• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

UWAGA! Dzisiaj KOMUNIKAT w sprawie obaw o możliwe zmiany w emeryturach!

ZZ Celnicy PL uprzejmie informuje,
że w związku z bardzo dużą liczbą zapytań i składanych wniosków o zwolnienie ze służby lub planowaniu/rozważaniu złożenia takich wniosków z uwagi na informacje o pracach nad systemem emerytalnym służb mundurowych zmierzających w kierunku pogorszenia sytuacji prawnej i obniżenia wysokości emerytury funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej,
- w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych opublikuje komunikat w tej sprawie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Zgodnie z tytułem ogłoszony ma być "Komunikat w sprawie obaw o możliwe zmiany w emeryturach" wg mnie nie oznacza to że Związek wie więcej od szefki chociaż możliwe że to co zostanie przekazane można będzie tak interpretować. Zgadzam się że dobór słów może mieć kluczowe znaczenie dla wielu stojących przed dylematem Kiedy uciekać?
 
Pamiętam jak półtora roku temu po wszystkich grupach jeździł naczelnik i przeprowadzał wywiad z szyderczym uśmiechem , czy ktoś przejdzie na emeryturę . Wyśmialiśmy go i jego bute. Z grupy 12 zostały 2 osoby /lizus i pisior/. Nawet porządnie kontroli nie mogą przeprowadzać . A takie Nasuwa się pytanie , ZZ Celnicy.pl był beeee
do wszystkiego /podwyzki, modernizac., dodatki motywac., zwolnienieL4/ a teraz wraca szefowa do łask o gaszenie pożaru który rozbuchała ?
 
Tzw. szefowa ze swoją świtą doprowadziła do tego armagedonu. Nie zrobiła nic, aby zdobyć szacunek i zaufanie swoich podwładnych Teraz zbierze owoce swojej wytężonej pracy dla dobra służby.
Ponoć w samej Gdyni w pionie zwlaczania 100 osób rzuciło kwity o emeryturę.
W pionie Zwalczania około 20 osób ( w tym i ja) w całym UCS powyżej 60 osób ( informacja nieoficjalna ale prawdopodobna)
 
Dowiedziałem sie od kogoś z grupy w mojej IAS (wszyscy w jednym dniu rzucili papierami) że po wezwaniu na dywanik do z-cy DIAS a później do NUCS ten widząc że nic nie zwojuje wyczarował ekstra dodatek chyba 8 paczek aby pozostali do czasu przyuczenia zmienników no i się złapali na to ale jak sie okazało nie wszyscy spełnili wymyślone kryteria.
 
Dowiedziałem sie od kogoś z grupy w mojej IAS (wszyscy w jednym dniu rzucili papierami) że po wezwaniu na dywanik do z-cy DIAS a później do NUCS ten widząc że nic nie zwojuje wyczarował ekstra dodatek chyba 8 paczek aby pozostali do czasu przyuczenia zmienników no i się złapali na to ale jak sie okazało nie wszyscy spełnili wymyślone kryteria.
Przyuczenie....a KTO będzie "nauczycielem", ci co chcieli zostać, czy ci co odejść...
bo może te 8 paczek to właśnie kasa z "przyuczenia" ?
 
sprawa jest poważna i życiowa i nie czas na plotki.
czy kolega może wskazać jakiś konkret z tymi 'zawróconymi" czy to tylko taka zabawa w słyszałem ....
z polityką kolego daj sobie spokój, wielokrotnie doświadczyliśmy twoich 'przepowiedni" ...
przekaz dnia z gazety i tvn zostaw licealistom ....
emerytury mundurowe to najważniejsza sprawa dla środowiska zawodowego.
po to związek stawia ją jak rozumiem publicznie abyśmy wiedzieli jaki jest stan dialogu społecznego.
polega na ewoluujących oświadczeniach szefowej, które nic a nic nie wyjaśniają.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
@aquirre
wielokrotnie doświadczyliśmy twoich 'przepowiedni" ...czyli kto?, reprezentujesz jakąś grupę oszukanych,zawiedzionych przeze mnie?
Niczego nie muszę Tobie ani nikomu innemu udowadniać, przedstawiam sprawy o których wiem tak jak uważam za właściwe.
Słuchaj swoich prawych idoli może doznasz od nich zbawienia i będziesz żył długo i szczęśliwie płacąc za wszystko z wypłaty lub wypasionej emki.

1603998021373.png

 
Ukazał się komunikat przed chwilą wysłany przez rzecznika IAS:
"
"Komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej



Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej,

W związku z pojawiającym się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami przypominam, że 21 października 2020 r. został opublikowany mój komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.



Tym samym, kolejny raz jednoznacznie wyjaśniam, że nie są procedowane żadne zmiany, które miałyby niekorzystny wpływ na zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w zakresie nabywania uprawnień emerytalnych na mocy ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2020 r. poz. 723).



Wszelkie informacje rozpowszechniane w środowisku zawodowym dotyczące rzekomych zmian przepisów w zakresie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej są nieprawdziwe, w mojej ocenie także szkodliwe i negatywnie wpływają na wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej."






Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska
 

Nie wierzę tej kobiecie. Już mam przygotowany wniosek do DIC o wydanie zaświadczenia o wysokości uposażenia oraz 1/12 nagrody rocznej w okresie służby w Służbie Celnej oraz Służbie Celno - Skarbowej.
 
Ukazał się komunikat przed chwilą wysłany przez rzecznika IAS:
"
"Komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej



Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej,

W związku z pojawiającym się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami przypominam, że 21 października 2020 r. został opublikowany mój komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.



Tym samym, kolejny raz jednoznacznie wyjaśniam, że nie są procedowane żadne zmiany, które miałyby niekorzystny wpływ na zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w zakresie nabywania uprawnień emerytalnych na mocy ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2020 r. poz. 723).



Wszelkie informacje rozpowszechniane w środowisku zawodowym dotyczące rzekomych zmian przepisów w zakresie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej są nieprawdziwe, w mojej ocenie także szkodliwe i negatywnie wpływają na wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej."






Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska
Dziękujemy za Pani oceny. Od Nas ma Pani niedostateczny.
 
Ukazał się komunikat przed chwilą wysłany przez rzecznika IAS:
"
"Komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej



Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej,

W związku z pojawiającym się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami przypominam, że 21 października 2020 r. został opublikowany mój komunikat nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.



Tym samym, kolejny raz jednoznacznie wyjaśniam, że nie są procedowane żadne zmiany, które miałyby niekorzystny wpływ na zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w zakresie nabywania uprawnień emerytalnych na mocy ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2020 r. poz. 723).



Wszelkie informacje rozpowszechniane w środowisku zawodowym dotyczące rzekomych zmian przepisów w zakresie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej są nieprawdziwe, w mojej ocenie także szkodliwe i negatywnie wpływają na wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej."






Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska
czy jest coś takiego jak wizerunek kas? a może jeszcze...pozytywny? taki gniot może mieć wizerunek? widocznie tak
 
Ta Pani chyba niczego nie rozumie.
Czy myśli że ludzie podejmują decyzję o emeryturze tylko na podstawie plotek o zmianach? Czy myśli że środowisko tyle razy bezczelnie oszukane uwierzy w jej zapewnienia?
Wg mnie ludzie odchodzą głównie dlatego, że stracili nadzieję na godne i uczciwe traktowanie. Żeby zahamować odejścia trzeba funkcjonariuszom okazać szacunek.
Ludzie nie mogą znosić w nieskończoność ciągłego plucia w twarz
 
Back
Do góry