• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WYGRALIŚMY !!! ODPRAWĘ W SĄDZIE NAJWYŻSZYM !!!

Witamy,

dzisiaj na stronie Sądu Najwyższego opublikowany został wyrok SN I PSKP 20/22 z 17 maja 2023 r. w sprawie wypłaty odprawy dla funkcjonariusza Służby Celno - Skarbowej, który został zwolniony ze służby, poprzez złożenie propozycji pracy.
Funkcjonariusz nie miał żadnego wpływu i możliwości obrony przed zwolnieniem.

6 lat pracy
wszystkich kancelarii prawnych, z którymi współpracujemy, osób zaangażowanych z naszego związku oraz funkcjonariuszy, którzy podjęli trud przedstawienia przed sądem trybu, jaki został zastosowany wobec polskiego munduru w czasie wprowadzania reformy KAS, nie poszedł na marne.

GRATULUJEMY wszystkim i dziękujemy osobom kibicującym.

Skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego w tej sprawie, została złożona przez Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.

Jesteśmy na ostatniej prostej, w niwelowaniu skutków ucywilnienia, dokonanego w trakcie wprowadzania reformy KAS - przed nami zaliczenie pauzowania i mamy nadzieję, że podjęty dialog w tym zakresie z Szefem KAS zakończy się również sukcesem - bez potrzeby prowadzenia sporów sądowych.

Zakończmy i zapomnijmy o maju 2017 r.

pozdrawiamy

Zespół ds. Ucywilnienia
 

Attachments

  • SN I PSKP 20_22 WYGRANA ODPRAWA.pdf
    338,9 KB · Wyświetleń: 824
Jakie zapomnijmy o maju 2017. Cytując "trzeba rozdrapywać stare rany by nie zabliźniły się błona podlosci"
Jedyne co może te rany zabliźnić to systemowe cofnięcie lub naprawienie skutków
Obecnie to już wielo wątkowe
Dla kazde którego służba została tak haniebnie przerwana.
Czyli odprawy albo uznanie przerwy jako służba z rozwiązaniem problemu 10 lat wynikającego z tej przerwy poprzez możliwość jejinoevoa bez negatywnego jej wpływu na średnia lub uznanie uzyskiwanego w tym czasie dochodu ,n pewnych zasadach o tym pisałem, jako podstawy do wyliczeń rocznego wskaźnika. Wtedy dopiero będzie ona mówić o materialnej naprawie tej szkody. Pozostaje jeszcze kwestia naprawy moralnej. Z jednej strony uznająca przez władze jej wyrządzenie ale to już raczej nie prawdopodobne
 
Ostatnia edycja:
Co do rozwiązań systemowych przypominam sprawę z pocz lat 2000 gdy mf zabrał czy też wypłacił w zaniżonej kwocie jakieś nasze świadczenie. Zdaje się że część osób poszła do sądów ale po paru latach no stąd no zowąd pieniądze zostały wypłacone wszystkim
 
Z drugiej strony też pamiętam sytuację gdzie przy wartościowaniu jesienią 2019 wypłacili 80% wrownan mówiąc że będą w term. Późniejszym ale jakoś sobie nie przypomina monam dalszego ciągu. Działań związku też nie ale wtedy w związku nie byłem i na tym forum też nie
 
Co do rozwiązań systemowych przypominam sprawę z pocz lat 2000 gdy mf zabrał czy też wypłacił w zaniżonej kwocie jakieś nasze świadczenie. Zdaje się że część osób poszła do sądów ale po paru latach no stąd no zowąd pieniądze zostały wypłacone wszystkim
Chyba chodziło o tzw. gruszę. MF nie zdążył wprowadzić niskiej stawki dla funkcjonariuszy i z mocy prawa nie 140 a 720 zł na osobę wyszło. Dla tych co złożyli wnioski na początku roku obowiązywała stawka wyższa. Szczegółów mogę aż tak dobrze nie pamiętać, poprawcie mnie
 
Chyba chodziło o tzw. gruszę. MF nie zdążył wprowadzić niskiej stawki dla funkcjonariuszy i z mocy prawa nie 140 a 720 zł na osobę wyszło. Dla tych co złożyli wnioski na początku roku obowiązywała stawka wyższa. Szczegółów mogę aż tak dobrze nie pamiętać, poprawcie mnie
Suma summarum potrafili uznać błąd i systemowo go sprawić.
 
Witamy,

dzisiaj na stronie Sądu Najwyższego opublikowany został wyrok SN I PSKP 20/22 z 17 maja 2023 r. w sprawie wypłaty odprawy dla funkcjonariusza Służby Celno - Skarbowej, który został zwolniony ze służby, poprzez złożenie propozycji pracy.
Funkcjonariusz nie miał żadnego wpływu i możliwości obrony przed zwolnieniem.

6 lat pracy
wszystkich kancelarii prawnych, z którymi współpracujemy, osób zaangażowanych z naszego związku oraz funkcjonariuszy, którzy podjęli trud przedstawienia przed sądem trybu, jaki został zastosowany wobec polskiego munduru w czasie wprowadzania reformy KAS, nie poszedł na marne.

GRATULUJEMY wszystkim i dziękujemy osobom kibicującym.
Warto walczyć do końca. Nie odpuszczamy haniebnego obdarcia z munduru.
Wstyd dla tych, którzy mieli wpływ na losy wielu z nas.
 
Chociaż chciałbym żeby nam wszystkim ucywilnionym przywrócili godność i wypłacili należną odprawę, to jednak myślę, że systemowo tego MF nie uczyni. Dlatego ważne było to, żeby jak najwięcej ludzi poszło do sądu. To świadczenie nie ma powszechnego charakteru. W wielu sprawach celnicy.pl się nie pomylili. Warto trzymać się tego związku. Pozdrawiam. Gratulacje dla Was.
 
Pieniądze można wywalczyć. Odarcie z godności.... tego się nie da zapomnieć. Zwłaszcza przez przełożonych, o kwalifikacjach i kompetencjach .... nawet nie chcę rozwijać tego wątku.
Motywacja pamiętaj że rządzi tu nadal spuścizna carska i że podwładny wobec przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnoeaty tak by nie peszyć go swoim pojmowaniem sprawy a dodatkowo bierność jest cnota i powinnością. Cytując klasyków.
 
Pieniądze można wywalczyć. Odarcie z godności.... tego się nie da zapomnieć. Zwłaszcza przez przełożonych, o kwalifikacjach i kompetencjach .... nawet nie chcę rozwijać tego wątku.
Tak racja. Tylko pójście do sądu i zasądzenie przez Sąd należnej odprawy oraz wysłuchanie wyroku Sądu, który miażdży tę reformę w zakresie ucywilnienia - to bezcenne!!
 
Tak racja. Tylko pójście do sądu i zasądzenie przez Sąd należnej odprawy oraz wysłuchanie wyroku Sądu, który miażdży tę reformę w zakresie ucywilnienia - to bezcenne!!
Szkoda, że wyrok wysłucha radca prawny IAS, chociaż nie zawsze zaszczyci swoją obecnością salę sądową. A powinni ci, którzy się do ucywilnienia przyczynili.
 
Ostatnia edycja:
A ja mam wciąż to samo marzenie, że kolejny wyrok przełoży się na działania MF i w końcu uchwalone zostaną zmiany prawne, które zakończą cały ten cyrk...
Tylko coraz bardziej obawiam się, że nie zdążymy przed wyborami, a po wyborach zabawa zacznie się od nowa.....

Może po tym wyroku trzeba jakoś zintensyfikować naciski na SKAS i rząd?
 
Witamy,

dzisiaj na stronie Sądu Najwyższego opublikowany został wyrok SN I PSKP 20/22 z 17 maja 2023 r. w sprawie wypłaty odprawy dla funkcjonariusza Służby Celno - Skarbowej, który został zwolniony ze służby, poprzez złożenie propozycji pracy.
Funkcjonariusz nie miał żadnego wpływu i możliwości obrony przed zwolnieniem.

6 lat pracy
wszystkich kancelarii prawnych, z którymi współpracujemy, osób zaangażowanych z naszego związku oraz funkcjonariuszy, którzy podjęli trud przedstawienia przed sądem trybu, jaki został zastosowany wobec polskiego munduru w czasie wprowadzania reformy KAS, nie poszedł na marne.

GRATULUJEMY wszystkim i dziękujemy osobom kibicującym.

Skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego w tej sprawie, została złożona przez Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.

Jesteśmy na ostatniej prostej, w niwelowaniu skutków ucywilnienia, dokonanego w trakcie wprowadzania reformy KAS - przed nami zaliczenie pauzowania i mamy nadzieję, że podjęty dialog w tym zakresie z Szefem KAS zakończy się również sukcesem - bez potrzeby prowadzenia sporów sądowych.

Zakończmy i zapomnijmy o maju 2017 r.

pozdrawiamy

Zespół ds. Ucywilnienia
A co z wygaszonymi w 2017 r którzy nie wywalczyli sprawiedliwości przed Sądami??? Też zapomnieć?? Zespołu d/s ucywilnienia to pytanie pewnie dziwi. Do kogo mam go skierować?
 
A co z wygaszonymi w 2017 r którzy nie wywalczyli sprawiedliwości przed Sądami??? Też zapomnieć?? Zespołu d/s ucywilnienia to pytanie pewnie dziwi. Do kogo mam go skierować?
Dzień dobry,inny zespół zajmował sie sprawami wygaszonych. Przekażę tę informację Sławkowi. Proszę też napisać samodzielnie w tej sprawie do przewodniczącego. Pozdrawiam
 
Chyba chodziło o tzw. gruszę. MF nie zdążył wprowadzić niskiej stawki dla funkcjonariuszy i z mocy prawa nie 140 a 720 zł na osobę wyszło. Dla tych co złożyli wnioski na początku roku obowiązywała stawka wyższa. Szczegółów mogę aż tak dobrze nie pamiętać, poprawcie mnie
Dobrze pamiętasz.
 
Back
Do góry