• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zajęty spirytus wykorzystajmy do dezynfekcji!

Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze.

W imieniu Związku Zawodowego Celnicy PL zwracamy się z prośbą o podjęcie w trybie pilnym zmian w przepisach, które pozwolą na wykorzystanie spirytusu znajdującego się w magazynach KAS, zajętego do postępowań karnych do odkażania.

Jest to spirytus odkażony lub nieprawidłowo skażony. Jednym z ostatnich ujawnień, jakie znamy to zajęcie transportu 16.000 litrów przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej przy granicy ze Słowacją. Co roku Służba likwiduje po kilka nielegalnych rozlewni i fabryk, a spirytus jest zabezpieczany w magazynach. Nie znamy dokładnej ilości spirytusu, więc w trybie pilnym należy zobowiązać Dyrektorów Izb Administracji Skarbowej do przeprowadzenia inwentaryzacji. Ten nielegalny spirytus powinniśmy wykorzystać w obliczu zagrożenia zdrowia i życia Rodaków, gdyż środków do dezynfekcji brakuje.

Apelujemy też o zabezpieczenie funkcjonariuszy, którzy wykonują zadania na granicach oraz w innych miejscach i są narażeni na bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi. (...)

Czytaj więcej w zał. piśmie
 

Attachments

  • celnicy35-1-20-Premier zmiany legislacyjne.doc
    80,5 KB · Wyświetleń: 426
Do zrobienia płynu dezynfekującego, nie trzeba być farmaceutą, ale prócz spirytusu, trzeba jeszcze zdobyć glicerynę i wodę utlenioną. Denaturatu zamiast spirytusu, używać nie wolno ...
 
Bez orzeczenia sądowego ?
Jak zabraknie środka do dezynfekcji to będzie za późno.
Apel jest do Premiera, który ma wszelkie prerogatywy, by wprowadzić np. stan nadzwyczajny. Wówczas mogą być ograniczane prawa i wolności obywatelskie. Miejmy nadzieję, że Rząd ma ten temat pod kontrolą. Ja tego nie wiem, ale dla przykładu po tym apelu miałem też telefon z jednego ze szpitali, że bardzo by im się przydał ten spirytus.
 
Jak zabraknie środka do dezynfekcji to będzie za późno.
Apel jest do Premiera, który ma wszelkie prerogatywy, by wprowadzić np. stan nadzwyczajny. Wówczas mogą być ograniczane prawa i wolności obywatelskie. Miejmy nadzieję, że Rząd ma ten temat pod kontrolą. Ja tego nie wiem, ale dla przykładu po tym apelu miałem też telefon z jednego ze szpitali, że bardzo by im się przydał ten spirytus.
W końcu!
Dzisiaj (08:12)
Pochodzący z przestępstwa spirytus, który był przeznaczony do zniszczenia, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących. Trafił do olsztyńskich szpitali i straży pożarnej - poinformowała rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/ra...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 
Jak zabraknie środka do dezynfekcji to będzie za późno.
Apel jest do Premiera, który ma wszelkie prerogatywy, by wprowadzić np. stan nadzwyczajny. Wówczas mogą być ograniczane prawa i wolności obywatelskie. Miejmy nadzieję, że Rząd ma ten temat pod kontrolą. Ja tego nie wiem, ale dla przykładu po tym apelu miałem też telefon z jednego ze szpitali, że bardzo by im się przydał ten spirytus.
Wystarczy stan klęski żywiołowej
 
zerknij w newsy, bo pewnie jesteś po służbie.
minister od sprawiedliwości i nasza pani rzucili ten spirytus medialnie na rynek.
ciekawe czy zadbali o nadzory ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ciekawe czy zadbali o badania tzw. sprytusu i zapłacili akcyzę, która jest od ilości nie wartości. Potrzebna pilna zmiana przepisów w sprawie zwolnień. Rozwiążaniem byłby też ogłoszenie staniu klęski żywiołowej. Potrzeba też zmina przepisów celnych w przypadku alkoholu o statusie nieunijnym.
 
Back
Do góry