• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Trzeba ukrócić nepotyzm na granicy

rp_logo.jpgKorupcja wśród celników ma być zwalczana m.in. zakazem używania w pracy prywatnych telefonów komórkowych
http://www.rp.pl/artykul/360183,805329-Nowe-przepisy-w-walce-z-nepotyzmem-i-korupcja-na-granicy.html
 
Boże mój, niedługo wszyscy celnicy ustawowo będą winni wszelkiemu złu na tym świecie. A do pracy będą mogli dojeżdżać wyłącznie na hulajnogach. W slipkach, bez względu na porę roku. Czy to nie paranoja? Albo pozbawienie praw publicznych?
 
Potraficie tylko narzekać, taki bohater jesteś powiedz Nam jakie masz zdanie o nepotyzmie panującym w Służbie Celnej. W chwili obecnej trwają Nabory i co? Oczywiście dostaną się najlepsi, posiadający predyspozycje do pełnienia Służby. Żona, mąż, małżeństwo, siostra, brat, siostrzeniec...
 
Potraficie tylko narzekać, taki bohater jesteś powiedz Nam jakie masz zdanie o nepotyzmie panującym w Służbie Celnej. W chwili obecnej trwają Nabory i co? Oczywiście dostaną się najlepsi, posiadający predyspozycje do pełnienia Służby. Żona, mąż, małżeństwo, siostra, brat, siostrzeniec...

100% racji, zapomniałeś jeszcze napisać - kochanki i nałożnice, a co do telefonów to na wschodzie wielu celnych ma komórki, dane w prezencie od tow. ze wschodu, ma np. 5 szt od Griszy, Jurija, Wańki, Olka, Władimira, i puszcza tylko tzw. "bombki", a Ci już wiedzą co mają robić
 
Przecież to wszystko ściema - tak naprawdę chodzi o zlikwidowanie konkursów dla obecnie pełniących funkcję dyrektorów i zastępców dyrektorów izb celnych oraz naczelników i zastępców naczelników urzędów celnych.Jeżeli natomiast chodzi o telefony - to tylko powielenie paranoicznej decyzji Prezesa GUC nr 17/2002 (lub 2001) - nic nowego. Zapomnieli tylko, że z pewnością na wielu terminalach granicznych znajdują butki telefoniczne dla podróżnych (tak jak to miało miejsce na byłej już granicy polsko-niemieckiej). No i po co takie zakazy - to jest śmieszne.....Natomiast odnośnie pokrewieństwa funkcjonariuszy, też nic nowego - kiedy ja byłem przyjmowany również musiałem wypełnić takie oświadczenie. Mówię wam to zwykła ściema - a chodzi głównie o te konkursy.
 
Back
Do góry