Życzenia z okazji Dnia Św. Mateusza

1632207978388.png
Na mocy ustawy o KAS dzień 21 września stał się dniem całego KAS - art. 5 tej ustawy.
Do czasu utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej organy administracji skarbowej i celnej były podzielone na: administrację podatkową, Służbę Celną i kontrolę skarbową.

16 listopada 2016 Sejm RP przyjął ustawę o połączeniu tych organów w jednolitą formację, a 1 grudnia 2016 Prezydent RP ją podpisał.

Wraz z tą reformą tysiące osób zostały brutalnie skrzywdzone. Doszło m.in. do tzw. ucywilnienia oraz wygaszania stanowisk pracy/służby, wielu osobom obniżano pensje, doszło do wielu innych krzywdzących działań organów wobec podległych pracowników i funkcjonariuszy.
Tysiące procesów sądowych trwa do dzisiaj i sprawa niegodziwego potraktowania tysięcy ludzi, wciąż nie została naprawiona i zrekompensowana.
Reforma ta spowolniła dynamikę uszczelniania systemu podatkowego(wpływy po prostu rosłyby szybciej, gdyby nie ta reforma) i do dzisiaj, po ponad czterech latach funkcjonowania, widoczne są bardzo liczne mankamenty w funkcjonowaniu KAS, właśnie na skutek połączenia trzech instytucji. KAS wymaga dzisiaj pilnej reformy.

Do dnia wejścia w życie KAS wszyscy pracownicy skarbowości obchodzili swoje święto w dniu 31 lipca.
Funkcjonariusze Służby Celnej w dniu 21 września.

Z okazji Dnia Św. Mateusza, składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia w imieniu Zarządu Głównego Związku Zawodowego Celnicy PL.

Życzę wszystkim, abyśmy szybko dotrwali czasów, w których będziemy niezaprzeczalnie czuli wszyscy, że ogół z Nas w pełni identyfikuje się z instytucją, w której służymy i pracujemy, której oddajemy znaczną część swojego życia i serca.
Dzisiaj tego odczucia niestety nie mamy. Bardzo wielu z Nas głośno to deklaruje. Bardzo wielu odchodzi z tego powodu z KAS. Bardzo wielu z Nas jest skrajnie zdemotywowanych.
Trzeba napisać wprost, że to jest niedopuszczalna i fatalna w skutkach sytuacja dla KAS i dla Nas wszystkich.
Musimy robić wszystko, aby to zmienić, abyśmy wszyscy czuli się dobrze w swojej firmie.
Życzę, abyśmy potrafili w najbliższym czasie działaniem do tego doprowadzić.


Z Pozdrowieniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
1632208007927.png
 
Panie Sławku dzisiaj imprezy będą .... ale nie dla tych dla których te święto powinno być. Pieniądze na HUCZNE imprezy się znajdą zawsze ale dla ludzi, którzy zapierniczają to nawet po 50 zł nie ma. Ja dzisiaj również będę imprezował ale przy stole zawalonym papierami bez grosza na koncie. Super Służba - Szefostwo potrafi docenić ludzi tak jak tutaj to nigdzie tak nie ma.
 
Ludzie świetnie by się dogadali, ale trzeba byłoby wymienić kadrę kierowniczą. Są dyrektorzy czy naczelnicy, którzy nie znają ustawy o KAS, a jeśli znają to nie rozumieją zadań funkcjonariuszy. Są dyrektorzy oraz naczelnicy, dla których FUNKCJONARIUSZ W MUNDURZE działa jak płachta na byka.
Pycha, ogromna pycha kierujących. W dniu święta KAS życzę abyśmy mieli przełożonych, którzy potrafią tworzyć, a nie tylko niszczyć.
 
Takie coś podesłano mi w Dniu Św. Mateusza.
CO MUSI JESZCZE SIĘ WYDARZYĆ, ŻEBY MINISTERSTWO FINANSÓW ZROZUMIAŁO SYTUACJĘ W KAS?
MF POTRZEBUJE WSTRZĄSU!

"Przeprowadziliśmy w ostatnich miesiącach mnóstwo rozmów kwalifikacyjnych. Dowiedzieliśmy się z nich, że wielu pracowników urzędów skarbowych, w szczególności Krajowej Informacji Skarbowej,
bardzo dobrze zna się na podatkach. Niestety ich obecny pracodawca nie jest w stanie wykorzystać ich potencjału
, nie umożliwia rozwoju, jest po złej stronie Mocy, płacąc jeszcze za to nierynkowe, zaniżone stawki" - napisano na facebookowym profilu kancelarii.

 
Ostatnia edycja:
SZD, SYKAP, itp.
Szkoda, że Szefowa KAS nie ma ambicji bycia liderem jako pracodawca. ANI SŁOWA O TYM.
W życzeniach ani słowa o pracownikach i funkcjonariuszach.
Jesteśmy jak narzędzia.
 
Do góry