• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....


Jak myślicie, czemu Jan Fijor - człowiek majętny, prowadzący blog milionerstwo.pl, nie obawia się
oficjalnie gardzić celnikami ?!

Uważam, że nie z niedostatku rozumu - o czym świadczy niezbyt ukrywana nienawiść do Polski pod
pretekstem pospolitych poglądów prowadzonego cyklu Ludzie, którzy z nas zubożają - a zbytniego
dostatku, w myśl dewizy: pieniądz rządzi! Ktoś tak chory na posiadanie nie cofnie się przed niczym.

Jasne, tego nie powinno się tolerować, kto jednak ma się tym zająć - Szef KAS ?! Zapomnij @lynx!
Trybik w machinie władzy, to tylko jeden z pośrednich elementów, a machiny albo nie interesuje
opinia o niej samej, albo działa pod dyktando pieniądza i władzy. Wnioski dla mnie - jednoznaczne ...

ps. - do Admina -
Ewentualną kontynuację, proszę przenieść do nowego tematu.
Ten, pozostawmy kwestiom go dotyczącym i jego Autorowi!
.........
 
Ostatnia edycja:
Każdy ma prawo do własnego zdania. Obrałeś sobie za cel walkę z młodymi. Nie masz argumentów i z tego powodu jesteś sfrustrowany. Nie krytykuje - rozumiem.

Nie dajcie się prowokować manipulantom . Od pewnego czasu można faktycznie zarejestrować na tym forum próby skłócenia młodych ze starymi . Sprzyja to ewidentnie odwróceniu uwagi od spraw istotnych , czekających nas w przyszłości w tym naszego uposażenia . Wzajemne wojny podjazdowe są kontynuowane przez osoby , które czynią się obrońcami młodych . W rzeczywistości jedynie zaostrzają już klimat nie najlepszy . Ignorujcie ich wpisy ponieważ i tak wypowiadają się w większości nie na temat . Z perspektywy czasu mogę swobodnie stwierdzić , że osoby z młodym stażem , oczywiście jak na naszą służbę odbiegają codziennym zachowaniem od postaw roszczeniowych reprezentowanych przez wyżej cyt. osobę ( Der ) i schlebiających mu klakierów ( ZS_1 ) .
 
@dale Dobrze, że piszesz to.
Czas poprawić funkcjonowanie forum. Jest bardzo cenne, bo działa od 2006 roku i dzieki forum udało się przeprowadzić kilka wielkich spraw, wielkich zrywów środowiska.
Ja mam rzeczywiście obecnie odczucie, że forum od jakiegoś czasu jest pod znaczącą kontrolą władzy. Część wpisów aroganckich jest celowa. Jak usuwam, to są oskarżenia o cenzurę, etc. Daliśmy sobie to narzucić, ale z trollingiem ciężko walczyć.
Uznaję swoją winę. Nie czytam wszystkiego, a moderatorów brak i ja nie ogarniam. Wiem, że to nie jest dobre usprawiedliwienie i nie w tym celu to piszę, gdyż pisze też, że jestem za zmianą zasad.
Potrzebni moderatorzy i proszę o zgłoszenia. na PW osoby chętne podjąć się tego zadania.
Można też całkowicie zmienić zasady funkcjonowania forum. Proszę o pomysły. Można wszystko zrestartować, na zasadzie konieczności rejestracji od nowa, każdy kto chce czytać i można wprowadzić możliwość pisania tylko dla osób zweryfikowanych - są takie fora branżowe, ale zastanówmy się czy to jest właściwy kierunek. Do dyskusji.
Także inne możliwości, np. nawet czytanie tylko dla zarejestrowanych.
Wiele innych.
Proszę o dyskusję.
Zgadzam się, że zasady funkcjonowania forum trzeba być może zmienić, jeśli nie uda się moderacja, która w chwili obecnej, przyznaję słabo działa.
Proszę o zgłoszenia osób, którzy podjęliby się moderacji oraz proszę o dyskusję szerzej w temacie możliwych zasad funkcjonowania forum.
Może razem coś wypracujemy.

Uważajmy na trolling, który w chwili obecnej zapewne nie będzie bierny. Pomijajcie takie wpisy i nie dajcie się sprowokować.
Pamiętajmy też, że formuła otwartego forum, nawet jeśli jest mnóstwo wątków i wpisów i wiele z nich umieszczonych przez trolli to jest bardzo cenna rzecz. W czasie protestów i wielkich innych zrywów, akcji oddolnych, forum dało radę bez moderatorów, mimo iż oni(trolle) także byli bardzo aktywni. Starajmy się nie
wylać dziecka z kąpielą.

Ja idę teraz na urlop i mogę nie być aktywny. Proszę uszanujcie to, rok temu urlopu konkretnego nie miałem, tak aby choć na tydzień się wyłączyć. Związek oczywiście działa bez zakłóceń w tym czasie, ja tylko nie będę aktywny na forum.
Po powrocie sczytam dyskusję i postaramy się podjąć wspólnie decyzję.
Do zobaczenia i zachęcam do dyskusji.

Dzięki @dale za dobre słowo
 
PROPOZYCJA:
Forum w obecnej formie - dla zweryfikowanych związkowców
Niezrzeszeni - możliwość czytania ogólnodostepnych publikowanych informacji; utworzenie zakładki "FORUM NIEZRZESZENI" - gdzie istnialaby możliwość tworzenia postów (jak obecnie), przy jednoczesnym braku dostępu do "FORUM ZWIĄZKOWCÓW"
Pozostałe - do uzgodnienia (osobiście uważam, że w podobnej formie).
 
Jeżeli zrobicie ograniczenia na forum zrobicie to samo co KAS z całym systemem , nie może być tak że coś co w zamyśle jest wolnością słowa będzie wewnętrznie ograniczane czyżby KOMUNA WRACAŁA ? są równi i równiejsi a to tylko dla tego że robi się grupa ludków sfrustrowanych że te forum nie jest takie jak 10 lat temu? Słabe argumenty i gorzkie żale ... Sławek nie zabieraj wolności wypowiedzi pozdrawiam.
 
Jeżeli zrobicie ograniczenia na forum zrobicie to samo co KAS z całym systemem , nie może być tak że coś co w zamyśle jest wolnością słowa będzie wewnętrznie ograniczane czyżby KOMUNA WRACAŁA ? są równi i równiejsi a to tylko dla tego że robi się grupa ludków sfrustrowanych że te forum nie jest takie jak 10 lat temu? Słabe argumenty i gorzkie żale ... Sławek nie zabieraj wolności wypowiedzi pozdrawiam.

Ograniczenie możliwości czytania i publikowania postów na forum to nie cenzura, bo jeśli ktoś postami nie będzie naruszał regulaminu forum, to będzie mógł pisać co chce a nie tylko peany

To ograniczenie wpływu na wymowę ogólną osób spoza celnicy.pl, wycięcie trolli i piszących służbowo

Tacy będę mogli nadal udzielać się na fb

Wreszcie to spowoduje większą samokontrolę piszących, znanych przecież moderatorom z imienia i nazwiska

Mam nadzieję, że skończy się na forum wysyp mesjaszy z kilkudniowym czy trzymiesięcznym stażem, posuwających się do obrażania wszystkich dookoła niewybrednymi, chamskimi i prostackimi epitetami, nie mających nic wspólnego z celnicy.pl

I wreszcie może skończy się frustracja wynikająca z faktu, że za wypociny w/w mesjaszy płacę ja i inni związkowcy, a tacy krzykacze bezczelnie żerują na mojej gościnności, braku skrupulatnej moderacji i pobłażliwości Sławka

Chcecie pisać swoje teksty?

Przestańcie tupać, narzekać na poczynania celników.pl, pokrzykiwać o wolności słowa i zapiszcie się w końcu do celnicy.pl
 
Standardy bolszewickie, jednej osobie nie pasuje, że grupa tzw. młodych coś próbuje zrobić, ma pomysły, widzi, że organizacja działa źle to jakiś dale który swoja drogą wielokrotnie obrażał użytkowników forum postanowił stworzyć osobny temat o tym jak mu źle, bo nie wszyscy mu przytakują, a najlepiej gdyby tylko on na tym forum się wypowiadał i miał status moderatora połączony z administratorem. Bardzo dobrze, że kończy się era PANUF tego forum którzy mają przeświadczenie nietykalności i wszechwładzy, bo znają przewodniczącego związku prywatnie czy tam pili z nim kawę. Jak dla mnie możecie całkowicie ocenzurować to forum na wzór skarbowców, tylko wtedy nie śmiejcie się ze skarbowców.
 
Jeżeli zrobicie ograniczenia na forum zrobicie to samo co KAS z całym systemem , nie może być tak że coś co w zamyśle jest wolnością słowa będzie wewnętrznie ograniczane czyżby KOMUNA WRACAŁA ? są równi i równiejsi a to tylko dla tego że robi się grupa ludków sfrustrowanych że te forum nie jest takie jak 10 lat temu? Słabe argumenty i gorzkie żale ... Sławek nie zabieraj wolności wypowiedzi pozdrawiam.
Nikt nikomu niczego nie będzie zabierał, wystarczy się zarejestrować, podać swoje dane dla admina i można pisać.
Dodatkowo byłbym za tym aby pisac mogli tylko członkowie ZZCPL.
 
Ostatnia edycja:
Ograniczenie możliwości czytania i publikowania postów na forum to nie cenzura, bo jeśli ktoś postami nie będzie naruszał regulaminu forum, to będzie mógł pisać co chce a nie tylko peany

To ograniczenie wpływu na wymowę ogólną osób spoza celnicy.pl, wycięcie trolli i piszących służbowo

Tacy będę mogli nadal udzielać się na fb

Wreszcie to spowoduje większą samokontrolę piszących, znanych przecież moderatorom z imienia i nazwiska

Mam nadzieję, że skończy się na forum wysyp mesjaszy z kilkudniowym czy trzymiesięcznym stażem, posuwających się do obrażania wszystkich dookoła niewybrednymi, chamskimi i prostackimi epitetami, nie mających nic wspólnego z celnicy.pl

I wreszcie może skończy się frustracja wynikająca z faktu, że za wypociny w/w mesjaszy płacę ja i inni związkowcy, a tacy krzykacze bezczelnie żerują na mojej gościnności, braku skrupulatnej moderacji i pobłażliwości Sławka

Chcecie pisać swoje teksty?

Przestańcie tupać, narzekać na poczynania celników.pl, pokrzykiwać o wolności słowa i zapiszcie się w końcu do celnicy.pl
Ale Ty nie będziesz nikomu sugerował jak ma się zachowywać, bo czasy minione minęły i takie teksty mogłeś na zjazdach POP przemawiać.
 
@dale Dobrze, że piszesz to.
Czas poprawić funkcjonowanie forum. Jest bardzo cenne, bo działa od 2006 roku i dzieki forum udało się przeprowadzić kilka wielkich spraw, wielkich zrywów środowiska.
Ja mam rzeczywiście obecnie odczucie, że forum od jakiegoś czasu jest pod znaczącą kontrolą władzy. Część wpisów aroganckich jest celowa. Jak usuwam, to są oskarżenia o cenzurę, etc. Daliśmy sobie to narzucić, ale z trollingiem ciężko walczyć.
Uznaję swoją winę. Nie czytam wszystkiego, a moderatorów brak i ja nie ogarniam. Wiem, że to nie jest dobre usprawiedliwienie i nie w tym celu to piszę, gdyż pisze też, że jestem za zmianą zasad.
Potrzebni moderatorzy i proszę o zgłoszenia. na PW osoby chętne podjąć się tego zadania.
Można też całkowicie zmienić zasady funkcjonowania forum. Proszę o pomysły. Można wszystko zrestartować, na zasadzie konieczności rejestracji od nowa, każdy kto chce czytać i można wprowadzić możliwość pisania tylko dla osób zweryfikowanych - są takie fora branżowe, ale zastanówmy się czy to jest właściwy kierunek. Do dyskusji.
Także inne możliwości, np. nawet czytanie tylko dla zarejestrowanych.
Wiele innych.
Proszę o dyskusję.
Zgadzam się, że zasady funkcjonowania forum trzeba być może zmienić, jeśli nie uda się moderacja, która w chwili obecnej, przyznaję słabo działa.
Proszę o zgłoszenia osób, którzy podjęliby się moderacji oraz proszę o dyskusję szerzej w temacie możliwych zasad funkcjonowania forum.
Może razem coś wypracujemy.

Uważajmy na trolling, który w chwili obecnej zapewne nie będzie bierny. Pomijajcie takie wpisy i nie dajcie się sprowokować.
Pamiętajmy też, że formuła otwartego forum, nawet jeśli jest mnóstwo wątków i wpisów i wiele z nich umieszczonych przez trolli to jest bardzo cenna rzecz. W czasie protestów i wielkich innych zrywów, akcji oddolnych, forum dało radę bez moderatorów, mimo iż oni(trolle) także byli bardzo aktywni. Starajmy się nie
wylać dziecka z kąpielą.

Ja idę teraz na urlop i mogę nie być aktywny. Proszę uszanujcie to, rok temu urlopu konkretnego nie miałem, tak aby choć na tydzień się wyłączyć. Związek oczywiście działa bez zakłóceń w tym czasie, ja tylko nie będę aktywny na forum.
Po powrocie sczytam dyskusję i postaramy się podjąć wspólnie decyzję.
Do zobaczenia i zachęcam do dyskusji.

Dzięki @dale za dobre słowo
Sławku spokojnego, udanego urlopu.
 
Jest jeszcze opcja dodawania poszczególnych krzykaczy, malkontentów, mesjaszy, frustratów i chamów (młodych, starych, którz to wie) do worka z użytkownikami ignorowanymi. Skróciła mi się lista nowych postów do czytania, jednak znacznie wydłużyła lista ignorowanych;)
I to jest właściwy sposób postępowania z Trolami.
Jeśli nikt nie będzie komentował, cytował i odpowiadał na ich posty to ich forumowa kariera skończy się na 1 lub kilku wpisach.
Ludzie nie dajcie się prowokować prostackimi zaczepkami!
A dodawanie do ignorowanych jest genialnym narzędziem.
 
Ograniczenie możliwości czytania i publikowania postów na forum to nie cenzura, bo jeśli ktoś postami nie będzie naruszał regulaminu forum, to będzie mógł pisać co chce a nie tylko peany
...
Chcecie pisać swoje teksty?

Przestańcie tupać, narzekać na poczynania celników.pl, pokrzykiwać o wolności słowa ...


Ale Ty nie będziesz nikomu sugerował jak ma się zachowywać, bo czasy minione minęły i takie teksty mogłeś na zjazdach POP przemawiać.

Wpierw wyjaśnij, czy próbujesz hipnotyzować, "rzucasz klątwę", wykrzykujesz, prosisz, żądasz czy pytasz się
o możliwość wypowiadania sugestii i dlaczego kierujesz to do @bolo1999 ?!

Nie pierwszy raz odwołujesz się do "czasów minionych", co zaczyna wyglądać, jakbyś usilnie chciał ten aspekt
ukryć - właśnie wobec siebie - mieniąc się wrogiem owych czasów. Do takiej konstatacji osobiście sam mnie
doprowadziłeś - bo niby czemu ktoś nie miałby komuś, czegoś sugerować ?! Wszak na tym samym polegała
niegdyś cenzura - zakazywano choćby sugerowania prawdy o tym, co jest niewygodne i "ideom" przeciwne.

Wychodzi na to, że owo głębokie doświadczenie wiadomych czasów, wynika z Twojego bezpośredniego wręcz
udziału w ich kształtowaniu (może nawet w roli cenzora) - pogrążyłeś się przez swą nieuwagę - formą nakazu
chcąc uciszać ujawniający (wolny) głos.

Ponieważ przypuszczam, iż się pogubiłeś - uściślę kontekst:
  • gdy sugestia zawiera alternatywy, jest udzieleniem prawa do wyboru własnej opcji, a czytelne określenie dopuszczalnych granic, stanowi "zawór bezpieczeństwa" - w razie niepoczytalności, zawsze konieczny.
  • zakaz, podobnie do nakazu konkretnego zachowania, jest cenzurą - ograniczeniem prawa różnorodności,
z zastosowaniem w zamian za "zawór bezpieczeństwa" - obsługi "ręcznej".

I kto tu stosuje "bolszewickie standardy" ?! Dla mnie to ewidentne ...
 
ja również jestem przeciw wszelkim formom cenzury, wystarczy nie dyskutować z trolami. Wolność słowa jest wielką wartością a poza tym Polska ma piękną tradycję warcholstwa, zrywania sejmów, sobiepaństwa, klamkowania, której kontynuację widzę w naszej służbie Tradycja to rzecz ważna.
 
Standardy bolszewickie, jednej osobie nie pasuje, że grupa tzw. młodych coś próbuje zrobić, ma pomysły, widzi, że organizacja działa źle to jakiś dale który swoja drogą wielokrotnie obrażał użytkowników forum postanowił stworzyć osobny temat o tym jak mu źle, bo nie wszyscy mu przytakują, a najlepiej gdyby tylko on na tym forum się wypowiadał i miał status moderatora połączony z administratorem. Bardzo dobrze, że kończy się era PANUF tego forum którzy mają przeświadczenie nietykalności i wszechwładzy, bo znają przewodniczącego związku prywatnie czy tam pili z nim kawę. Jak dla mnie możecie całkowicie ocenzurować to forum na wzór skarbowców, tylko wtedy nie śmiejcie się ze skarbowców.
1593280572887.jpeg
 

Wpierw wyjaśnij, czy próbujesz hipnotyzować, "rzucasz klątwę", wykrzykujesz, prosisz, żądasz czy pytasz się
o możliwość wypowiadania sugestii i dlaczego kierujesz to do @bolo1999 ?!

Nie pierwszy raz odwołujesz się do "czasów minionych", co zaczyna wyglądać, jakbyś usilnie chciał ten aspekt
ukryć - właśnie wobec siebie - mieniąc się wrogiem owych czasów. Do takiej konstatacji osobiście sam mnie
doprowadziłeś - bo niby czemu ktoś nie miałby komuś, czegoś sugerować ?! Wszak na tym samym polegała
niegdyś cenzura - zakazywano choćby sugerowania prawdy o tym, co jest niewygodne i "ideom" przeciwne.

Wychodzi na to, że owo głębokie doświadczenie wiadomych czasów, wynika z Twojego bezpośredniego wręcz
udziału w ich kształtowaniu (może nawet w roli cenzora) - pogrążyłeś się przez swą nieuwagę - formą nakazu
chcąc uciszać ujawniający (wolny) głos.

Ponieważ przypuszczam, iż się pogubiłeś - uściślę kontekst:

  • gdy sugestia zawiera alternatywy, jest udzieleniem prawa do wyboru własnej opcji, a czytelne określenie dopuszczalnych granic, stanowi "zawór bezpieczeństwa" - w razie niepoczytalności, zawsze konieczny.
  • zakaz, podobnie do nakazu konkretnego zachowania, jest cenzurą - ograniczeniem prawa różnorodności,
z zastosowaniem w zamian za "zawór bezpieczeństwa" - obsługi "ręcznej".

I kto tu stosuje "bolszewickie standardy" ?! Dla mnie to ewidentne ...

Tak jak zawsze, więcej formy niż treści. Nawet nie chce mi się Ciebie ignorować, bo jak przeczytam te wymiociny tekstu to od razu wiem, że mam rację.
 
I to jest właściwy sposób postępowania z Trolami.
Jeśli nikt nie będzie komentował, cytował i odpowiadał na ich posty to ich forumowa kariera skończy się na 1 lub kilku wpisach.
Ludzie nie dajcie się prowokować prostackimi zaczepkami!
A dodawanie do ignorowanych jest genialnym narzędziem.
Nie przeczę, że opcja ignorowania jest niezłym rozwiązaniem, ale z pewnością nie genialnym.
Pośrednie argumenty odpuszczę, wskazując jeden - nie każdy ją zastosuje - co da możliwość
pozostania na Forum jedynie samych trolli z powodu bałaganu. To się sprawdza tylko wobec
indywidualnych przypadków.

Opcja "tylko dla członków", to pogrzebanie jednej z podstawowych idei istnienia Forum, strata
niezdecydowanych, odrzucenie zaciekawionych i parę innych - mnie nie pasuje.

I choć bieżąca opcja zależy od czyjejś subiektywnej oceny, co zawsze budzi sprzeciw, to mnie
wydaje się, że (może po paru modyfikacjach) jest najbezpieczniejsza.

Stanowczo MUSI być kilka osób - już to pomoże. 1. Zwrócenie uwagi userowi/wyjaśnienie wpisu
przez moderatora (na priv); 2. Umieszczenie przez niego przy wątpliwej wypowiedzi, znaczka
"W!" (weryfikacji) do czasu wyjaśnienia i 3. Usunięcie znaczka/wpisu (z podaniem przyczyny
w wypadku usunięcia), z pewnością złagodzi poczucie decyzji subiektywnej.

Pozostaje wybrać dodatkowe osoby, ale moim zdaniem nie spośród zgłaszających się do tego
samodzielnie, lecz sprawdzone osobiście przez obecnych odpowiedzialnych ...



 
Back
Do góry