Związkowcy pytają o kilka spraw związanych z wartościowaniem

W trybie dostępu do informacji publicznej zadaliśmy kilka pytań DIC i SSC dot. procesu wartościowania. Odpowiedzi będziemy publikować na stronie zz.celnicy.pl w zakładce pisma otrzymane.
Związek Zawodowy Celnicy PL jest informowany nieustannie o niesprawiedliwościach procesu wartościowania i jego szkodliwości dla Służby i Kraju. Pragnę zapewnić, że nigdy nie zaakceptujemy tego, jak postąpiono z tysiącami doświadczonych funkcjonariuszy i nie spoczniemy dopóki nie zmienimy takiego stanu rzeczy.
Warto zacytować reakcję jednego z funkcjonariuszy, która dobitnie pokazuje na czym polega "motywacyjna działalność" kierownictwa MF
"............(tutaj nazwisko) należy się proces o mobbing organizacyjny za rugowanie i prześladowanie pracowników ze znacznym stażem pracy i wykształceniem!!!"
Ja bym to ujął trochę inaczej, odnosząc się przede wszystkim do doświadczenia, które MF obiecywał uwzględniać w procesie wartościowania.
Upokorzono także wielu doświadczonych funkcjonariuszy ze średnim wykształceniem - ta sprawa jest już w Trybunale Konstytucyjnym.
Podobne odczucia ma wielu innych funkcjonariuszy z nietuzinkowym doświadczeniem i ogromnymi zasługami dla Służby i Kraju. Odbieramy od Was takie sygnały.

Musimy spróbować wytoczyć także proces cywilny lub ruszyć sprawę w inny sposób, w Sejmie i innych instytucjach.
W tej sprawie niezbędne będą jednak dokumenty, a nie tylko odczucia funkcjonariuszy. Niezbędne będą dowody i będziemy musieli wykazać, że cały proces modernizacji spowodował, że tacy funkcjonariusze zostali odsunięci na boczny tor, mimo iż wcześniej swoją służbą przysparzali Państwu dużo pożytku i dodatkowych wpływów. Muszą to być jednak niezbite dowody i bardzo wyraźne przykłady ignorowania doświadczenia.
Prosimy o zgłaszanie się na mail slawomir.siwy@celnicy.pl
W dniu 09.02. spotkamy się wspólnie z prawnikami celem omówienia całego zagadnienia, jakie dokumenty musimy zgromadzić i jakie mamy możliwości działania.

NIGDY NIE POGODZIMY SIĘ Z TYM JAK POTRAKTOWANO DOŚWIADCZENIE TYSIĘCY FUNKCJONARIUSZY W CAŁYM PROCESIE MODERNIZACJI. MUSIMY DZIAŁAĆ WSPÓLNIE.

Pokaż załącznik: celnicy11-11-ssc-Wniosek o inf. pub wykaz stanowisk.doc
Pokaż załącznik: celnicy13-11-ssc-Wniosek o inf. pub opisy stanowisk.doc
Pokaż załącznik: celnicy12-11-ssc-wniosek o inf. pub. wyrównania i podwyzki 2010.doc
Pokaż załącznik: celnicy12-11-dic-wniosek o inf. pub. wyrównania i podwyzki 2010IC.doc
 

Komentarze

no ministrowie i dyrektorzy .........celnicy niszowego zwiazku zawodowego maja nadzieje ze włos na pupie sie wam nie zjerzył????i odpowiecie rzetelnie na postawione pytania....
 
Do góry