TYLKO U NAS. Szef Związku Celników zwolniony ze służby. Sławomir Siwy: "Uważam, że jest to decyzja wadliwa i bezprawna"

Decyzja o zwolnieniu Sławomira Siwego została podpisana przez Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu. B. celnik w rozmowie z portalem wPolityce.pl nie kryje zaskoczenia i podkreśla, że zwroty zawarte w piśmie nigdy nie powinny się tam znaleźć.
Znajdują się w niej skandaliczne zwroty i sformułowania odnośnie mojej osoby, które nie powinny nigdy znaleźć się w oficjalnym piśmie (a co dopiero decyzji administracyjnej), które naruszają nie tylko moje dobra osobiste (od strony cywilnej), ale naruszają też niebywale etos funkcjonariusza i urzędnika państwowego podpisującego taki dokument. Uważam, że jest to decyzja wadliwa i bezprawna
— mówi Sławomir Siwy.

Dyrektor swoją decyzję argumentowała stwierdzeniami o „braku elementarnych podstaw etosu służby funkcjonariusza”, „arogancji” i „pretensjonalnym zachowaniu” funkcjonariusza.

W piśmie tym też znajdują się inne treści nieprzystające zupełnie do tego, aby znaleźć się w oficjalnej decyzji administracyjnej – podważanie treści prawomocnego orzeczenia WSA w Warszawie, czy też podważanie decyzji Szefa KAS (i określenia jej jako niezrozumiałej)
— zauważa.

 

Komentarze

warto poczytać ten wątek i wymowę komentarza sygnowany przez borys@borys pod artykułem.
to jest kwintesencja niegodziwości, odwoływać się do nadużycia nagłośnienia sprawy w sytuacji gdy obiekt dyskryminacji z powodów subiektywnych ówczesnych dysydentów został wyrugowany ze służby.
nie ma znaczenia, że zwolniono cieszącego się powszechnym szacunkiem do dzisiaj w środowisku służby celnej przewodniczącego największej organizacji związkowej / nawet w obecnej KAS/
człowieka który stoi na czele związku Celnicy PL i był głównym animatorem inicjatywy dla pełnego statusu funkcjonariusz celnego jako przedstawiciela służby mundurowej / przeprowadzone skutecznie postępowanie przed TK i wynikająca z tego ustawa o prawach emerytalnych dla Służby Celnej.
zwolnionego ewidentnie za działalność - pro publico bono ale przecież "najważniejsze są zasady decyzji wydawanych przez jajogłowych" i klepane przez następnych jajogłowych w sądach, by w Polsce żyło się lepiej :(
czy pozwolimy jeszcze raz aby obrażać nas wszystkich jako funkcjonariuszy bo dyrektor został zmuszony do wydania decyzji i przecież coś musiał napisać, a skoro nie miał co to podważył morale jak za komuny.
skoro wierzgał to winny ale na smaczną emeryturkę poszlo już wielu piewców ówczesnej mądrości etapu, nie odmówili a zaszczutego człowieka, któremu to zawdzięczają nigdy nie wsparli oficjalnie w żaden sposób.
CELNICY - trzymamy linię ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Jak dla mnie to jest jakiś kosmos - całkowity odlot tych decydentów! Brak honoru , kręgosłupa moralnego nic innego tylko iść napluc w "twarz" ale myślę że to nic nie da bo będą udawać że oOoooo padać zaczęło. Na Ukrainie to takich moznowladcow chwilowych to wyprowadzają za łeb z biur i do koszow, pojemników na śmieci publicznie wrzucają dopiero jakaś skrycie u nich widać, co zrobili i robią że zwolnionym w 2017 w wielu przypadkach w sposób dyskryminujacy, czy niezgodny z prawem co zresztą potwierdziły sądy powszechne - to przechodzi ludzkie pojęcie. Przyszła nowa "matrona" serową i co... i nic, bo po co? Lepiej nie podpadac bo można wypaść. A co ja obchodzą inni pokrzywdzeni ? Przecież tak fajnie się siedzi i na cieplutkim fotelu. Jeszcze żeby Siwy za dużo pod nie pisał i się odpi....lił tobyłoby całkiem Git;). Boże widzisz i nie grzmisz, widzisz i nie grzmisz!!
 
są praktycznie bezkarni.
najwyżej czmychną na emerytury.
wywalczone przez zz celnicy pl.
pod zarządem Sławka.

sytuacja zwolnienia Sławka to przykład.
jakości reformy w wersji mariana banasia.
kiedyś to by zamknęli prewencyjnie.
albo inne kuku.

teraz to tylko decyzja administracyjna.
i bij się z gównem przez następne 5 lat.
 
przedstawmy całe kierownictwo ias w opolu.
bardzo proszę o wskazanie osoby z tego wielce szacownego grona.
która podpisała decyzję o zwolnieniu kolegi Sławomira.

Kierownictwo
Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu
  • Barbara Bętkowska-Cela
I Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu nadzorujący Pion Poboru i Egzekucji
  • Bożena Kaleta
II Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu nadzorujący Pion Orzecznictwa oraz Kontroli, Cła i Audytu
  • Anna Zacharków-Leja
III Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu nadzorujący Pion Zarządzania oraz Logistyki i Usług
  • Agnieszka Dornfeld-Kmak
 
Do góry