• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Życzenia od byłego Szef Służby Celnej Prof. zw. dr hab. Wiesława Czyżowicza

Szanowna Pani Przewodnicząca,

Z okazji Dnia Celnictwa na Pani ręce składam wszystkim Koleżankom i Kolegom , Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Służby Celnej serdeczne podziękowania za ofiarną służbę w tych trudnych czasach oraz życzenia dalszej, bezpiecznej i owocnej, satysfakcjonującej, dobrze wynagradzanej pracy na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich,

Były Szef Służby Celnej Prof. zw. dr hab. Wiesław Czyżowicz
 
Zgoda i nie mam czego wybaczać! Wybacz natomiast, że coś jeszcze "doprostuję".

Dzień Służby Celnej, jest (było) to święto wszystkich polskich funkcjonariuszy i pracowników SC, dlatego zwane przez celników "Dniem Celnika" - w odróżnieniu od Światowego Dnia Celnictwa obchodzonego w styczniu oraz Dnia Służby Cywilnej, obchodzonego w lutym.
Stąd właśnie moja uwaga, że 21.09 to nie Dzień Celnictwa.
Szczerze dziękuję za życzenia dla wszystkich i Tobie życzę wzajemnie.
Ja pamiętam pieszczotliwe określenie - dzień łachudry ;-P
 
Chciałem podsumować swoje stanowisko w tej sprawie wywodem na temat syndromu sztokholmskiego, ale sobie daruję.

Czy ktoś pamięta kodeks etyki? Może zechcecie przypomnieć jego autora? Tak się zastanawiam, jak to dzieło zestawić na ten przykład z rzeką spirytusu wylewająca się do kraju jako płyn do spryskiwaczy? Czy ktoś z odpowiedzialnych za to decydentów pomyślał, czy w jakiś sposób normy tegoż kodeksu się nie licują z tą sytuacją? Albo z wieloma innymi działaniami wobec funkcjonariuszy, które z różnymi efektami znajdowały swój epilog w sądach?
 
Ostatnia edycja:
Chciałem podsumować swoje stanowisko w tej sprawie wywodem na temat syndromu sztokholmskiego, ale sobie daruję.

Czy ktoś pamięta kodeks etyki? Może zechcecie przypomnieć jego autora? Tak się zastanawiam, jak to dzieło zestawić na ten przykład z rzeką spirytusu wylewająca się do kraju jako płyn do spryskiwaczy? Czy ktoś z odpowiedzialnych za to decydentów pomyślał, czy w jakiś sposób normy tegoż kodeksu się nie licują z tą sytuacją? Albo z wieloma innymi działaniami wobec funkcjonariuszy, które z różnymi efektami znajdowały swój epilog w sądach?
Pan Czyżewski przedwojenny Celnik o ile się nie mylę jeżeli błąd to sorki podaję z pamięci.
 
1000040028.jpg
 
Back
Do góry