• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....

Dodam więcej w Policji nie ma ekspertów, jak stary i młody są w radiowozie to robią to samo. Dla twojej wiedzy w patrolu w naszej Służbie na wspólnym patrolu robimy to samo. I należy chronić młodszych i słabszych nie jest odwrotnie.
Jak się chce coś powiedzieć to lepiej poczytać przepisy. Generalnie chodziło mi bardziej o analogie że np. asp. Dzielnicowy który jest na 4 grupie nie robi tego co post. Policjant OPP który jest na 2 grupie (oczywiście poza jakimiś wyjątkami jak zabezpieczenia pochodów czy poszukiwania).

Dla twojej wiedzy w patrolu w naszej Służbie na wspólnym patrolu robimy to samo.
Mówisz to osobie która jest w patrolu, która jeździ na realizacje z ekspertami, komisarzami itp. Robimy to samo, mamy takie same uprawnienia, takie same obowiązki i odpowiedzialność a pensja się różni o 2000 zł. Czy uważasz że jest to ok ? Jeszcze bym zrozumiał że te 2 klocki więcej przytula stary czarnuch co na tym zęby zjadł, ale nie starsi czarnuchy i dozorowcy mają maks st. speca (chyba że instruktor) bo eksperci to głównie spadochroniarze z różnych komórek którzy często mają mniej służby w realizacji od młodych ...
 
Ostatnia edycja:
Czas poprawić funkcjonowanie forum. Jest bardzo cenne, bo działa od 2006 roku i dzieki forum udało się przeprowadzić kilka wielkich spraw, wielkich zrywów środowiska.
Nie czytam wszystkiego, a moderatorów brak i ja nie ogarniam. Wiem, że to nie jest dobre usprawiedliwienie i nie w tym celu to piszę, gdyż pisze też, że jestem za zmianą zasad.
Potrzebni moderatorzy i proszę o zgłoszenia. na PW osoby chętne podjąć się tego zadania.
Można też całkowicie zmienić zasady funkcjonowania forum. Proszę o pomysły. Można wszystko zrestartować, na zasadzie konieczności rejestracji od nowa, każdy kto chce czytać i można wprowadzić możliwość pisania tylko dla osób zweryfikowanych - są takie fora branżowe, ale zastanówmy się czy to jest właściwy kierunek. Do dyskusji.
Także inne możliwości, np. nawet czytanie tylko dla zarejestrowanych.
Wiele innych.
Proszę o dyskusję.
Zgadzam się, że zasady funkcjonowania forum trzeba być może zmienić, jeśli nie uda się moderacja, która w chwili obecnej, przyznaję słabo działa.
Proszę o zgłoszenia osób, którzy podjęliby się moderacji oraz proszę o dyskusję szerzej w temacie możliwych zasad funkcjonowania forum.
Może razem coś wypracujemy.

Temat "... to już chyba nie to samo...." a dyskusja o podwyźkach i "ch... wie o czym jeszcze".
Faktycznie tu potrzebny jakiś moderator. Ja tam sie na tym nie znam ale mam dwie propozycje:
1 - Bolo1999
2 - Skarbowiec Nieetosowy

Uzasadnienie: obaj są "starymi" dobrze znanymi użytkownikami i aktywnymi forumowiczami.
Bolo1999 dołączył 25 Luty 2008 napisał 3612 posty
Skarbowiec Nieetosowy dołączył 21 Wrzesień 2016 napisał 406 posty

Są wysoko w rankingach "Najwięcej punktów" oraz "Najwyższa ocena treści".

A Cata proponowałbym na supermoderatora.
Dołączył 6 Grudzień 2008 napisał 3936 posty.
3936 posty to nie tylko duża ilość, ale i wysoka jakość.
 

Attachments

  • NAJWYŻSZA OCENA TRESCI.jpg
    NAJWYŻSZA OCENA TRESCI.jpg
    189 KB · Wyświetleń: 284
  • Najwiecej punktów.jpg
    Najwiecej punktów.jpg
    207,5 KB · Wyświetleń: 283
@Skarbowiec Nieetosowy , masz rację, ale tak jest w każdym wątku. Użytkownicy (przyznaję, że ja też) reagują na konkretny wpis zapominając w jakim watku piszą.
Założyciel wątku już chyba podjął decyzję w sprawie zawieszenia swojej aktywności na forum i chyba nikt go nie przekona. Zgadzam się z nim, że to już nie to samo forum, ale wynika to ze zmian, bo to już nie ta sama słuzba. Branżowy związek i branżowe forum, po deformie nie jest już miejscem tylko dla celników z nielicznymi gośćmi z zewnątrz.. Mi te zmiany też trudno zaakceptować.
Cztery lata temu nic nie wiedziałem o skarbowym środowisku, było mi po prostu obojętne. Niewiele się zmieniło jeśli o mnie chodzi. Myslę, że wielu celników odczuwa podobnie. Wyrażana na forum obojętność jest często odbierana przez cywilną część KAS jako wrogość (niesłusznie).
Nie wiedziałem też o istnieniu forum SKABOWCY, szkoda, że już wiem.
Rozumię rozterki i dylematy założyciela wątku.
Czy to jest powód do odejścia? Wg mnie nie, ale każdy sam podejmuje decyzje.
Osobiście wolałbym, żeby z forum zniknęło kilku innych użytkowników.
 
Rozumie, że teraz skarbowcy będą nam narzucać o czym mamy pisać a oczyma nie. Może to już rzeczywiście czas żeby dać sobie siana z tym forum.
 
Temat "... to już chyba nie to samo...." a dyskusja o podwyźkach i "ch... wie o czym jeszcze".
Faktycznie tu potrzebny jakiś moderator. Ja tam sie na tym nie znam ale mam dwie propozycje:
1 - Bolo1999
2 - Skarbowiec Nieetosowy

Uzasadnienie: obaj są "starymi" dobrze znanymi użytkownikami i aktywnymi forumowiczami.
Bolo1999 dołączył 25 Luty 2008 napisał 3612 posty
Skarbowiec Nieetosowy dołączył 21 Wrzesień 2016 napisał 406 posty

Są wysoko w rankingach "Najwięcej punktów" oraz "Najwyższa ocena treści".

A Cata proponowałbym na supermoderatora.
Dołączył 6 Grudzień 2008 napisał 3936 posty.
3936 posty to nie tylko duża ilość, ale i wysoka jakość.
Faktycznie 4 lata to bardzo długo.

Ja proponuje użytkownika Lama.
 
Rozumie, że teraz skarbowcy będą nam narzucać o czym mamy pisać a oczyma nie. Może to już rzeczywiście czas żeby dać sobie siana z tym forum.
@stefan 123 - PROSZĘ - nie bądź kąpany w gorącej wodzie.

@Skarbowiec Nieetosowy, z szacunku do @dale - CELNIKA - nic nie narzucał, a zwrócił uwagę
na to, o co ja sam prosiłem! Protestujesz przeciwko "narzucaniu" treści w Temacie, bo to jest
"skarbowiec"?! Czy dlatego pozwalasz narzucać sobie nie tylko treść, ale i formę przez celnika
(raczej - pseudo) @CelnikPoludnie?!

Zauważ KTO, JAK, KOMU i CO, od pewnego czasu narzuca na Forum! Nie tylko Tobie jego
populistyczne hasła pasują, ale to tylko hasła! Jeśli znajdziesz gdzieś jego merytoryczną
dyskusję, to będziesz Królem. On nie dyskutuje! Wstawia najwyżej własne koncepcje, a gdy
pojawia się niebezpieczeństwo dyskusji - wymiany argumentów - "gasi" ją przez wulgarne
zmieszanie z błotem potencjalnego rozmówcy ...

edit
@Der - oficjalnie kajam się, biję w pierś i szczerze PRZEPRASZAM za błędne użycie w niniejszej
treści Twojego nicka. Moja warta potępienia, niezrozumiała (dla mnie) nieuwaga sprawiła, iż
bezmyślnie "pociągnąłem" ową - godną wszelkiej krytyki - pomyłkę. Moja wina!
 
Ostatnia edycja:
Czy dlatego pozwalasz narzucać sobie nie tylko treść, ale i formę przez @Der
(nie będącego celnikiem) - fun. SC-S od KAS ?!
Ale to NIE TY decydujesz kto jest a kto jest a kto nie jest Celnikiem.

Wstawia najwyżej własne koncepcje, a gdy
pojawia się niebezpieczeństwo dyskusji - wymiany argumentów - "gasi" ją przez wulgarne
zmieszanie z błotem potencjalnego rozmówcy ...
To nic innego jak insynuacje żeby nie powiedzieć kłamstwo. Nikogo nie mieszałem z błotem tym bardziej nigdzie nie używałem wulgaryzmów. Przestań pisać bzdury na mój temat. Często zachęcałem do dyskusji apropo podwyżek albo rzekomej roszczeniowej postawy młodych ale niestety nigdzie nie dostałem odpowiedzi. Bo dla mnie odpowiedzi w stylu "Jesteś młody ........... xyz .......................... jak popracujesz 20 lat to możesz się odzywać ............... a na razie to siedź cicho" to żadna dyskusja.
 
Ostatnia edycja:
Dodam więcej w Policji nie ma ekspertów, jak stary i młody są w radiowozie to robią to samo. Dla twojej wiedzy w patrolu w naszej Służbie na wspólnym patrolu robimy to samo. I należy chronić młodszych i słabszych nie jest odwrotnie.
Tak to chyba jest na komisariacie Policji w XXXXXX, człowieku pomyśl nim coś napiszesz.
 
[
Tak to chyba jest na komisariacie Policji w XXXXXX, człowieku pomyśl nim coś napiszesz.
Czy ochrona młodego i niedoświadczonego przed popełnieniem błędu jest jego obroną? Kto bierze odpowiedzialność za zmianę, patrol - młody? Czy stary doświadczony funk.
 
Szkoda, że nie zrobiono weryfikacji Twoich umiejętności i wiedzy, może by się okazało iż brak jest podstaw do trzymania tyle lat osoby, która po prostu nie lubi ludzi. Ciekawe jak bardzo kwiczałeś gdy nadeszły szybkie szybsze emki i jak wtedy wyglądała Twoja ,,żądaniowa" postawa. Ja nie zamierzam niczego robić dla Ciebie, bo po tym poście widać, że młodych to byś najchętniej postawił w szeregu i kazał 12h stać w upale i przypomniał sobie, że kiedyś też tak musiałeś stać to oni też muszą. Jest niezwykle tragiczne, że przez kilkadziesiąt lat służby muszą być spatologizowane taką substancją.
Mam kolegę w stopniu nadkomisarza i w stanowisku SPECJALISTY pewnie gorszy matoł niż ja?! Tym się różnimy, że ja już coś zdążyłem zrobić, oczywiście nie sam, nawet dla ciebie. A ty zachowujesz się jak niedoszły Rambo, który potrafi jedynie opluwać innych.
 
[

Czy ochrona młodego i niedoświadczonego przed popełnieniem błędu jest jego obroną? Kto bierze odpowiedzialność za zmianę, patrol - młody? Czy stary doświadczony funk.
Ale w tym momencie piszesz o Policji czy o naszej służbie ?
 
...
To nic innego jak insynuacje żeby nie powiedzieć kłamstwo. Nikogo nie mieszałem z błotem tym bardziej nigdzie nie używałem wulgaryzmów. Przestań pisać bzdury na mój temat.
...
Masz rację i prawo do oburzenia oraz takiego komentarza wobec mnie - moja wina !!

@Der - oficjalnie kajam się, biję w pierś i szczerze PRZEPRASZAM za błędne użycie w poprzedniej
treści Twojego nicka. Moja warta potępienia, niezrozumiała (dla mnie) nieuwaga sprawiła, iż ową,
godną wszelkiej krytyki pomyłkę, "pociągnąłem" dalej.

Przez słuszne swe oburzenie wobec mnie, zignorowanie dalszej części - nie może mnie dziwić.


...
Często zachęcałem do dyskusji apropo podwyżek albo rzekomej roszczeniowej postawy młodych ale niestety nigdzie nie dostałem odpowiedzi. Bo dla mnie odpowiedzi w stylu "Jesteś młody ........... xyz .......................... jak popracujesz 20 lat to możesz się odzywać ............... a na razie to siedź cicho" to żadna dyskusja.
Ja starałem się (może nieudolnie) "podjąć rękawicę", ważąc się na próbę ustalenia odpowiedzi
właściwej dla
skrótu myślowego o "roszczeniowej postawie". Ustalenia odpowiedzi, gdyż
sądzę, iż przy ogromie kryteriów do tego pojęcia - "ogólna", krótka odpowiedź - nie istnieje!

"Ustalenie", oznacza dla mnie trud dołączenia pytającego do wspólnej "pracy" nad odpowiedzią,
czyli dyskusji - nie tylko o samym skrócie myślowym lecz i jego kontekście.

Nieprawdą jest (mógłbym użyć - "insynuacją"), jakobym "młodych" traktował "z góry", czy też
zbywał lakonicznym "popracujesz dłużej - pogadamy", a propozycję "ustalenia odpowiedzi",
mam wręcz za oznakę szacunku, poprzez gotowość podjęcia czasochłonnego procesu ...


 
Gdzie pełnicie służbę mając tyle czasu na pisanie co chwilę tyle opasłych postów? Zazdroszczę. Chciałbym częściej pisać, ale tego czasu niestety tak jak wielu funkom brakuje.
hahahaha dobre Piszą kierownicy, naczelnicy i ze trzech dyrektorów się znajdzie ;) Rozwalają mnie takie posty: lubię "młodych", nie lubię "młodych" ojejej!!!!!!!! - on/ona nie lubi/lubi "młodych" co to będzie??????? i tak się ciągnie serial No co kto lubi :)
 
Ale to NIE TY decydujesz kto jest a kto jest a kto nie jest Celnikiem.


To nic innego jak insynuacje żeby nie powiedzieć kłamstwo. Nikogo nie mieszałem z błotem tym bardziej nigdzie nie używałem wulgaryzmów. Przestań pisać bzdury na mój temat. Często zachęcałem do dyskusji apropo podwyżek albo rzekomej roszczeniowej postawy młodych ale niestety nigdzie nie dostałem odpowiedzi. Bo dla mnie odpowiedzi w stylu "Jesteś młody ........... xyz .......................... jak popracujesz 20 lat to możesz się odzywać ............... a na razie to siedź cicho" to żadna dyskusja.


Proponuję młodym walczyć o swoje. Nie dajcie się mamić . Widzę mnóstwo radiowozów , sama młodzież kontroluje .
Tutaj nic się nie ukryje . :sneaky:
 
Proponuję młodym walczyć o swoje. Nie dajcie się mamić . Widzę mnóstwo radiowozów , sama młodzież kontroluje .
Tutaj nic się nie ukryje . :sneaky:
TAK, czyli młodzi zanim wdepniecie, no dobra wstąpicie do KAS pomyślcie,
warto li czy nie warto, ewentualne żale i pretensje wtedy do siebie,
nas starych załatwiono "ustawowo" ciągle coś obiecując, nie powielajcie naszych błędów,
a jeżeli ktoś polubi tę robotę to niech nie narzeka,
jak nie będzie chętnych do pracy to ? to ...wezmą z ulicy lub wolontariat, chętni będą :unsure:
 
Back
Do góry