• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

UWAGA! Dzisiaj KOMUNIKAT w sprawie obaw o możliwe zmiany w emeryturach!

ZZ Celnicy PL uprzejmie informuje,
że w związku z bardzo dużą liczbą zapytań i składanych wniosków o zwolnienie ze służby lub planowaniu/rozważaniu złożenia takich wniosków z uwagi na informacje o pracach nad systemem emerytalnym służb mundurowych zmierzających w kierunku pogorszenia sytuacji prawnej i obniżenia wysokości emerytury funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej,
- w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych opublikuje komunikat w tej sprawie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
... a może pani by napisała co zrobiła dla wizerunku sytuacji zawodowej i życiowej szarego funkcjonariusza !
bo co zrobiliście dla wizerunku kas to my wiemy najlepiej.... z dołu lepiej widać, prawie wszystko wymusiliśmy.
czy ta coroczna "biegunka" komunikacyjna ma być remedium na wątpliwości podległych funkcjonariuszy ?
udział w pracach mswia ws. emerytur mundurowych to jak należy rozumieć - "resortowa kurtuazja".
dlaczego mamy tego nie wiedzieć jako zainteresowani !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Szefowa to niech najpierw ma pretensje do swoich najbliższych współpracowników z Departamentu Ceł, którzy już 1,5 roku temu wprost pytali koordynatorów systemów celnych o skalę odejść w przypadku zmiany sposobu liczenia emki z 10 lat na ostatnie uposażenie. Można też przypuszczać, że mnożnik 3,65 ogłoszony pomimo niezrealizowania pełnych podwyżek (z punktu widzenia szeregowych funków wręcz szczątkowych w kwotach) pozwolił właściwym osobom odejść na słuszną emkę, reszta może dostać okruszki ze stołu. Nowy projekcik dotyczący zaliczenia skarbowcom lat cywilnych też się w tą linię doskonale wpisuje.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Dowiedziałem sie od kogoś z grupy w mojej IAS (wszyscy w jednym dniu rzucili papierami) że po wezwaniu na dywanik do z-cy DIAS a później do NUCS ten widząc że nic nie zwojuje wyczarował ekstra dodatek chyba 8 paczek aby pozostali do czasu przyuczenia zmienników no i się złapali na to ale jak sie okazało nie wszyscy spełnili wymyślone kryteria.
U mnie podobnie kilkanaście osób otwarcie powiedziało, że rzuca kwitami na emkę i znalazły się konkretne dodatki w wysokości około 1000 zł, a wcześniej nawet nie chcieli słyszeć o czymkolwiek. Teraz cześć ludzi ma zagwozdkę co robić, a kilka osób i tak odchodzi (jak określili niesmak pozostał).
 
U mnie podobnie kilkanaście osób otwarcie powiedziało, że rzuca kwitami na emkę i znalazły się konkretne dodatki w wysokości około 1000 zł, a wcześniej nawet nie chcieli słyszeć o czymkolwiek. Teraz cześć ludzi ma zagwozdkę co robić, a kilka osób i tak odchodzi (jak określili niesmak pozostał).
Wcale się nie dziwię że ludki odchodzą, przecież to wszystko widać w jak "wielkim poważaniu" ma nas nasze kierownictwo. Traktują nas w taki sposób że uwłaczają nam, naszej godności i inteligencji.

Ps. Powiem jeszcze tyle, wcale nie jest mi ich żal, że wszystko im się sypie z powodu braku ludzi.
 
U mnie podobnie kilkanaście osób otwarcie powiedziało, że rzuca kwitami na emkę i znalazły się konkretne dodatki w wysokości około 1000 zł, a wcześniej nawet nie chcieli słyszeć o czymkolwiek. Teraz cześć ludzi ma zagwozdkę co robić, a kilka osób i tak odchodzi (jak określili niesmak pozostał).
Tylko żeby po wycofaniu wniosku o zwolnienie ze służby się nie zdziwili- jak zmienią przepisy emerytalne na mniej korzystne i hipotetyczne emerytury będą o kilkaset złotych niższe to wtedy będą sobie pluć w brodę bo ewentualną dużo niższą emeryturę będą pobierać do końca życia , a dodatek do pensji w kwocie 1000zł przełożony może w każdej chwili zabrać lub znacząco obniżyć!!! I co wtedy?
 
Tylko żeby po wycofaniu wniosku o zwolnienie ze służby się nie zdziwili- jak zmienią przepisy emerytalne na mniej korzystne i hipotetyczne emerytury będą o kilkaset złotych niższe to wtedy będą sobie pluć w brodę bo ewentualną dużo niższą emeryturę będą pobierać do końca życia , a dodatek do pensji w kwocie 1000zł przełożony może w każdej chwili zabrać lub znacząco obniżyć!!! I co wtedy?
Mogą też stwierdzić "że nie był osobą nieuprawnioną do negocjacji"...jak onegdaj bywało.
 
U mnie podobnie kilkanaście osób otwarcie powiedziało, że rzuca kwitami na emkę i znalazły się konkretne dodatki w wysokości około 1000 zł, a wcześniej nawet nie chcieli słyszeć o czymkolwiek. Teraz cześć ludzi ma zagwozdkę co robić, a kilka osób i tak odchodzi (jak określili niesmak pozostał).
Jeden taki po moim wpisie kontestował wiarygodność przekazu tymczasem Ty potwierdzasz takie działania w innej IAS.

Nieczęsto i nad wyraz niechętnie to robię ale.....
1604135059868.png
 
Jeden taki po moim wpisie kontestował wiarygodność przekazu tymczasem Ty potwierdzasz takie działania w innej IAS.

Nieczęsto i nad wyraz niechętnie to robię ale.....
Pokaż załącznik: 7964
Ja chciałem tylko przekazać, że teraz jak ludzie się wkurzyli i pokazali, że nie można z nimi wiecznie pogrywać, to nagle nie wiadomo skąd znajdują się środki, których ponoć nigdy nie było. Zupełnie inną sprawą jest podjęcie decyzji o emeryturze, to już są indywidualne wybory podyktowane często sytuacją w służbie. Ja osobiście i wielu moich kolegów uważam, że to co teraz dają w jakichś tam dodatkach, odbiorą sobie później w braku nagród, premii, jubileuszówek. A polityka naszej wierchuszki z ul. Świętokrzyskiej sprowadza sie jedynie do zapewnienia wybrańcom narodu zaliczenia bezpłatnych urlopów jako równorzednych ze służbą.Teraz jak strach zagląda w oczy to mamią ludzi gotówką, żeby zatrzymać odejścia, ale czy się na to nabierzemy, cześc tak częśc nie.
Konkluzja jest taka, że tylko zjednoczeni i silni jesteśmy w stanie polepszyć swój byt i wpłwywać na swoje życie.
 
Co by nie mówić, decyzja o przejściu na emke winna być podjęta do końca listopada, no do 25. Tak aby po 3 miesiącach zgody DIAS a przejść na nią przed końcem lutego i załapać się na waloryzację rent i emerytur. Bo to 3,84% to jest co miesiąc do końca życia 150 - 250 PLN netto !!!! jeśli podejmujesz taka decyzje to zważ aby Ci to nie uciekło. DO KOŃCA ŻYCIA 150 - 250 netto więcej. Tylko na waloryzacji. A jeśli wprowadzą ten zapis niekorzystny wówczas większość dostanie mniej o 650 do 1000 PLN netto. Trochę to niesprawiedliwe.
 
to ja / Jeden taki po moim wpisie kontestował wiarygodność przekazu / pytam konkretnie gdzie to rozdają takie dodatki za wniosek albo zapowiedź odejścia na emkę ?
może skorzystam i rzucę w eter, że odchodzę i dorzucą mi tysiaka dodatku.
będę zobowiązany kolegom za konkretną odpowiedź.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
to ja / Jeden taki po moim wpisie kontestował wiarygodność przekazu / pytam konkretnie gdzie to rozdają takie dodatki za wniosek albo zapowiedź odejścia na emkę ?
może skorzystam i rzucę w eter, że odchodzę i dorzucą mi tysiaka dodatku.
będę zobowiązany kolegom za konkretną odpowiedź.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Żebyś się nie dziwił, nie wszystkich zapraszają i proponują cukierek🙂, ja znam 1 przypadek , miał być kierownikiem, ale nie wychodzi, awansik oficerski, więc zatrzymują obiecankami. Później obetną jak graniczny i co?
 
to ja / Jeden taki po moim wpisie kontestował wiarygodność przekazu / pytam konkretnie gdzie to rozdają takie dodatki za wniosek albo zapowiedź odejścia na emkę ?
może skorzystam i rzucę w eter, że odchodzę i dorzucą mi tysiaka dodatku.
będę zobowiązany kolegom za konkretną odpowiedź.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Kolego nie twierdzę, że w twoim IASIE dostaniesz cokolwiek za twoje o odejście. Poszczególne IAS to udzielne królestwa rządzące się własnymi prawami.
U mnie zaistniała sytuacja podbramkowa w postaci wk.... się wielu ludzi w iednej z komórek, w których nagle ciężko zastąpić ludzi z wieloletnim doświadczedniem i wiedzą i na osłodę zaproponwano dodatek brutto - tyle i aż tyle. Jak się wszystko zaczyna rozpadać jak domek z kart, to dopiero okazuje się, że niemożliwe może stać się możliwym. Podkreślenie wymaga, że to jest dodatek, który jeden miesiąc jest, a potem będziesz go oglądał, jak sympatyczne różowe zwierzątko niebo.
Co do komórki i IAS, uważam że nie wniesie to żadnego znaczenia do dyskusji. Ważne jest, że DIASy posiadają środki, tylko nie chcą ich rozdysponować, aby zachęcić ludzi do pozostania w służbie i docenienia ich ciężkiej pracy.
 
Kolego nie twierdzę, że w twoim IASIE dostaniesz cokolwiek za twoje o odejście. Poszczególne IAS to udzielne królestwa rządzące się własnymi prawami.
U mnie zaistniała sytuacja podbramkowa w postaci wk.... się wielu ludzi w iednej z komórek, w których nagle ciężko zastąpić ludzi z wieloletnim doświadczedniem i wiedzą i na osłodę zaproponwano dodatek brutto - tyle i aż tyle. Jak się wszystko zaczyna rozpadać jak domek z kart, to dopiero okazuje się, że niemożliwe może stać się możliwym. Podkreślenie wymaga, że to jest dodatek, który jeden miesiąc jest, a potem będziesz go oglądał, jak sympatyczne różowe zwierzątko niebo.
Co do komórki i IAS, uważam że nie wniesie to żadnego znaczenia do dyskusji. Ważne jest, że DIASy posiadają środki, tylko nie chcą ich rozdysponować, aby zachęcić ludzi do pozostania w służbie i docenienia ich ciężkiej pracy.
Oszczędności rozdysponują na nagrody "dla swoich", a jak zabraknie ludzi w przyszłym roku,
to przecież "kolejnych swoich" można przygarnąć pod "PAŃSKIE" skrzydła,
jak za dawnych "obietnic" z ulicy...Ci "niepokorni " dopiero wtedy będą mieć prze...ne,
idzie wirus destrukcji - w KAS zaszczepiony zanim powstała...
 
dz.u.1919 z 31.10.2020-
pkt 19)
"e) w programie wieloletnim „Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020–2022” w kolumnie 13 kwoty „880 689” zastępuje się kwotami „752 974” "
 
"Komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej,

W związku z pojawiającym się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami przypominam, że 21 października 2020 r. został opublikowany mój komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.


Wszelkie informacje rozpowszechniane w środowisku zawodowym dotyczące rzekomych zmian przepisów w zakresie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej są nieprawdziwe, w mojej ocenie także szkodliwe i negatywnie wpływają na wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej."




Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska
Pani Szefowo rozumiem sytuację bardzo dobrze i zapewne nie tylko ja.

1604176954203.png
 
Back
Do góry