• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

„Zasoby kadrowe” Krajowej Administracji Skarbowej: reasumpcja po 5 latach funkcjonowania

Polecamy artykuł Dr I.Nowaka, w którym autor przeprowadza dogłębną analizę aspektów kadrowych w KAS w okresie 2017-2021.
Artykuł został opublikowany w Kwartalniku Prawa Podatkowego nr 1/2023 pt. „Zasoby kadrowe” Krajowej Administracji Skarbowej: reasumpcja po 5 latach funkcjonowania.
https://czasopisma.uni.lodz.pl/tax/article/view/16777/16423
 
Takie ogólne blubranie podparte tabelkami, które może wykształcony i rozgarnięty funkcjonariusz napisać na podstawie wpisów z forum CELNICY i SKARBOWCY. Zebrane narzekania, podparte danymi i podpisane tytułem. Takie streszczenie wpisów funków z lat 2018-2023 i pism ZZ. Szkoda czasu, naprawdę, a jeśli ma komuś podnieść ego, to chyba maluczkim.
 
A tak w skrócie: już po nas, czy da się wrócić z wygnania?
Bo mam wrażenie, że nawet jak jesteś Einsteinem w formie Rambo, to i tak się okaże, że znowu czapki nie nosisz...
 
Takie ogólne blubranie podparte tabelkami, które może wykształcony i rozgarnięty funkcjonariusz napisać na podstawie wpisów z forum CELNICY i SKARBOWCY. Zebrane narzekania, podparte danymi i podpisane tytułem. Takie streszczenie wpisów funków z lat 2018-2023 i pism ZZ. Szkoda czasu, naprawdę, a jeśli ma komuś podnieść ego, to chyba maluczkim.
Możesz mi "gwiazdo" przypomnieć kogo reprezentujesz?? Chyba gdzieś mi to umknęło.....
 
mleczko zrobilismy.jpg
 
Możesz mi "gwiazdo" przypomnieć kogo reprezentujesz?? Chyba gdzieś mi to umknęło.....
dla wiedzy niektórych "szwejków", to siebie, aby Tobie nie umknęło..., a że prawdę napisałam, to niektórych boli jak widzę 😂 :ROFLMAO: 😂
ps. chociaż z analizą i oceną mentorskiego oraz opiekuńczego się zgadzam !!! zmarnowana kasa kosztem wszystkich, dla swoich - dać na wydziały !!!
 
Ostatnia edycja:
Miejscami ten artykuł to stek bzdur :)
W tabeli nr 9 tylko w stołecznej izbie uwzględniono przyjęcia polegające na przejęciu pracowników z likwidowanej Izby Celnej (+2221, przypis "u" do tabeli). Skutek jest taki, że w stołecznej izbie jest fantastycznie: po pięciu latach KAS mamy +1459 pracowników. Klawo, co? :cool:

Tymczasem w żadnym innym województwie nie przyjęto takiego statystycznego rozwiązania, że do wyliczeń przyjęć brano byłych pracowników/funk. izb celnych i w każdym innym województwie niż mazowieckie stosunek odejść jest większy niż przyjęć.

Autor nie rozumie prostych danych statystycznych, a tworząc przypis "u" do tabeli nr 9 nie rozumiał nawet, wydaje się, na czym reforma KAS polegała.
 
Może to i dobrze opracowanie, szkoda jedynie, że padają tam stwierdzenia w rodzaju "ten pracownik/funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej co tu pracował/służył, jest potrzebny, wyszedł, potrzebny jest”. Niestety, przywołani pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej już nie wrócą, ponieważ zostali skutecznie „wypchnięci” ze struktur organizacyjnych danin publicznych". A dlaczego nie mieliby wrócić? Może ktoś by coś z tym zrobił i udałoby się stworzyć mechanizm, który zadowolił by obie strony? Bo ja to widzę tak: formalnie spełnia pan wymogi, testy i egzaminy super, ale...no czegoś tam zabrakło, jakichś punktów na rozmowie...a nie czekaj, to jeden z tych na czarnej liście...
Może od tego by zacząć, żeby nie blokować ludzi na zasadzie "nie bo nie"?
 
Back
Do góry