Zrzeszenie ZZSC zgłosiło sprawę wyrównań do NIK - są także inne zarzuty

Związkowcy zgłosili zastrzeżenia odnośnie zapowiedzianego przez MF wdrożenia wartościowania z datą wsteczną.
Dla przypomnienia. Informacja o możliwym naruszeniu prawa zgłaszana była do MF jeszcze na początku 2010 roku przez ZZ Celnicy PL. Sprawę opisano także w zawiadomieniu do Prokuratora Generalnego.
MF nie reagował.
Powstaje pytanie dlaczego? Czy po to, aby utracić środki zapisane w ustawie budżetowej na 2010 rok i zwyczajowo obciążyć tym Związki Zawodowe?
W 2009 roku SSC podobnie utracił gro środków z Uchwały Modernizacyjnej Rządu RP.
Czy sytuacja się powtórzy także i w tym roku?

Z tej perspektywy widać, dlaczego odstąpiono od wdrożenia modernizacji Służby Celnej w formie ustawy.
Jak widać Uchwała Rady Ministrów może być dowolnie zmieniana przez Ministra Finansów, bynajmniej w rozumieniu kierownictwa SC.

Dochodzą słuchy, że MF "negocjuje" sam ze sobą i proponuje wyrównanie 50% środków.
Trudno jest nam zrozumieć postępowanie Resortu, wszak z punktu widzenia legalizmu, nie ma znaczenia czy będzie to 80%, 50% czy nawet 10%.

http://zz.celnicy.pl/tekst-515.html
 

Komentarze

Z
Oczywiscie , że nie jest za późno. Tylko teraz może się to skończyć tym, że wszyscy z nas otrzymają wielkie GÓWNO! Tak jest przecież "lepiej" niż wprowadzić to niedobre wartościowanie. Prawda ?
 
no oczywiście lepiej ,żeby tylko nieliczni wybrańcy otrzymali po kilkanaście tysięcy wyrównania a cała rzesza ludzi z wieloletnim doświadczeniem obeszła się smakiem !!!
 
Z
Nieliczni ? Ja widze w piśmie związkowym , że 25% nie może liczyć na podwyżki/wyrównania ze względu na poziom zarobków. A pozostałe 75% ? Co z nimi ? Zabrać wszystko ?
 
25 % zostanie zdegradowanych w stanowisku co nie oznacza , że pozostałych 75 % otrzyma podwyżki np. skc teraz 3200 - starszy specjalista też 3200 czyli podwyżki 0 a nie jest to degradacja
 
Do góry