• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

13 maja rozprawa w sprawie noszenia munduru przez byłych funkcjonariuszy SC i SCS

Z zawiadomienia jednego z dyrektorów Izby Administracji Skarbowej (cywila), 13 maja mam rozprawę w Sądzie Rejonowym w Opolu w sprawie noszenia munduru. Dziwi mnie to, bo w mundurze chodzą inni fsze służb mundurowych w stanie spoczynku. Także Służby Celnej naturalnie.
Dyrektora tego denerwuje także moje zdjęcie profilowe na facebooku(takie samo jak mój avatar). Jest to małostkowe zachowanie w ocenie każdego funkcjonariusza, z którym o tym rozmawiam. Mówią, że to przesada, wręcz żenujące, brak zrozumienia etosu munduru i tego czym dla funkcjonariusza jest mundur. Ciekaw jestem wyroku jaki zapadnie.
M.in. w takie sprawy i dziesiątki innych sądowych kadrowych jestem aktualnie zaangażowany. Szkoda, bo nie mogę przygotowywać się do przesłuchania przed Kom. Śledczą. Może to jest celowe działanie organów?
A co Wy o tym wszystkim myślicie?

Ps. Publikuję pismo jakie złożyłem do Sądu.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • Siwy S pismo Sąd Opole mundur 61 kkw.doc
    54,5 KB · Wyświetleń: 786
Ostatnia edycja:
Co za bzdura. To przecież czysta złośliwość. Ja również nie widzę przeszkód, żeby funkcjonariusz w stanie spoczynku (lub o innym niejasnym statusie) nosił mundur, zwłaszcza w sytuacjach honorowych (odświętnych)
Zrozumiałbym, gdybyś w mundurze celnika czyścił szambo, wtedy sam bym Cię pozwał.
Mam nadzieję, że sąd wykaże zrozumienie.
Idąc za rozumowaniem powoda, trzebaby pozwać wszystkich kombatantów z AK którzy na różnych uroczystościach występują w mundurach i to niekompletnych lub będących kombinacją umundurowania różnych formacji.
Znam sporo wojskowych emerytów, którzy ubierają mundury przy odświętnych okazjach.
Wprowadzono im nawet specjalny znaczek - litera "R" umieszczona w wieńcu, który nosi się na pagonach (R - jak rezerwa)
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
rezerwa.jpg
rezerwa.jpg
 
To co spotkało Sławka jest po prostu niegodziwe. Jest to ewidentny przykład szukania sposobności pozbawienia byłych funkcjonariuszy Służby Celnej do prawa występowania w mundurze na takich samych zasadach jak zostało to przewidziane w pozostałych służbach mundurowych. Wierzę , że Sławek wygra i będzie to wreszcie przyczynek do uregulowania tej kwestii przez decydentów. Mama nadzieję, wierze , że funkcjonariusze zatrudnieniu w IAS w Opolu w akcie solidarności stawią się tego dnia w umundurowaniu w Sądzie i wesprą w ten sposób Sławka. Pokażą także, że ta sprawa dla naszego środowiska jest bardzo ważna. Zaważam, że wyrok jaki zapadnie będzie co prawda dotyczył Sławka , ale jestem przekonany, że będzie miał wpływ na postępowanie innych byłych funkcjonariuszy znajdujących się podobnej sytuacji.
 
z tego, co mi wiadomo, to kolega Sławek po prostu nie otrzymał propozycji. czy taka sytuacja, w kontekście zajmowania z wyboru stanowiska największego zz, wyklucza możliwość publicznego występowania w mundurze? - wg mnie nie.

więc o co chodzi? - czyżby pobudki osobiste?
 
Pozwolę tu sobie na dorzucenie do sprawy swoich "trzech groszy".

Moim zdaniem, niezmiernie istotnym formalnie, jest tutaj "wpadnięcie w pułapkę", poprzez
niefrasobliwe używanie (przez chyba wszystkich) sformułowanie: "NOSZENIA munduru".

"Po swojemu" więc, zadam tu znowu "głupie pytanie" -
- Czy po wykopaniu ze Służby, Sławek NOSI mundur ?!

O ile wiem, to NIE !!!

Przysposabia się weń, odszykowuje, wdziewa stosowny strój, prezentuje itp.
z racji SZCZEGÓLNYCH, WŁAŚCIWYCH KU TEMU okazji, ale absolutnie go
wszak nie nosi na codzień!
 
Back
Do góry