po wniosku PiS i nie miał na to zgody politycznej po prostu, aby zlikwidować służbę mundurową całkiem jak planował wcześniej. Liczni podpowiadacze jak "urządzić" KAS, którzy bardzo z nami walczyli w procesie legislacyjnym, to Panowie którzy odeszli do biznesu, wcześniej z niego przychodząc, o których mówiło się, że są aktywni w optymalizacji podatkowej. Przychodzili by "pomóc" przy konstrukcji KAS. Albo inni panowie z jednymi literkami przy nazwisku, którzy okazali się nieuczciwymi podpowiadaczami jak ma wyglądać KAS. Jest ich całkiem sporo - kojarzę co najmniej czterech. Mieli oni ogromny wpływ na kształt KAS.

Zastanawiam się kiedy przyjdzie czas, by ktoś na górze przejrzał na oczy i logicznie pomyślał jw.?
KAS nie ma nic wspólnego z dodatkowymi wpływami. Przeciwnie utrudnia ten proces. KAS spowalnia dynamikę wpływów budżetowych, tzn. przez złą konstrukcję KAS nie są one tak wysokie jak mogłyby być, jak powinny przy tak wielu bardzo dobrych zmianach legislacyjnych w prawie materialnym dot. sfery podatkowej czy zmianach procedur oraz prawa karnego."


A JAK TY OCENIASZ KAS? CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLISZ?
 

Attachments

  • List_z_okazji_4.rocznicy_powstania_KAS.pdf
    134,8 KB · Wyświetleń: 989
Przepraszam! Mam pytanko, bo nikt nic na ten temat nie wspomniał. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczysta akademia z okazji 4 rocznicy powstania KAS, jak zdobyć zaproszenie i czy będzie Zenek Martyniuk? Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info na forum, bo obiecałem matce, że zobaczy mnie w telewizji jak siedzę na widowni!
 
Przepraszam! Mam pytanko, bo nikt nic na ten temat nie wspomniał. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczysta akademia z okazji 4 rocznicy powstania KAS, jak zdobyć zaproszenie i czy będzie Zenek Martyniuk? Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info na forum, bo obiecałem matce, że zobaczy mnie w telewizji jak siedzę na widowni!
A gdybyż tak jeszcze udało Ci się zrobić selfie z szefową KAS, ach cóż by to była za pamiątka.
 
Przepraszam! Mam pytanko, bo nikt nic na ten temat nie wspomniał. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczysta akademia z okazji 4 rocznicy powstania KAS, jak zdobyć zaproszenie i czy będzie Zenek Martyniuk? Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info na forum, bo obiecałem matce, że zobaczy mnie w telewizji jak siedzę na widowni!
Świętokrzyska 12, termin ogłosi prezes Polski. Muszę cię rozczarować, nie będzie Zenka, tylko Sławomirów dwóch. Ten Sławomir i Sławomir Świerzyński. Zaproszeni oczywiście wszyscy, jak to się wyraziła pani szefowa tego bajzlu: cała organizacja licząca ponad 60 tysięcy osób :)
 
Przepraszam! Mam pytanko, bo nikt nic na ten temat nie wspomniał. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczysta akademia z okazji 4 rocznicy powstania KAS, jak zdobyć zaproszenie i czy będzie Zenek Martyniuk? Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info na forum, bo obiecałem matce, że zobaczy mnie w telewizji jak siedzę na widowni!
Akurat Zenek na gali kas byłby bardzo na miejscu...

Jak do tego doszło nie wiem...

Życie ze mną gra w pokera, raz mi daje raz zabiera...
 
SCS.jpeg

Świetlana przyszłość rysowana przez MF - Kontra rzeczywistość, to zdjęcie ma ogromną wymowę :confused::cautious:
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry