• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wniosek o umorzenie postępowania dyscyplinarnego

"Działając w imieniu własnym na podstawie art. 187 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej w zw. z art. 17 § 1 pkt 2 Kodeksu postępowania karnego wnoszę o umorzenie postępowania dyscyplinarnego nr 381000-UOGR-152-2/11 wszczętego postanowieniem z dnia 11.02.2011 r. z uwagi, iż zarzucane mi czyny nie zawierają znamion naruszenia obowiązków służbowych."
Pokaż załącznik: wniosek o umorzenie post dysc(int).doc
 
Panie Sławku.
Nie,żebym się czepiał, bo uważam, że w tej sprawie to nie powinien Pan wnioskować do Naczelnika Urzędu o umorzenie postępowania, a wręcz odwrotnie powiadomić Prokuraturę, że poprzez wszczęcie takiego postępowania prawo naruszył właśnie rzeczony Naczelnik Urzędu Celnego w Opolu i jestem za Panem, ale niech mi Pan wskaże gdzie mogę znaleźć Wasz Statut, bo jakoś Prezes Związku Zawodowego mi nie brzmi.
Czyżby rzeczywiście był Pan PREZESEM??
Muszę to wiedzieć, gdybym chciał się zachować jak trener Jarząbek w "Rozmowach kontrolowanych".
Pozdrawiam z antypodów.
 
Przewodniczący/Prezes/Prezydent - są to równowazne okreslenia - i nie ma sie czego czepiac.
Popieram propozycje przedmówcy, że o zaistniałym incydencie powinna byc powiadomiona prokuratura, bowiem dzialania naczelnika UC w sposob bezposredni sa skierowane p-ko przewodniczacemu/prezesowi zwiazku zawodowego, ustawa o zwiazkach zawodowych przewiduje (jeśli nie ona to kodeks karny) sankcje za takie dzialania. Tylko, ze doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa p-ko działalnosci zwiazku zawodowego powinien złożyc zarzad główny związku, a nie zainteresowany.
 
A ja uważam, że argument PREZESa jest jedynym, który może trafić do adresata. Przywołane we wniosku argumenty natury prawnej wprost przeciwnie .... coś mi się chyba pomyliło?
 
Zawiadomienie Prok Gen., jak i pozew cywilny zostanie złożone po ew. odmowie umorzenia postępowania. NUC ma prawo prowadzić postępowanie przeciwko funkcjonariuszowi i wszczynając mógł nie wiedzieć, że realizowałem działania Związku, do wykonania których byłem zobligowany. Teraz już wie, bo otrzymał wniosek Zarządu jak i mój.
Prezes to oczywiście pomyłka zaczerpnięta bodajże z doktryny czy orzecznictwa. Ważne, że wiadomo o co chodzi.
 
Panie Sławku, prosze mnie nie irytować (oczywiście rozumiem podtekst Pana wypowiedzi) naczelnik który mógł nie wiedzieć, że wystepuję Pan w imieniu Związku, nie powinien być naczelnikiem, nadal uważam, że sam fakt wszczęcia p-ko przewodniczacemu związku zawodowego postepowania dyscyplinarnego powinien być uznany jako napaść na ten związek ! wyjasnienie faktu czy wszczęcie postepowania dyscyplinarnego jest zasadne, nalezy do czynności postepowania wyjasniającego !!
 
T.Love i Muniek Staszczyk. Dla wszystkich ortodoksów. I konfornistów. Muniek jest THE BEST.

http://www.youtube.com/watch?v=gJOhazjtHPA

Połóż pistolet na stół
I uprzedzenia wyrzuć w kąt
Na całym świecie są faszyści,
Którzy nienawidzą innych rąk
Nie, nie, nie...
Nie wszystkich możesz zabić
To niemożliwe - uwierz mi

Nie, nie, nie...
Za dużo możesz stracić,
Bo takie krótkie są nasze dni

Tylko nie mów tego mi
Nigdy nie mów tego mi
Tylko nie mów tego, że
Nienawidzisz...
Tylko nie mów tego mi
Tylko nie mów tego mi
Nigdy nie mów tego, że
Nienawidzisz mnie

Więc pomyśl o tym, co Cię boli
O wszystkich wojnach, które znasz
To najtrudniejsze zawsze jest
Powiedzieć "nie", gdy mówią "tak"
Nie, nie, nie...
Bądź pozytywnym wojownikiem
Kiedy na ringu zostajesz sam
Tak, tak, tak...
Za dużo dzieci nie ma już
Swoich tatusiów i swoich mam

Tylko nie mów tego mi
Nigdy nie mów tego mi
Tylko nie mów tego, że
Nienawidzisz...
Tylko nie mów tego mi
Tylko nie mów tego mi
Nigdy nie mów tego, że
Nienawidzisz mnie
 
Cortez. To jest drugie postępowanie dyscyplinarne, które mi wszczęto za działalność związkową. Już raz prokurator umorzył uznając, że NUC ma prawo prowadzić postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonarisza, którym niewątpliwie jestem. Dlatego złożone zostały wnioski uświadamiające NUC. Po odpowiedzi odmownej będziemy w zupełnie innym stanie faktycznym sprawy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry