Służba celna

Życzenia Wielkanocne Zarządu Głównego ZZ Celnicy PL

  • 2 876
  • 0
Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Służby Celnej Najlepsze życzenia.


Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich okresem zadumy, wyciszenia, pokoju, i radości.



Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy



Wiceprzewodniczący ZZ Celnicy PL
Jolanta Haron
Maria Mrugała
Jacek Opara
Danuta Pencarska
Robert Potocki
Tomasz Ziobrowski

Oflagowanie jednostek Służby Celnej i inne oddolne formy protestu

  • 4 303
  • 2
Od 12 kwietnia nastąpi oflagowanie jednostek Służby Celnej.
Prosimy, aby każdy funkcjonariusz zaangażował się w akcję.

CBŚ na tropie “grupy lubaczowskiej”

  • 2 554
  • 0
KORCZOWA, RZESZÓW. Śledztwo dziennikarzy Super Nowości ujawniło przekręty na granicy i “grupę lubaczowską, której rzekomo nie ma.
<a href="http://supernowosci24.pl/cbs-na-tropie-%E2%80%9Cgrupy-lubaczowskiej%E2%80%9D/">całość tu</a>

Celnicy odkryli nielegalną krajalnię tytoniu

  • 1 709
  • 0
Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu i Służby Celnej ze Śląska zlikwidowali na terenie Mikołowa magazyn i nielegalną krajalnię tytoniu.

<a href="http://tvp.info/twoje-info/celnicy-odkryli-nielegalna-krajalnie-tytoniu/6978582">całość tu</a>

Cuchnące odpady i kradziona naczepa

  • 2 113
  • 0
Świnoujście. Celnicy zatrzymali na granicy gnijące i zarobaczone odpady, które mogą być niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi. Ponadto naczepa, którą były przewożone, została skradziona w Norwegii.


<a href="http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Swinoujscie/Cuchnace-odpady-i-kradziona-naczepa">całość tu</a>

Na Euro 2012 zawiodą systemy komputerowe? Celnicy przygotowani

  • 2 135
  • 0
Postępowanie na wypadek awarii systemu komputerowego ćwiczyły na przejściach w Dorohusku i Hrebennem (Lubelskie) polskie i ukraińskie służby graniczne przygotowujące się do wspólnych odpraw podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

<a href="http://www.wprost.pl/ar/315227/Na-Euro-2012-zawioda-systemy-komputerowe-Celnicy-przygotowani/">całość tu</a>

Związki Zawodowe w kolejnej Izbie powołały RMKP - tym razem Szczecin

  • 1 837
  • 0
W kolejnej Izbie Celnej powołano Regionalny Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny. Tym razem dołączyły do Ogólnopolskiego wezwania Związki Zawodowe ze szczecińskiej izby.

Pismo do Ks. Dziekana Służby Celnej

  • 2 416
  • 1
Ogólnokrajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny napisał pismo informujące o przyczynach protestu w Służbie Celnej do Księdza Dziekana Służby Celnej.

Regionalny Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny przy Izbie Celnej w Olsztynie

  • 1 747
  • 0
W kolejnej Izbie Celnej Związki Zawodowy powołały do życia Regionalny Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny.

Akcja protestacyjna - info z wrocławskiej Izby Celnej

  • 2 163
  • 0
FUNKCJONARIUSZE IZBY CELNEJ WE WROCŁAWIU,
KOLEŻANKI I KOLEDZY !

W związku z rekomendacją Prezydium Ogólnokrajowego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego (OMKP) z dniem 12 kwietnia 2012 r rozpoczyna się w Służbie Celnej ogólnokrajowa akcja protestacyjna w celu objęcia
funkcjonariuszy celnych systemem emerytalnym na równi z innymi służbami mundurowymi.

Pogłębi się przepaść między emeryturami mundurowymi a powszechnymi. Pora na radykalne rozwiązania?

  • 1 545
  • 0
Podwyższenie wieku emerytalnego w systemie powszechnym wymusi bardziej radykalne rozwiązania w emeryturach policjantów i żołnierzy. Inaczej różnice w świadczeniach pogłębią się.

<a href="http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/608290,poglebi_sie_przepasc_miedzy_emeryturami_mundurowymi_a_powszechnymi_pora_na_radykalne_rozwiazania.html">całość tu</a>

Celnicy grożą blokadą granic

  • 2 164
  • 0
Funkcjonariusze celni chcą skorzystać z reformy emerytur mundurowych, by otrzymywać takie świadczenia, jakie dostaną policjanci czy pogranicznicy

<a href="http://www.rp.pl/artykul/653387,855119-Celnicy-groza-blokada-granic.html">całóść tu</a>

Mobbing w Izbie Celnej w Olsztynie

  • 1 633
  • 0
Wielogodzinna służba na przejściach granicznych, szykanowanie i naruszanie dóbr osobistych - to zdaniem niektórych celników z Warmii i Mazur codzienność w olsztyńskim oddziale Izby Celnej.

http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tresc/19222/Mobbing_u_celnikow/

Mobbing w Izbie Celnej w Olsztynie

  • 2 148
  • 1
TVP Olsztyn po raz trzeci podejmuje temat "mobbingu" w Izbie Celnej w Olsztynie.
http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/4412-godz-1830/6961626

Celnicy mogą sprawdzać tylko lokale wykorzystywane przez przedsiębiorców

  • 1 573
  • 0
Kontrola wykonywana przez funkcjonariuszy celnych w siedzibie firmy powinna być ograniczona wyłącznie do pomieszczeń zajmowanych na prowadzenie działalności gospodarczej.

<a href="http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/608035,celnicy_moga_sprawdzac_tylko_lokale_wykorzystywane_przez_przedsiebiorcow.html">całość tu</a>

Dorohusk: Ukradli celnikom 100 tys. paczek papierosów

  • 1 772
  • 0
100 tys. paczek papierosów ukradli nieznani sprawcy z magazynu celnego w pobliżu drogi dojazdowej do przejścia granicznego w Dorohusku.

<a href="http://www.kurierlubelski.pl/artykul/546641,dorohusk-ukradli-celnikom-100-tys-paczek-papierosow,id,t.html?cookie=1">całość tu</a>

MSW: podwyżki dla służb mundurowych (komunikat)

  • 2 389
  • 1
Dziś (3 kwietnia br.) Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie policjantów, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego. Rozporządzenie jest jedną ze zmian legislacyjnych, dzięki którym policjanci od 1 lipca br. otrzymają podwyżki po 300 zł miesięcznie.

<a href="http://gielda.wp.pl/kat,7511,title,MSW-podwyzki-dla-sluzb-mundurowych-komunikat,wid,14385580,wiadomosc.html?ticaid=1e368">całość tu</a>

Unia chce ukrócić oszustwa akcyzowe

  • 2 338
  • 0
Komisja Europejska zamierza objąć oleje smarowe systemem kontroli przemieszczania, gdyż firmy wykorzystują je do unikania akcyzy.

<a href="http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/607639,unia_chce_ukrocic_oszustwa_akcyzowe.html">całość tu</a>

ZAKRES SZKOLEŃ DLA CELNIKÓW BĘDZIE POSZERZONY

  • 5 210
  • 0
Zakres szkoleń dla celników będzie poszerzony Aspirant Służby Celnej przejdzie szkolenie, którego zakres będzie zależeć od charakteru wykonywanych zadań oraz zajmowanego stanowiska służbowego. Szkolenie specjalistyczne do mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych będzie obejmować szkolenie z języka obcego
oraz wybrane zagadnienia dotyczące m.in psychologii i etyki, zarządzania i organizacji, prawa konstytucyjnego i finansów publicznych, bezpieczeństwa informacji. Będzie ono mogło być też przeprowadzane w systemie zdalnego nauczania. Celnik, który nie zda egzaminu końcowego, będzie miał prawo tylko do jednego egzaminu poprawkowego. Takie zmiany zawiera projekt rozporządzenia ministra finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia szkolenia specjalistycznego do mianowania na pierwszy stopień w korpusie aspirantów Służby Celnej oraz w korpusie oficerów młodszych Służby Celnej, które wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.

Program wytypuje urzędników do zwolnienia

  • 3 793
  • 0
Działy kadr w administracji rządowej będą otrzymywać w wersji elektronicznej zestawienia o jakości pracy urzędników.
Dyrektorzy i naczelnicy przy dokonywaniu oceny pracy podwładnego będą mogli skorzystać ze specjalnego oprogramowania informatycznego. Kancelaria premiera za pieniądze unijne z PO KL opracowała program, który będzie zawierał arkusze ocen okresowych (A i B) oraz arkusz pierwszej oceny w służbie cywilnej.

<a href="http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/607660,program_wytypuje_urzednikow_do_zwolnienia.html">całość tutaj</a>

Reklama



FB"

WDB - Programy ubezpieczeniowe


LUXMED - ubezpieczenia medyczne - Programy ubezpieczeniowe

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Zakład Emerytalno Rentowy MSWiA

federacja

NSZZ Policjantów

Forum

Niezależny

Dialog społeczny

Związek

Niezależny

Karta

Back
Do góry