X OGÓLNOPOLSKI ZLOT SŁUŻBY CELNEJ - TATRY 2019

Zapraszamy do oglądania zdjęć na stronę

https://www.facebook.com/pg/CelnicyPl/photos/?ref=page_internal

W tym roku, podczas jubileuszowego X Ogólnopolskiego Zlotu Służby Celnej „TATRY 2019”, przy wspaniałej pogodzie, zdobywaliśmy kolejne szczyty w naszych pięknych najwyższych górach.

W pierwszym dniu część uczestników doszła do Śląskiego Domu w Dolinie Wielickiej oraz niektórzy wspięli się na Małą Wysoką na 2428 m.n.p.m.

W drugim dniu, finalnie około 80 uczestników zdobyło najwyższy szczyt w Polsce - Rysy 2499 m.n.p.m, skąd podziwialiśmy wspaniałe widoki na całe Tatry i okolice. Wejście było od strony Słowacji. Pozostali uczestnicy „spacerowali” na wysokość 1500 m.n.p.m. aż do Popradzkiego Stawu oraz symbolicznego Cmentarza pod Osterwą.

W trzecim dniu Zlotu doszliśmy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Część wracała przez Świstówkę przez Morskie Oko, część do Wodogrzmotów Mickiewicza. Niektórzy przeszli bezpośrednio nad Morskie Oko.

Wszyscy uczestnicy po całodziennych wędrówkach wrócili bezpiecznie z tras w dobrych nastrojach, chociaż bardzo zmęczeni, a niektórzy nawet trochę przemoczeni.

W pierwszym dniu Zlotu zabawę uświetnił nam występ górali w typowych „Śpasach góralskich”. Natomiast na zakończenie Zlotu uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu Turnioki.

W Zlocie w ostatnim dniu, podczas uroczystej kolacji, uczestniczyło ponad 200 osób. Uczestnicy wszystkich dziesięciu zlotów oraz zdobywcy najtrudniejszych tras na wielu zlotach odebrali w sobotę nagrody(fotografie poniżej).

Za nagrody i koncert dziękujemy Urzędowi Gminy w Poroninie, Urzędowi Miasta w Nowym Targu oraz WDB Brokerskiej Grupie Ubezpieczeniowej, która od lat zapewnia nam oferty ubezpieczeniowe.

W przyszłym roku, z uwagi na ogromne zainteresowanie Zlotem i ograniczoną liczbą miejsc, w pierwszej kolejności będą zapisywani członkowie ZZ Celnicy PL.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. W szczególności osobom, które włożyły ogrom pracy, a więc nieocenionym organizatorom Bożenie Bogusz i Marii Mrugała. Dziękujemy Dariuszowi Kurowskiemu i Stanisławowi Oraczowi za wsparcie techniczne i Kolegom z IAS Białystok Edwardowi Kęćko i Janowi Klejbukowi za przepyszną dziczyznę(już drugi raz), profesjonalny sprzęt nagłaśniający i jego obsługę wraz z organizacją wspaniałej muzyki.

Poniżej wklejamy kilka fotek z Rysów oraz wyróżnień dla uczestników.

Zapraszamy do oglądania zdjęć na stronę

https://www.facebook.com/pg/CelnicyPl/photos/?ref=page_internal
 

Attachments

  • celnicy87-19-Komunikat ZLOT.pdf
    661,9 KB · Wyświetleń: 275
Ostatnia edycja:
Do góry