• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tranzyt i monitoring zboża i innych towarów rolno-spożywczych

Funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej!

Koleżanki i Koledzy!

Informujcie o sytuacji związanej z tranzytem i monitoringiem zboża i innych towarów rolno - spożywczych jaka ma miejsce w Waszych jednostkach w całym kraju i na granicy. Można pisać na priv, maila lub jak kto woli także komentarze, ale pamiętajcie, że przeczytać to może każdy, także osoby nieprzychylne SCS i funkcjonariuszom oraz ci wszyscy z KAS, którzy pragną zaistnieć medialnie w związku z tą sytuacją, choć nie mają żadnej wiedzy na temat tych zagadnień. Już były przykłady przekazywania opinii publicznej nieprawdziwych i nierzetelnych informacji przez związkowców. Wielu próbuje robić też politykę na tym. Wiedzcie, że oni mogą bazować na tym co napiszecie.
ZZ Celnicy PL, w miarę konieczności, przedstawi sytuację w mediach na podstawie Waszych informacji bezpośrednio z pierwszej linii.
Może MF także zrozumie pewne rzeczy i wystąpi wreszcie np. o dodatki graniczne. Rząd rzuca miliardy dla rolników i znowu zapomina o tych, którzy naprawiają bałagan, do którego wraz z UE, sami doprowadzili.

Np. poniższe zdjęcie. Pierwsze przesłało mi trochę ludzi z KAS jako sensację, ale były to osoby, których w KAS nie brakuje przecież, a nawet stanowią większość, które nie znają zagadnień celnych i dot. monitoringu towarów wrażliwych.
Poniżej drugie zdjęcie jak to wygląda w praktyce. Plomba elektroniczna nie służy przecież do zabezpieczenia przed otwarciem środka transportu, co jest wiadome każdemu funkcjonariuszowi, który odprawiał towary, ale większość w KAS kupiłaby taką "sensację" jak na pierwszym foto, o czym świadczą przesyłane do mnie fotki z tym pierwszym zdjęciem, a co dopiero ogół społeczeństwa.
Dlatego przestrzegam, sprawa jest delikatna, bo wielu próbuje byle fake newsem wywołać sensację i coś ugrać politycznie.
1682167782975.png

1682167802713.png

 
To dobrze. Może ten Pan rolnik zareagował na nasz komentarz, ale powinien przeprosić SCS i jej funkcjonariuszy, za wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Zdjęcie krążyło.jw. opisałem i szkód wiele narobiło.
Konwojujemy te transporty do granicy, towar jest dopuszczany do obrotu na Litwie, Niemczech, Holandii itp Już następnego dnia może wracać do Polski jako unijny w ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej... I kto tu z siebie robi pośmiewisko? Jest zakaz importu, jest towar objęty tranzytem - co dają takie konwoje i plomby elektroniczne? A przecież wystarczyłoby pobrać wyższe zabezpieczenie na tranzyt, nikt na granicy nie bada pochodzenia towarów i nie ustala dokładnej taryfikacji. Z tego co pamiętam najwyższa stawka cła dla pszenicy (kod cn 1001) wynosi 95Eur/1000kg, oczywiście to dla krajów Erga Omnes.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry