• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzór wniosku o wydanie świadectwa oraz odprawę

W związku z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 19.02.2020r. i oczekiwaniem środowiska publikujemy wzór wniosku o wydanie świadectwa służby i odprawę dla ucywilnionych.
Rekomendujemy wysłanie wniosku najpóźniej w dniu 21.02.2020r. przez wszystkich ucywilnionych funkcjonariuszy.
W najbliższym terminie będą udostępnione kolejne wzory w tej sprawie.
Prosimy regularnie śledzić publikowane komunikaty.

SŁAWOMIR SIWY
PRZEWODNICZĄCY
ZZ CELNICY PL
 

Attachments

  • wniosek o wydanie świadectwa służby i odprawę_2020.doc
    27 KB · Wyświetleń: 1 515
Ostatnia edycja:
W powyższe informacje wkradł się istotny błąd. Co do świadectwa, to otrzymałem je bez problemu w sądzie pracy, natomiast co do świadczenia (odprawy) to ani w/w wniosek Sądu ani moje wyroki nie są korzystne, gdyż jak czytacie, nic na ten temat Sąd nie pisze (nie było to przedmiotem rozstrzygania) a w moim przypadku odmowę wypłaty świadczenia argumentowano "sprawiedliwością społeczną" - czyli; mam dalej pracę, kiedyś otrzymam stosowne świadczenie jako świadczenie pracownicze, itp, itd. Tak więc mając wyrok dwóch instancji i obecny wniosek SN w sprawie świadectwa, nie można wnioskować pozytywnie na temat przyznania odprawy mundurowej. Niesprawiedliwość jest oczywista bo różnica między odprawą cywilną a mundurową to max 300% i przynajmniej taką różnice powinniśmy otrzymać obecnie, ale są dy w ten sposób nie chcą rozstrzygać. Jeżeli mimo wszystko komuś się uda, to super, jednak na dzisiaj stan prawny oceniany jest wg wzoru: świadectwa - tak, odprawy - nie.
Pozdrawiam emki.
 
W powyższe informacje wkradł się istotny błąd. Co do świadectwa, to otrzymałem je bez problemu w sądzie pracy, natomiast co do świadczenia (odprawy) to ani w/w wniosek Sądu ani moje wyroki nie są korzystne, gdyż jak czytacie, nic na ten temat Sąd nie pisze (nie było to przedmiotem rozstrzygania) a w moim przypadku odmowę wypłaty świadczenia argumentowano "sprawiedliwością społeczną" - czyli; mam dalej pracę, kiedyś otrzymam stosowne świadczenie jako świadczenie pracownicze, itp, itd. Tak więc mając wyrok dwóch instancji i obecny wniosek SN w sprawie świadectwa, nie można wnioskować pozytywnie na temat przyznania odprawy mundurowej. Niesprawiedliwość jest oczywista bo różnica między odprawą cywilną a mundurową to max 300% i przynajmniej taką różnice powinniśmy otrzymać obecnie, ale są dy w ten sposób nie chcą rozstrzygać. Jeżeli mimo wszystko komuś się uda, to super, jednak na dzisiaj stan prawny oceniany jest wg wzoru: świadectwa - tak, odprawy - nie.
Pozdrawiam emki.
Tylko dlaczego sprawiedliwe społecznie jest to żeby znowu nie dać akurat celnikom. W innych służbach to samo już sprawiedliwie społecznie jest. I tam można rozwiązać (oczywiście dobrowolnie a nie pod przymusem) stosunek służbowy, dostać odprawę za zwolnienie ze służby, zatrudnić się u tego samego pracodawcy i dostać cywilną odprawę emerytalną. Tam to są dwa różne świadczenia, a u nas sprawiedliwość społeczna. Świeży przykład:
To też musi skończyć się w SN. Dlaczego zawsze nas pancerną łapą dosięga sprawiedliwość?
 
@Olsen były zwolnione i jeśli przywrócenie do munduru nie nastąpiło od dnia ucywilnienia to pisać o świadectwo i odprawę.
Tylko w tym przypadku sąd może odmówić świadczenia bo sprawiedliwość będzie podwójna - miałeś pracę i jeszcze dostałeś mundur. To o co ci chodzi?????😶
 
W związku z licznymi telefonami uprzejmie informuję, że wniosek przedstawiliśmy i tak jak napisane jest rekomendujemy, by został złożony dzisiaj. Napisaliśmy także, żeby wyczekiwać kolejnych informacji.
Wniosek jest celowo o świadectwo i odprawę, co nie przeszkadza ani jednemu roszczeniu, ani drugiemu.

Co do terminu to wyjaśnię tylko, że w trakcie trwania Zjazdu pojawiły się liczne informacje i telefony od osób ucywilnionych właśnie, że jest termin do 21.02. na złożenie wniosku. Z racji prowadzenia Zjazdu nie było czasu na weryfikowanie tego. Każdy składa wg własnego uznania. My rekomendujemy do 21.02.2020r.
Przypominamy gruszę, gdzie także wszystkim wydawało się, że Ci co składają w określonym terminie są nazbyt ostrożni, bo prawo nic o tym nie mówi. Oni później nie musieli składać do Sądu i od razu mieli wypłaconą gruszę.

Osoby, które wróciły do munduru także mogą złożyć. Nigdy nie wiadomo do czego później takie świadectwo może się przydać. To również może być ważne.

Osoby w trakcie procesów także składają.

Wniosek jest zaadresowany tak jak orzekł SN. Trzymamy się tego po prostu.

Ps. Przepraszam, ale nie mogę odbierać dzisiaj wszystkich telefonów.
Mam nadzieję, że ww. wyjaśnienia będą wystarczające.
 
Ostatnia edycja:
W związku z licznymi telefonami uprzejmie informuję, że wniosek przedstawiliśmy i tak jak napisane jest rekomendujemy, by został złożony dzisiaj. Napisaliśmy także, żeby wyczekiwać kolejnych informacji.
Wniosek jest celowo o świadectwo i odprawę, co nie przeszkadza ani jednemu roszczeniu, ani drugiemu.

Co do terminu to wyjaśnię tylko, że w trakcie trwania Zjazdu pojawiły się liczne informacje i telefony od osób ucywilnionych właśnie, że jest termin do 21.02. na złożenie wniosku. Z racji prowadzenia Zjazdu nie było czasu na weryfikowanie tego. Każdy składa wg własnego uznania. My rekomendujemy do 21.02.2020r.
Przypominamy gruszę, gdzie także wszystkim wydawało się, że Ci co składają w określonym terminie są nazbyt ostrożni, bo prawo nic o tym nie mówi. Oni później nie musieli składać do Sądu i od razu mieli wypłaconą gruszę.

Osoby, które wróciły do munduru także mogą złożyć. Nigdy nie wiadomo do czego później takie świadectwo może się przydać. To również może być ważne.

Osoby w trakcie procesów także składają.

Wniosek jest zaadresowany tak jak orzekł SN. Trzymamy się tego po prostu.

Ps. Przepraszam, ale nie mogę odbierać dzisiaj wszystkich telefonów.
Mam nadzieję, że ww. wyjaśnienia będą wystarczające.
Panie Sławku rozumiem że Pan nie ma czasu odpowiadać na wszystkie pytania ale jeżeli podaje się datę 21.02.2020 r. jako rekomendowana na wysłanie wniosku to chcielibyśmy wiedzieć dlaczego ta data.
 
Doszły mnie informacje, że złożenie wniosku o wydanie świadectwa służby przez osobę, która pobiera emeryturę służbową i jednocześnie cały czas pracuje w KAS spowoduje zatrzymanie wypłaty emerytury albo w ogóle jej zniesienie. Czy ktoś coś o tym wie? @slawomir.siwy
 
Doszły mnie informacje, że złożenie wniosku o wydanie świadectwa służby przez osobę, która pobiera emeryturę służbową i jednocześnie cały czas pracuje w KAS spowoduje zatrzymanie wypłaty emerytury albo w ogóle jej zniesienie. Czy ktoś coś o tym wie? @slawomir.siwy
@Karol323
1 post zarejestrowany na forum 22.02.2020 .....
Czy Twoje pytanie to aby nie próba ograniczenia ilości ewentualnych wniosków?
 
Czy w tym wniosku ta podst. art. 170 ust. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016r – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. jest aby prawidłowa?
czy powinno być na podst. art. 171 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016r – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej?
 
Back
Do góry