• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7879 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób pobierz i wyślij odpowiednią deklarację Deklaracja członkowska I Deklaracja członkowska dla emerytów, rencistów i zwolnionych
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Jeżeli podejmiesz decyzję o rezygnacji z członkostwa w Związku Zawodowym CELNICY PL pobierz, wypełnij i prześlij druk Rezygnacja_z_członkostwa
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717
    Znajdziesz NAS na FACEBOOK -Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL Liczba obserwatorów: ponad 4,8 tys. LINK

Umorzenie sprawy karnej dot. mianowań na stopnie służbowe

temida.jpgSąd Rejonowy dla Warszawy Sródmieścia umorzył w dniu 13.04.2011r. postępowanie karne w sprawie nieprawidłowości przy mianowaniu funkcjonariuszy celnych na stopnie służbowe na podstawie art.223 ustawy o Służbie Celnej.

Sąd nie rozpatrywał sprawy merytorycznie.

Proces nawet się nie rozpoczął, gdyż umorzenie nastąpiło z przyczyn formalnych. Okazuje się, że zdaniem sądu I instancji Związek zawodowy został błędnie ustanowiony przez Prokuraturę pokrzywdzonym w niniejszej sprawie - nie powinien uzyskać statusu pokrzywdzonego, jak również nie było dwóch takich samych postanowień Prokuratury tzn. albo dwa razy odmowa wszczęcia śledztwa, albo dwa razy umorzenie postępowania. W tym konkretnym przypadku była najpierw odmowa wszczęcia śledztwa a potem umorzenie postępowania przez Prokuraturę po decyzji Sądu, który uchylił pierwsze postanowienie Prokuratury, a to zdaniem sądu i na podstawie uchwały Sądu Najwyższego, która została przyjęta w innej sprawie nie daje podstaw do złożenia subsydiarnego aktu oskarżenia.

Postanowienie Sądu nie jest prawomocne.
 
No cóż, jeszcze trochę.

No cóż, jeszcze kilka dni za wcześnie.

Wybory za pół roku. To oczywiście fakt nie podlegający ocenie sądu w rozpatrywanej sprawie.

Dla porządku, w podjętych krokach prawnych, poczekajmy na pisemne uzasadnienie. Mam nadzieję, że zostanie udostępnionie do publicznej wiadomości.

Dla porządku, pytanie do Pana Przewodniczącego.

Czy sąd w uzasadnieniu ustnym podjął wątek wystąpienia z indywidualnymi zawiadomieniami / subsydiarnymi aktami oskrżenia?


Panie Szefie Służby Celnej.

Panie Dyrektorze Izby Celnej.

Panie Naczelniku Urzędu Celnego.

Panie / Pani członku Komisji Punktowej.
 
Back
Do góry