• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Życzenia od byłego Szef Służby Celnej Prof. zw. dr hab. Wiesława Czyżowicza

Szanowna Pani Przewodnicząca,

Z okazji Dnia Celnictwa na Pani ręce składam wszystkim Koleżankom i Kolegom , Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Służby Celnej serdeczne podziękowania za ofiarną służbę w tych trudnych czasach oraz życzenia dalszej, bezpiecznej i owocnej, satysfakcjonującej, dobrze wynagradzanej pracy na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich,

Były Szef Służby Celnej Prof. zw. dr hab. Wiesław Czyżowicz
 
Celnika Mateusza!

A tego styczniowego święta nigdy inaczej nie nazywałem jak dzień Służby Celnej. (Wiem, wiem to Święto ustanowione przez WCO. Ale czy "celnictwo" nie brzmi dziwnie?)
 
Kurna , to nikt nie wyjaśnił profesorowi , że już nie ma
Służby Celnej ?
Moja koleżanka z Uniwersytetu Medycznego powiedziała kiedyś że profesorowie medycyny to felczerzy którzy porobili sobie tytuły profesorskie, może podobna zasada ma zastosowanie u tego celniczego zombie skoro nie potrafi ogarniać tak podstawowych rzeczy jak kwestia nazewnictwa
 
Bardzo Panu Dziękuję za życzenia i życzę Panu Wszystkiego co Najlepsze oraz aby spełniło się Panu Wszystko to czego Pan sobie życzy i czego Pan pragnie. Pozostaję z Szacunkiem i Poważaniem.
 
Ostatnia edycja:
O, obudzili się wieczorem ...

Przy okazji pozwalam sobie przypomnieć, że dziś nie jest "Dzień Celnictwa", tylko
Dzień Celnika !!
Szanowny Kolego. Wiesz że Ciebie Szanuję i to bardzo. Ale to nie jest dzień celnika tylko wcześniej to był Dzień Służby Celnej. Wybacz to małe sprostowanie 🫡 przy okazji próbuję naświetlić sytuację innym forumowiczom. Wiem że z niektórymi nie ma sensu wchodzić w rozmowę. Wszystkiego Najlepszego życzę tak funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Służby Celnej jak i jej następczyni Służby Celno-Skarbowej 🫡 🫡 🫡 CZOŁEM 🫡 🫡 🫡 🇵🇱
 
Szanowny Kolego. Wiesz że Ciebie Szanuję i to bardzo. Ale to nie jest dzień celnika tylko wcześniej to był Dzień Służby Celnej. Wybacz to małe sprostowanie 🫡 przy okazji próbuję naświetlić sytuację innym forumowiczom. Wiem że z niektórymi nie ma sensu wchodzić w rozmowę. Wszystkiego Najlepszego życzę tak funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Służby Celnej jak i jej następczyni Służby Celno-Skarbowej 🫡🫡🫡 CZOŁEM 🫡🫡🫡🇵🇱

Zgoda i nie mam czego wybaczać! Wybacz natomiast, że coś jeszcze "doprostuję".

Dzień Służby Celnej, jest (było) to święto wszystkich polskich funkcjonariuszy i pracowników SC, dlatego zwane przez celników "Dniem Celnika" - w odróżnieniu od Światowego Dnia Celnictwa obchodzonego w styczniu oraz Dnia Służby Cywilnej, obchodzonego w lutym.
Stąd właśnie moja uwaga, że 21.09 to nie Dzień Celnictwa.
Szczerze dziękuję za życzenia dla wszystkich i Tobie życzę wzajemnie.
 
O, obudzili się wieczorem ...

Przy okazji pozwalam sobie przypomnieć, że dziś nie jest "Dzień Celnictwa", tylko
Dzień Celnika !!
Szanowny Kolego. Wiesz że Ciebie Szanuję i to bardzo. Ale to nie jest dzień celnika tylko wcześniej to był Dzień Służby Celnej. Wybacz to małe sprostowanie 🫡 przy okazji próbuję naświetlić sytuację innym forumowiczom. Wiem że z niektórymi nie ma sensu wchodzić w rozmowę. Wszystkiego Najlepszego życzę tak funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Służby Celnej jak i jej następczyni Służby Celno-Skarbowej 🫡🫡🫡 CZOŁEM 🫡🫡🫡
Kurna , to nikt nie wyjaśnił profesorowi , że już nie ma
Służby Celnej ?
Zauważ łaskawie iż Były Szef Służby Celnej zauważył zmianę i w tytule napisał Szanowna Pani Przewodnicząca !!!!! Zwróciłaś czy też zwróciłeś na to to uwagę ?????? Azauważyłaś czy też zauważyłeś że Pan Profesor były Szef Służby Celnej pisze świadomie o Służbie Celnej ? Jeżeli takich małych detali Ty i ktokolwiek z Was nie zauważył to tylko dla Was wstyd a nawet WSTYD !!!! Nic nie wiecie. Gdyby nie osobiste podkreślam OSOBISTE starania i chodzenie wokół tematu Pana Profesora byłego Szefa Służby Celnej to bylibyśmy na etapie uprawnień - i tu z całym szacunkiem dla nich bo im zabrakło takich ludzi jak Pan profesor Czyżowicz jak Sławek jak poparcie które należało zbudować ,i wiele wiele innych czynników - to bylibyśmy teraz jak np ITD czy SOK z całym należnym szacunkiem dla Nich. A na to się zanosiło. Nie byłoby też alokacji. Gdzyby nie działania W OSTATNIEJ MOŻLIWEJ CHWILI Pana Czyżowicza TO WSZYSTKICH BY NAS ZWOLNILI !!!!Panie Profesorze - SZACUNEK. Dodam jeszcze że gdyby nie działania Pana Profesra Czyżowicza związku Celnicy.pl oraz osób które ww Panowie że tak powiem uruchomili to byłaby za przeproszeniem DUPA a nie Służba Mundurowa. Nie plujcie na osoby i tematy o których nie wiecie co i jak chodziło. Pan Profesor Czyżowicz odiedziczył po Kwaśniaku totalny rozp...... I na ile mógł na tyle to ogarnął. Macie pretensje do Pana Czyżowicza bo dostaliście od Niego przeniesienia ??? Gdyby tak R. Kwaśniak nadal był Szefem Służby Celnej też dostalibyśmy pisma. Ale o zwolnieniu ze Służby. Będę bronił Dobrego Imienia Dobrego Człowieka czyli Byłego Szefa Służby Celnej Pana Prof Czyżowicza Nawet nie macie pojęcia ile dla Nas zrobił Dobrego. !!!C i nie znając pewnych niuansów nie piszcie tylko po to aby coś tam napisać Cołem.

ps mała prośba do pewnego forumowicza- nie odpisuj mi BARDZO PROSZĘ . Bo piszesz bez sensu trzy po trzy para piętnaście. Mam na myśli tego od pogłosu.
 
Ostatnia edycja:
Żyjemy w wolnym kraju, Szanowny Fascynacie nienormalności w nienormalności.

Retoryka typu mógł pobić i obrabować, a tylko obrabował to do durnia nawet nie przemawia.

A podobno celnicy onegdaj to elita intelektualna.
 
Dlaczego uznałeś mnie za "plującego" na prof. Czyżowicza ?
Tylko dlatego, że zauważyłem jego pomyłkę ?!

Daleki jestem od chęci opluwania kogokolwiek, nawet specjalisty od apofonii ...

ps/edit
... w przeciwieństwie do niego - tego, który nikogo nie słucha (prócz siebie) ...
Sorki przepraszam to błąd. Moja wina. Za dużo kliknąłem opcjo odpowiedzi. Niniejszym PRZEPRARSSZAM Kolęgę Lorda Vadera . Ten wpis Kolegi ABSOLUTNIE NIE DOTYCZY . Przepraszam moja nieuwaga.
 
Żyjemy w wolnym kraju, Szanowny Fascynacie nienormalności w nienormalności.

Retoryka typu mógł pobić i obrabować, a tylko obrabował to do durnia nawet nie przemawia.

A podobno celnicy onegdaj to elita intelektualna.
Owszem może nie elita ale bez wątpienia ludzie ogarniający różne tematy. Z przykrością i zażenowaniem oraz niekłamanym WSTYDEM myszę zgodzić się z tym iż są wyjątki.

A tak jak facetvz facetem prośba do Ciebie -odejdź z tego forum Człowieku. Nie przynoś wstydyu ani forumowiczom którzy czytają Twoje wypociny ani nie przynoś wstydu Służbie bo to forum czytają ludzie z innych Służb. Nie ośmieszaj Naszej Służby. PO PROSTU ODEJDŹ Z NASZEGO FORUM BARDZO O TO PROSZĘ.
 
Ostatnia edycja:
Za mój wcześniejszy wpis PRZEPRASZAM Kolegę Lorda Vadera. Nie o niego mi chodziło. Natomiast NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM CO CZĘŚĆ Z NAS pisze tu na naszym forum o Panie Profesosze Czyżowiczu. Powtórzę - gdyby nie Pana Profesora Działania to....... jak mawiał klasyk : NIE BYŁOBY NICZEGO !!!!!!! Rozumiecie ? NICZEGO !!!!! Adla mądrych inaczej Pan Profesor doskonale wie jaka jest nazwa Służby ale konsekwetnie uzywa nazwy Służba Celna !!!! Gdyby nie On to bylibyśmy w czarnej d.. . Szacunek się Należy i u mnie ten Szacunek JEST PANIE PROFESORZE SZEFIE SŁUŻBY CELNEJ w stanie Spoczynku. Pan uratował Formację i ja o tym wiem i o tym pamiętam. A byliśmy tuż tuż przed zagładą i wręcz RZEŹNIĄ CZOŁEM 🫡🫡🫡🇵🇱 a tymi głupiomądrymi wpisami co niektórych proszę aby Pan się nie przejmował to mali ludzie piszą którzy nie stanęli pod pręgirzem alokacji a jeżeli już pod tym pręgierzem stanęli to i wówczas i obecnie po prostu NIE KUMAJĄ . CZOŁEM PANIE PROFESORZE !!!! TAK. CZOŁEM !!!!!
 
Ostatnia edycja:
Owszem może nie elita ale bez wątpienia ludzie ogarniający różne tematy. Z przykrością i zażenowaniem oraz niekłamanym WSTYDEM myszę zgodzić się z tym iż są wyjątki.

A tak jak facetvz facetem prośba do Ciebie -odejdź z tego forum Człowieku. Nie przynoś wstydyu ani forumowiczom którzy czytają Twoje wypociny ani nie przynoś wstydu Służbie bo to forum czytają ludzie z innych Służb. Nie ośmieszaj Naszej Służby. PO PROSTU ODEJDŹ Z NASZEGO FORUM BARDZO O TO PROSZĘ.

Ha ha ha 🙂. Egzorcyzm proponuję.

A na poważnie, ciągłość widzę. Ostatnie wyroki SA w Warszawie w sprawie emerytów 2023 to nic innego jak ciągłość w stosowaniu prawa .

A może tradycja? Może jednak nie, bo przecież mieliśmy dobrego Pana. Chwalmy go i nie wstydźmy się tego
 
Back
Do góry