• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

W imię jedności!

Sygnatariusze Komitetu Protestacyjnego
wszyscy​



W imię zjednoczenia wszystkich związków zawodowych działających w KAS, zgłaszamy akces przystąpienia do Komitetu Protestacyjnego w celu podjęcia wspólnych działań i inicjatyw na rzecz poprawy warunków pracy/służby i płacy.

W związku ze zbliżającym się terminem zamknięcia prac nad przyszłorocznym budżetem państwa w Parlamencie, jak również oczekiwaniami środowiska zawodowego, prosimy o odpowiedź w terminie 7 dni.



Podpisały:

Związki zawodowe obecne na spotkaniu w Warszawie w dniu 07.10.2021 roku:

- Związek Zawodowy Celnicy PL – slawomir.siwy@celnicy.pl

- Związkowa Alternatywa w KAS – a.k.jagodzinska@gmail.com

- ZZ CELKAS – ryszard.margas@mf.gov.pl

- Ogólnopolski Związek Zawodowy Krajowej Administracji Skarbowej – sadowskir@op.pl
 
Błąd związek celników ma i powinien walczyć o celników nie o twór KAS i urzędników. Nigdy nie osiągniemy równości z innymi służbami mundurowymi jak będziemy za sobą ciągnąć 50 tyś urzędników!!!!!! A nierówności się zwiększają między mundurowymi a nami a zacierają między nami a skarbówką!!!!!!

W poprzednich kilku latach - od wejścia KAS- funkcjonariusze nie otrzymali niższych podwyżek niż funkcjonariusze innych formacji.
Walczymy o równe traktowanie służb mundurowych i tego pilnuje związek.
W tym roku i na kolejny tak samo.
Pracownicy dzięki takiemu stawianiu sprawy otrzymują podwyżki - vide 2019 i 2020 i to mi nie przeszkadza, a wręcz mnie cieszy.
Ponadto należy pamiętać, o wielu Twoich Koleżankach i Kolegach, których zmuszono do przejścia do cywila, do US.
Aktualnie związek także nie dopuści do niższych podwyżek niż w innych formacjach. Nikt nigdy nie zaakceptuje dyskryminacji.
To jest punkt wyjścia.
 
Błąd związek celników ma i powinien walczyć o celników nie o twór KAS i urzędników. Nigdy nie osiągniemy równości z innymi służbami mundurowymi jak będziemy za sobą ciągnąć 50 tyś urzędników!!!!!! A nierówności się zwiększają między mundurowymi a nami a zacierają między nami a skarbówką!!!!!!
Co ty powiesz...??? A jakby z tych 50 tyś. połowa POPARŁA działania CELNIKÓW to źle ?
Pomyśl w weekend.
 
"Gratulacje" .... 5 związków na jakieś 30 ...... Jest progres :) KP znając życie nie zgodzi się na wejście gdyż to "Oni" będą chcieli być tymi "Bohaterami" co wywalczą ochłapy ( SPRZEDADZĄ SIĘ ZA MISKĘ RYŻU) ale dla siebie wywalczą tyle ile potrzebują a ludzi jak zwykle będą mieć w dupie.
Pójdziemy sami - tylko celnicy . Nie może być dyskryminacji. Chcieliśmy jedności. Ale nie wszystkim chodzi o dobro ludzi - mam tu na myśli S , ALE NIE TYLKO. Pytanie zadaje retoryczne, co funkcjonariusze robią w SOLIDARNOŚĆI ?????
 
Też mam duże wątpliwości. Ale wierzę w strategię naszego związku. A co do dzisiejszej demonstracji to pamiętajmy że zorganizował to nowy związek. Ale dzięki wczorajszym uzgodnieniom znów jako związek mamy zdolności koalicyjne. Nie każdy pochwala Sławka ale każdy wie że dzięki jego uporowi mamy emerytury. Więc ciągle wierzę w jego strategie. A swoją drogą mam jedno pytanie do adminów tego chata. Co się dzieje z głównymi postaciami forum jak Bolo czy Cat? Może nie zawsze było mi z nimi po drodze ale były to osoby w swych wypowiedziach bardzo uczciwie. Mam nadzieję że nie dostały bana? Bo to strasznie by upodobniło by nas do forum skarbowcy pl.
 
W poprzednich kilku latach - od wejścia KAS- funkcjonariusze nie otrzymali niższych podwyżek niż funkcjonariusze innych formacji.
Walczymy o równe traktowanie służb mundurowych i tego pilnuje związek.
W tym roku i na kolejny tak samo.
Pracownicy dzięki takiemu stawianiu sprawy otrzymują podwyżki - vide 2019 i 2020 i to mi nie przeszkadza, a wręcz mnie cieszy.
Ponadto należy pamiętać, o wielu Twoich Koleżankach i Kolegach, których zmuszono do przejścia do cywila, do US.
Aktualnie związek także nie dopuści do niższych podwyżek niż w innych formacjach. Nikt nigdy nie zaakceptuje dyskryminacji.
To jest punkt wyjścia.
Panie Sławomirze związek za dużo zajmuje się emerytami ludźmi przed emeryturą, ucywilnionymi a zdecydowanie za mało tymi co mają przed sobą wiele lat służby. Co zraża młodych, o których nikt nie walczy. Szczerze to mało kogo obecnie interesują ucywilnione osoby. Skarbówka jest naszą kulą u nogi. Policja nie walczyła o podwyżki dla cywilów, którzy pracują w tej formacji!!!
 
Panie Sławomirze związek za dużo zajmuje się emerytami ludźmi przed emeryturą, ucywilnionymi a zdecydowanie za mało tymi co mają przed sobą wiele lat służby. Co zraża młodych, o których nikt nie walczy. Szczerze to mało kogo obecnie interesują ucywilnione osoby. Skarbówka jest naszą kulą u nogi. Policja nie walczyła o podwyżki dla cywilów, którzy pracują w tej formacji!!!
Tak jest. Trzeba dostrzec potrzeby młodych funków. Starzy są zdesperowani, ale blisko emki. Na pewno staniemy wraz z młodymi. Jedno jest ważne wszyscy celnicy powinni być w ZZ CELNICY PL. Wszyscy - jak w Policji - JEDEN ZWIĄZEK. To jest siła.
 
Panie Sławomirze związek za dużo zajmuje się emerytami ludźmi przed emeryturą, ucywilnionymi a zdecydowanie za mało tymi co mają przed sobą wiele lat służby. Co zraża młodych, o których nikt nie walczy. Szczerze to mało kogo obecnie interesują ucywilnione osoby. Skarbówka jest naszą kulą u nogi. Policja nie walczyła o podwyżki dla cywilów, którzy pracują w tej formacji!!!
Dlaczego tak bredzisz? Dzięki Nam będziesz miał/miała emkę mundurową.
 
Do emki mam prawie 20 lat o ile dożyje więc mam to gdzieś dla mnie i dla wszystkich młodych liczy się tu i teraz i chcę by związki zaczęły dbać o tych funkcjonariuszy bo zarabiamy jak w biedronce.
w 1998 jak były protesty w cle, a następnie zostało podpisane pierwsze porozumienie m.in. w sprawie emerytur z rządem Buzka, też mialem bliżej nieokreśloną i odległą perspektywę emerytury ( wtedy podlegaliśmy cały czas pod ZUS, więc perspektywa była odleglejsza niż 20 lat, a nawet 30 lat) i nie zastanawiałem sie czy mi się opłaca walczyć/ protestować o bliżej nieokreśloną przyszłość moją, moich kolegów i koleżanek, czy Służby. ... Minęło 20 lat permamentnej pracy związków, kolejnych protestów (2008,2016 i kilku pomniejszych akcji), rozmów, wniosków do sądów i trybunałów i w 2018 zostaliśmy włączeni do systemu EM. Wtedy, w 1998, ale i potem, też liczyło się tu i teraz, ale nie przeszkadzało mi to w żadnym razie popierać działań i protestów, a nawet brać w nich czynnego udziału nawet jeśli dotyczyło to (w tamtym czasie) bliżej nieokreślonej i niepewnej przyszłości...
Taka mnie tylko refleksja naszła....
 
Sygnatariusze Komitetu Protestacyjnego
wszyscy​



W imię zjednoczenia wszystkich związków zawodowych działających w KAS, zgłaszamy akces przystąpienia do Komitetu Protestacyjnego w celu podjęcia wspólnych działań i inicjatyw na rzecz poprawy warunków pracy/służby i płacy.

W związku ze zbliżającym się terminem zamknięcia prac nad przyszłorocznym budżetem państwa w Parlamencie, jak również oczekiwaniami środowiska zawodowego, prosimy o odpowiedź w terminie 7 dni.



Podpisały:

Związki zawodowe obecne na spotkaniu w Warszawie w dniu 07.10.2021 roku:

- Związek Zawodowy Celnicy PL – slawomir.siwy@celnicy.pl

- Związkowa Alternatywa w KAS – a.k.jagodzinska@gmail.com

- ZZ CELKAS – ryszard.margas@mf.gov.pl

- Ogólnopolski Związek Zawodowy Krajowej Administracji Skarbowej – sadowskir@op.pl
Sławku czy masz już jakaś odpowiedź na Wasz postulat?
 
Z czterech ZZ zgłaszających akces przyjęto tylko dwa.
Taka to jedność.
 

Attachments

  • Screenshot_20211012_174509.jpg
    Screenshot_20211012_174509.jpg
    485,8 KB · Wyświetleń: 272
Back
Do góry