Umorzenie sprawy karnej dot. mianowań na stopnie służbowe

temida.jpgSąd Rejonowy dla Warszawy Sródmieścia umorzył w dniu 13.04.2011r. postępowanie karne w sprawie nieprawidłowości przy mianowaniu funkcjonariuszy celnych na stopnie służbowe na podstawie art.223 ustawy o Służbie Celnej.

Sąd nie rozpatrywał sprawy merytorycznie.

Proces nawet się nie rozpoczął, gdyż umorzenie nastąpiło z przyczyn formalnych. Okazuje się, że zdaniem sądu I instancji Związek zawodowy został błędnie ustanowiony przez Prokuraturę pokrzywdzonym w niniejszej sprawie - nie powinien uzyskać statusu pokrzywdzonego, jak również nie było dwóch takich samych postanowień Prokuratury tzn. albo dwa razy odmowa wszczęcia śledztwa, albo dwa razy umorzenie postępowania. W tym konkretnym przypadku była najpierw odmowa wszczęcia śledztwa a potem umorzenie postępowania przez Prokuraturę po decyzji Sądu, który uchylił pierwsze postanowienie Prokuratury, a to zdaniem sądu i na podstawie uchwały Sądu Najwyższego, która została przyjęta w innej sprawie nie daje podstaw do złożenia subsydiarnego aktu oskarżenia.

Postanowienie Sądu nie jest prawomocne.
 
No cóż, jeszcze trochę.

No cóż, jeszcze kilka dni za wcześnie.

Wybory za pół roku. To oczywiście fakt nie podlegający ocenie sądu w rozpatrywanej sprawie.

Dla porządku, w podjętych krokach prawnych, poczekajmy na pisemne uzasadnienie. Mam nadzieję, że zostanie udostępnionie do publicznej wiadomości.

Dla porządku, pytanie do Pana Przewodniczącego.

Czy sąd w uzasadnieniu ustnym podjął wątek wystąpienia z indywidualnymi zawiadomieniami / subsydiarnymi aktami oskrżenia?


Panie Szefie Służby Celnej.

Panie Dyrektorze Izby Celnej.

Panie Naczelniku Urzędu Celnego.

Panie / Pani członku Komisji Punktowej.
 
Back
Do góry