• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....

dale

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
769
Punkty reakcji
396
Zauważyłem ze smutkiem że to już nie to samo forum co dawniej. Inni ludzie, inne tematy i chyba nie moje klimaty.

Przyszedłem do służby w czasach kiedy naszą Służbę przeciętny "Kowalski", w kategoriach powagi, umieszczał pomiędzy Panią Bileterką z podrzędnego kina a Strażą Rybacką. Kiedy to kojarzeni byliśmy głównie z "prezentami" i "tradycją" przy odprawach.
Kiedy za cały mundur musiała mi przez długi czas wystarczyć biała koszula i czarny krawat. Koszula była zawsze wyprasowana a krawat starannie zawiązany.
Zapisałem się na forum w 2010r. Było to jedyne miejsce, jedyna grupa ludzi - wówczas, której zależało na tym by odzyskać godność. By Służba - wówczas - Celna coś znaczyła. Dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi, dzięki odwadze cywilnej większości środowiska, dzięki postawie Sławka udało się wiele osiągnąć. A było ciężko ponieważ bardzo często mieliśmy przeciw sobie naszych szefów. Tłumili często oni wszelkie próby odzyskania szacunku czy godności - przez nas. Bo nie mieściły się w mierniki czy wskaźniki, bo łatwiej kierować zastraszonym ludem, nieświadomym własnych praw.
Śmiem twierdzić iż gdyby nie to forum, nie ci ludzie, dalej byli byśmy piątym kołem u wozu.

Dziękuję Wam za to. I Tobie Sławku w szczególności.
Za to że mogę czuć się dumny nosząc ten mundur.

Tym bardziej przykro mi że nie mogę już identyfikować się ze środowiskiem jakie zrzesza to forum. Z wypowiedziami jakie tu padają. Z postawami prezentowanymi tutaj.
Przykro mi Sławku, że jako administrator tego forum dopuściłeś do sytuacji kiedy ani Ty, ani Twoi Moderatorzy nie reagują na sytuację do jakiej doszło. Kiedy użytkownicy z kilkudniowym lub kilkumiesięcznym stażem bezkarnie określają mundur mianem ścierwa czy szmaty, kiedy bezkarnie i przede wszystkim bez grama racji jadą po całych grupach społecznych.
Pamiętaj, jako Admin odpowiadasz za treści umieszczone tutaj.

Argument że nie zauważyłeś jest całkowicie niezasadny tutaj. Wątek był zgłoszony. Nawet jeśli Ciebie nie było na forum, powinien zareagować moderator. Jeśli jego nie było, znaczy że należało już dawno nadać takie uprawnienia innym - z resztą pisałem Ci już kilkukrotnie przez ostatnie lata o tym.
Może to jest znak czasów, że tak ma być.

W każdym razie, nie ze mną "na pokładzie" - , popierał Ciebie będę - bo zasłużyłeś na moje zaufanie i szacunek.
Ale to forum to już nie jest miejsce gdzie czuł bym się dobrze - czasem trzeba wybrać.

ps. rozumiem że na wykasowanie konta nie mam co liczyć, dlatego, żeby mnie nie korciło, sam zablokuję je sobie - żeby nie korciło.
 
Każdy ma prawo do własnego zdania. Obrałeś sobie za cel walkę z młodymi. Nie masz argumentów i z tego powodu jesteś sfrustrowany. Nie krytykuje - rozumiem.
 
problem polega na tym, że toczą się nieskończone dyskusje, do upadłego na wszelkie możliwe tematy. Nie każdego da się przekonać i nie o wszystko warto walczyć do utraty tchu. Z trolami się nie dyskutuje. Zamiast dążyć do tego by ktoś się z nami zgodził wystarczy przedstawić swoje stanowisko. Oczywiście, można też inaczej ale to tylko w celach terapeutycznych, może warto zaznaczyć na wstępie, że post służy rozładowaniu frustracji, temu też to forum służy.
 
Każdy ma prawo do własnego zdania. Obrałeś sobie za cel walkę z młodymi. Nie masz argumentów i z tego powodu jesteś sfrustrowany. Nie krytykuje - rozumiem.
NIC nie rozumiesz !!
Jedyna prawda, jaką by można znaleźć w twoich słowach, to tylko pierwsze zdanie! Podkreślam! MOŻNA BY BYŁO,
gdybyś przemyślał, a nie wyklepał bezrefleksyjnie jako dogmat - dalszą treścią zupełnie mu zaprzeczając. To takie
klepanie szkolnej regułki znanej niemal każdemu, acz zupełnie nie rozumianej przez pokolenie "wykształcone" na pamięciowym zakuwaniu. Nie masz pojęcia o hierarchii wartości u @dale, więc też absolutnie NIE MASZ PRAWA wypowiadać się o jego celach. Nie poznałeś dążeń, więc nie widzisz argumentów !! Ja poznałem (trochę) przed laty
(tylko na Forum) i choć poglądy nas różnią, to dobrze je widzę. Ty, mimo tego śmiesz wyrokować o celach, stanie
duchowym człowieka, a nawet jego przyczynach.

Jeśli wciąż nie chcesz przemyśleć, co oznacza "prawo do własnego zdania", to ja "w ciemno" dodam, iż jesteś osobą
bez własnego zdania. Pewnie nawet z dużą wiedzą, ale należącą do grupy wyznawców absurdów mających za "dowód" fałszywą prawdę i pseudo mądrość pokoleń np. - "wyjątek potwierdza regułę" ...
 
Każdy ma prawo do własnego zdania. Obrałeś sobie za cel walkę z młodymi. Nie masz argumentów i z tego powodu jesteś sfrustrowany. Nie krytykuje - rozumiem.


Forumowicze jak CAT czy DALE są bardzo istotnym elementem tego miejsca.
Choć np. cat strasznie mnie irytował w pierwszym zetknięciu z forum tak wraz z upływem czasu i kolejnymi jego wypowiedziami dostrzegłem, że świetnie uzupełnia moje przemyślenia a czasem rzuca nowe światło na sprawy, które początkowo wydają się oczywiste. Wśród wypowiedzi "starych" znajduję posty dziwne czasem niezrozumiałe ale i posty cenne. Im dłużej tu przebywam tym więcej widzę tych ostatnich a mniej tych pierwszych. Naturalne.
NIE da się jednak tego samego powiedzieć o postach kilku "młodych". Im dłużej czytam tematy w których się wypowiadają tym mam dotkliwsze odczucie, że nie trafiłem na forum celników lecz stoję na boisku w slumsach i obserwuje przepychanki chłopaków w dresach z pałkami w ręku.

Agresywniejsza moderacja wycelowana nie w stanowiska i myśli lecz w sposób ich przekazywania - nie zawadzi!
 
Ad vocem Janka Fijora ''Kononowicza''
 
"O ile funkcjonariusze większości służb państwowych są z reguły opieszali, mało sumienni, a często też nieuczciwi, o tyle celnicy polscy reprezentują te przypadłości ze zdwojoną siłą. Są przy tym bezczelni, złośliwi i skrupulatni aż do bólu."


A może jakiś procesik przeciwko temu panu? Jak zapłaci ze 100 tysięcy na dom dziecka czy inny szczytny cel, to może odechce mu się pomawiać innych (w tym mnie) o nieuczciwość!
 
Spróbuj to jeszcze raz przemyśleć Dale.
A patrząc na to wszystko z pewnym dystansem, widzę że tzw. "młodzi" ( a przynajmniej ich część ) kompletnie nie liczy się z "weteranami". A tu za mało na pagonach by nosić pas "na jajach". Przełożeni ( a przynajmniej zdecydowana większość ) służby/roboty was nie nauczą. Pomyślcie, że za dziesięć, piętnaście lat sytuacja się zmieni i to wy możecie znaleźć się w podobnej sytuacji. Trochę pokory.
@dale nie rób tego. W podobny sposób rozwalono forum skarbowców. Kiedy odeszli z niego wjawor (już śp.), dapa, mera, nadir i inni przestało być tam normalnie.
Rozwalono, aczkolwiek tam się zaczęło od masowego banowania niewygodnych userów. A Nadir skorzystał na usunięciu Wjawora, wskakując na funkcję moderatora.
 
Ostatnia edycja:
"O ile funkcjonariusze większości służb państwowych są z reguły opieszali, mało sumienni, a często też nieuczciwi, o tyle celnicy polscy reprezentują te przypadłości ze zdwojoną siłą. Są przy tym bezczelni, złośliwi i skrupulatni aż do bólu."


A może jakiś procesik przeciwko temu panu? Jak zapłaci ze 100 tysięcy na dom dziecka czy inny szczytny cel, to może odechce mu się pomawiać innych (w tym mnie) o nieuczciwość!
Zadanie dla Szefa KAS.
 
poczytajcie sobie
Janek Fijor: ... Służba celna służy najbardziej represyjnym funkcjom państwa. Im bardziej państwo okrutne, bezwzględne, i powiedzmy sobie: głupie, tym chętniej stosuje podatek celny ...
...
A może jakiś procesik przeciwko temu panu? Jak zapłaci ze 100 tysięcy na dom dziecka czy inny szczytny cel, to może odechce mu się pomawiać innych (w tym mnie) o nieuczciwość!
Zadanie dla Szefa KAS.

Jak myślicie, czemu Jan Fijor - człowiek majętny, prowadzący blog milionerstwo.pl, nie obawia się
oficjalnie gardzić celnikami ?!

Uważam, że nie z niedostatku rozumu - o czym świadczy niezbyt ukrywana nienawiść do Polski pod
pretekstem pospolitych poglądów prowadzonego cyklu Ludzie, którzy z nas zubożają - a zbytniego
dostatku, w myśl dewizy: pieniądz rządzi! Ktoś tak chory na posiadanie nie cofnie się przed niczym.

Jasne, tego nie powinno się tolerować, kto jednak ma się tym zająć - Szef KAS ?! Zapomnij @lynx!
Trybik w machinie władzy, to tylko jeden z pośrednich elementów, a machiny albo nie interesuje
opinia o niej samej, albo działa pod dyktando pieniądza i władzy. Wnioski dla mnie - jednoznaczne ...

ps. - do Admina -
Ewentualną kontynuację, proszę przenieść do nowego tematu.
Ten, pozostawmy kwestiom go dotyczącym i jego Autorowi!
 
Ostatnia edycja:
Forumowicze jak CAT czy DALE są bardzo istotnym elementem tego miejsca.
Choć np. cat strasznie mnie irytował w pierwszym zetknięciu z forum tak wraz z upływem czasu i kolejnymi jego wypowiedziami dostrzegłem, że świetnie uzupełnia moje przemyślenia a czasem rzuca nowe światło na sprawy, które początkowo wydają się oczywiste. Wśród wypowiedzi "starych" znajduję posty dziwne czasem niezrozumiałe ale i posty cenne. Im dłużej tu przebywam tym więcej widzę tych ostatnich a mniej tych pierwszych. Naturalne.
NIE da się jednak tego samego powiedzieć o postach kilku "młodych". Im dłużej czytam tematy w których się wypowiadają tym mam dotkliwsze odczucie, że nie trafiłem na forum celników lecz stoję na boisku w slumsach i obserwuje przepychanki chłopaków w dresach z pałkami w ręku.

Agresywniejsza moderacja wycelowana nie w stanowiska i myśli lecz w sposób ich przekazywania - nie zawadzi!
NIE oceniajcie byście nie byli oceniani,
KLUCZ do rzeczowej dyskusji w "określonym" temacie.
KAŻDY ma prawo do wypowiedzi, ale granice "niestety" trzeba określić, o zasadach dobrego smaku <wychowania> też wypadałoby pamiętać.
Zostałem -forumowiczem- w czasie choroby, należę do tych starych, ale do <tłustych kotów> raczej nie,
odnoszę wrażenie, że dzielenie włosa na czworo w różnych tematach prowadzi WYŁĄCZNIE do antagonizmów i cieszy tzw. osoby trzecie,
kogo, pozostawiam forumowiczom do analizy.
p.s. niekiedy też mam "ale" do komentarzy "cat&dale" - treść zażaleń zostawiam dla siebie do czasu refleksji...
może mają rację.
MŁODZI...25 LAT, STARZY ... 25 lat stażu, życzę młodym cierpliwości i samozaparcia, gdyż lekko nie będzie,
@dale niech zadecyduje ,,,może, jednak się nie podda i zostanie.(y)(y)
Czas pokaże.
 
Ostatnia edycja:
Co do wątku. Pierwsza była WSSC-Wolna Strona Służby Celnej. Faktem jest że to nie to forum. Utknęluśmy w bzdurach i małostkach. Co do Pana który o Nas tak uprzejmie napisał-artykuł napisany chyba 4 lata temu. Ten Pan sam siebie określił. Wpiszcie w Google WSSC. Była taka strona :)
 
Obawiam się, że SKAS może myśleć podobnie 😒
Dobre :))))))) i tak zapewne jest. Nie mamy Dowódcy. Mamy zawsze kogoś kto nie czuje Służby. Pani Szefowo KAS-nie mam wątpliwości zapewne czyta Pani nasze forum. Jesteśmy osamotnieni. Proszę niech Pani poczuje się Dowódcą Formacji. Jeszcze 6 miesięcy jeszcze rok i nikt nie zostanie. Starzy odejdą gdyż z tego co słychać nie będzie dodatku przedemerytalnego młodzi zamiast iść do nas pójdą do Policji a skarbowcy nigdy w życiu nie założą munduru. Smutne. Perspektywa dodatku przedemerytalnego powstrzymywała mnie i moich kolegów przed odejściem. Teraz na moim OC ruszyła kolejna lawina odejść. Chyba że o to chodzi. Starzy odchodzą A młodzi wolą Policję. Czy chodzi o zaoranie Służby Celnej ???? To takie refleksje starego Zolla 30 lat w Służbie. Pozdrawiam i pozostaję z szacunkiem. Niech Pani coś z tym zrobi proszę.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry