W Służbie Celnej rozpoczęła się AKCJA PAGON. Celnicy wysyłają dystynkcje służbowe i petycje do UE

Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej!!!

Na forum internetowym celnicy.pl pojawił się oddolny pomysł zademonstrowania niezadowolenia środowiska wobec całokształtu działań Ministerstwa Finansów w związku z jednostronnym wdrożeniem "modernizacji" Służby Celnej, brakiem realizacji postulatów funkcjonariuszy i składanych funkcjonariuszom obietnic.
Pomysł został dobrze przyjęty i funkcjonariusze oczekiwali jedynie na wskazanie adresata.
Sądzę, że najbardziej zaskoczy naszych włodarzy z MF, jak również przyniesie największy skutek, jeżeli wyślemy pagony do UE - do Komisji Petycji i Komisji Europejskiej.
Tak się składa, że jedna z naszych Petycji jest rozpatrywana w Komisji Petycji, a w piśmie do nich sygnalizowaliśmy wyraźnie problemy związane z wdrażanym wartościowaniem i innymi procesami "modernizacyjnymi". Jest więc okazja, aby zwrócić uwagę instytucji UE na inne nasze problemy.
Do Premiera już wysyłaliśmy listy. DO MF także były kierowane podobne akcje. Wszelkie inne działania w instytucjach krajowych nie przyniosły spodziewanych efektów. Także dlatego postanowiliśmy skierować akcję do instytucji UE.
W PETYCJI SC są adresaci z PE i KE. Petycję do UE wyśle także Związek, stąd możemy jako środowisko spodziewać się odpowiedzi, która będzie na pewno, gdy do instytucji UE wpłynie tysiące przesyłek z pagonami i
petycjami.

Ponadto prosimy o realizację najważniejszego celu tej oddolnej akcji, a więc konsolidację środowiska poprzez policzenie się do dalszych ewentualnych działań, które w przypadku dużej frekwencji akcji PAGON będą
musiały być podjęte. W tym celu poprosimy o przesyłanie listu również na adres Związku.
Do instytucji UE oczywiście można wysyłać więcej, jaknajwięcej listów. Na adres Związku poprosimy, aby każdy wysłał jednak tylko jeden list, choć w środku może być naturalnie więcej pagonów, znaczków i kopert do zaadresowania. Otrzymane na adres Związku przesyłki przekażemy wraz z Petycją do Premiera, Marszałka Sejmu i innych wielu adresatów i wykorzystamy także w jeszcze inny sposób w kraju.

Tak więc listy z pagonami i petycją w j. angielskim wysyłamy do dnia 13 lutego 2011r. na dwa adresy:
José Manuel Barroso
President of the European Commission
1049 Brussels, Belgium

European Parlament
Committee on Petitions
The Sekretariat
Rue Wiertz
B-1047 BRUKSELA

koszt znaczków to odpowiednio 2,40zł od listu
Ponadto wysyłamy jeden list z pagonami i petycją w języku polskim oraz kopertą i znaczkiem w środku na adres:
Związek Zawodowy Celnicy PL
OC Nysa
ul. Otmuchowska 50
48-300 Nysa

JEDNOCZEŚNIE ZWRACAMY SIĘ Z ZAPYTANIEM DO WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW SŁUŻBY CELNEJ:
JEŻELI W DNIU 23 ALBO 24 LUTEGO 2011R. NA PEWNO PRZYJEDZIESZ NA PIKIETĘ MINISTERSTWA FINANSÓW Z PRZEMARSZEM POD SEJM RP NAPISZ "TAK BĘDĘ NA PEWNO" NA SPECJALNY MAIL CELNICY.PL@GMAIL.COM

AKCJA PAGON TRWA DO 13 LUTEGO 2011r.
Załączamy petycje w j.polskim i angielskim:
Pokaż załącznik: petycja.doc
Pokaż załącznik: Petycja ang..doc
 

Komentarze

To się Barosso łucieszy. A pewnikiem i nosz Jacuś tyż. Toć przecia łodebrał jakościk nagrode na pozytwny image na łarenie miedzynarodowej. Chopy, ale jaja, bedom o nos godoć w Paryzoch i inszych Brukseloch.
 
Barosso się ucieszy również z innego powodu: będzie miał co przypinać Panom Tuskowi i Schetynie, o naszym Napoleonie Polskiego Cła nie wspominając. Chociaż wg mnie nasz Napleon się obroni. Przecież ma opinię Pani Profesor, że wdrożył w życie wartościowanie na podstawie nowatorskiej i nigdzie na świcie nie stosowanej metody.
 
Nie ma potrzeby podpisywać petycji choć można oczywiście parafować, ale potrzeby nie ma.
Podobnie z adresem nadawcy. Już wysyłaliśmy wcześniej listy do Premiera i też nie podawaliśmy adresu zwrotnego. Nie ma takiej potrzeby, choć oczywiście każdy sam decyduje czy podać swój adres czy nie.
 
Do góry