• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Walka dobra z cłem"

Pod takim tytułem tygodnik NIE nr 25 opublikował artykuł na temat akcji "Nie przemycaj". Artykuł przedrukowano w Angorze nr26. Artykuł mówi o OC Bezledy i Powiecie Bartoszyckim.

Nas zaciekawił głównie wątek, który wskazuje na fakt, iż wracają złote czasy dla przemytu.
Wcześniej autor przedstawia sytuację w ten spośób, że po wejściu Polski do UE granica zaczęła być znacznie lepiej chroniona:
"Nagle po roku 2005 okazało się, że Polska stoi na straży granic nie tylko swoich, lecz także Unii Europejskiej. Ktoś zaczął pilnować żeby był porządek. Skończyły się rajdy całych autobusów, celnicy odzyskiwali wzrok i słuch,(...)Skończyło się eldorado.
Gdy powiedziałem to panu Krzysztofowi, bardzo się rozbawił. Nic się nie skończyło, mówi. (...) Nie jest trudniej, jest inaczej, tłumaczy.(...)
na pytanie czy jest duży ruch, pan Mariusz uśmiecha się szeroko: - Coraz większy. Wracają lepsze czasy.(...)
Pan celnik na przejściu granicznym w Bezledach mówi do dyktafonu rzeczy, które będą się podobać jego zwierzchnikom. Że strzegą, pinują, uniemożliwiają. Chowam więc dyktafon napełniopny frazesami i wtedy celnik się rozluźnia. (...)"

Słyszymy jednoczesnie w ogólnopolskim radio rzecznika IC Olsztyn, że przemyt się zmniejszył, bo ujawniamy go coraz mniej.
Od funkcjonariuszy celnych słyszymy, że obowiązujące procedury, prawo, biurokracja nie ułatwiają im należytego wykonywania obowiązków służbowych.

NALEŻY WOBEC POWYŻSZEGO POSTAWIĆ OTWARTE PYTANIE.

JAK FUNKCJONUJE DZISIAJ ZEWNĘTRZNA GRANICA UNII EUROPEJSKIEJ i DLACZEGO OSOBY ŻYJĄCE Z GRANICY TWIERDZĄ, ŻE WRACAJĄ LEPSZE CZASY ?

Ps. To opinie także z innych przejść graniczych w innych izbach.
 
To wszystko dzięki metodom motywacyjnym, czyli wszystko dla kierowników i ich przydupasów a reszta bydła niech siedzi cicho. Mnie to strasznie zmotywowało czyli w skrócie zero nagród, zero awansów, ciągły opi..dol. Normalnie czekam na każdą służbę z utęsknieniem :mad:
 
A zmiana systemu odpraw celnych, nacisk głównie na analizę ryzyka, limity samochodów na zmianę, presja czasu na odprawę itp.? czy nie jest tak, że od jakiegoś czasu większość samochodów przejeżdża bez kontroli lub jedynie po pobieżnej kontroli. Czy na BKS pełnicie służbę samodzielnie, czy to jest bezpieczne dla funkcjonarisza? Można zadać jeszcze wiele pytań, ale nie teraz
 
Back
Do góry