• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....

Tak jak zawsze, więcej formy niż treści. Nawet nie chce mi się Ciebie ignorować, bo jak przeczytam te wymiociny tekstu to od razu wiem, że mam rację.
Smacznego.

Wpierw wyjaśnij, czy próbujesz hipnotyzować, "rzucasz klątwę", wykrzykujesz, prosisz, żądasz czy pytasz się
o możliwość wypowiadania sugestii i dlaczego kierujesz to do @bolo1999 ?!

Tyle tylko miałeś zrobić, by móc pojąć resztę.

No tak - jeśli nie umiesz wyjaśnić własnych słów, to jak mógłbyś zrozumieć czyjeś ...
 
Ale Ty nie będziesz nikomu sugerował jak ma się zachowywać, bo czasy minione minęły i takie teksty mogłeś na zjazdach POP przemawiać.

Ty nie będziesz decydował, nigdy, co mogę a co nie..l

Takie teksty mogłeś w pop przedstawiać

Przewodniczący mojego zz na związkowym forum zapytał się o opinię, to swoją przedstawiłem..

Nie pasi ci?

Trudno, musisz z tym żyć...

Masz jedynie prawo przedstawić przewodniczącemu swojego zz własną opinię...

A krytykę, w takim stylu, zdania innych, w tym konkretnym przypadku mojego, pozostawię bez komentarza...
 
Standardy bolszewickie, jednej osobie nie pasuje, że grupa tzw. młodych coś próbuje zrobić, ma pomysły, widzi, że organizacja działa źle to jakiś dale który swoja drogą wielokrotnie obrażał użytkowników forum postanowił stworzyć osobny temat o tym jak mu źle, bo nie wszyscy mu przytakują, a najlepiej gdyby tylko on na tym forum się wypowiadał i miał status moderatora połączony z administratorem. Bardzo dobrze, że kończy się era PANUF tego forum którzy mają przeświadczenie nietykalności i wszechwładzy, bo znają przewodniczącego związku prywatnie czy tam pili z nim kawę. Jak dla mnie możecie całkowicie ocenzurować to forum na wzór skarbowców, tylko wtedy nie śmiejcie się ze skarbowców.

To właśnie Ty prezentujesz - może nie bolszewickie ale komunistyczne podejście.
To Forum ma swojego właściciela - jak mniemam jest nim pan S.Siwy jako reprezentant związku.
Właściciel ustanawia regulamin i zasady, wybiera/zatrudnia/etc administratora i moderatorów.

Jak można wchodzić w czyjeś włości i oczekiwać, że od teraz to kto inny tu będzie rządził! Że kończy się era "PANUF"?!***
Wszyscy mają słuchać nowych bo rewolucja idzie!
Jest sposób na rewolucje, ale zdaje się, trzeba trochę więcej wysiłku niż tylko zachłanność i pokrzykiwania, ponieważ trzeba
  • opłacić składki
  • zebrać grupę poparcia
  • na zgromadzeniu przepchnąć swojego kandydata na prezesowski fotel.
LUB
- założyć własne forum/związek

Poważnie zapytuje: gdzie można przeczytać jakiś "program" lub "manifest" owych młodych co to pomysły mają i zrobić coś próbują?

*** PANUF <- tak bez wstydu? publicznie? podziwiam!
 
Problem jest inny: Starzy pokrzywdzeni przez wartościowania, KAS i stare zaniedbania są zdegustowani, że młodzi chcą zmian, bo widzą że ten statek tonie. Wy macie inne priorytety - dotrwać do emerytury, wrócić do munduru, ew. nachapać się jak najwięcej kasy przed odejściem, bo źle Was zwartościowano.

My młodzi chcemy, żeby ta służba w końcu stała się prawdziwą służbą, a nie umundurowanym związkiem paramilitarnym. Mamy przed sobą po 20-25 lat służby. Wielu z nas odchodzi bardzo szybko, bo rządzi nami beton (często ludzie w wieku emerytalnym), który nie chce zmian, bo po co skoro oni zaraz odejdą. Ta służba ma naprawdę potencjał by być elitarną - aczkolwiek trzeba podnieść uposażenia dla przyszłych "celników", porządnie ich wyszkolić i stworzyć prawdziwą ścieżkę kariery - awanse co 1-2-3 lata w zależności od korpusów. Obecnie do tej służby trafiają ludzie, którzy nie dostali się do innych służb lub jak ja mieli inne wyobrażenie. Wielu odpada po roku dwóch widząc co tu się dzieje.

Mamy inne cele, aczkolwiek zmiany na lepsze każdemu się przydadzą.

A to, że ktoś nazywa mnie klakierkiem mam głęboko w dupie, jeszcze mi się chce tu coś zmieniać, proponować, bo 95% ludzi w tej służbie żyje z mottem "Oby do emerytury...".
 
Standardy bolszewickie, jednej osobie nie pasuje, że grupa tzw. młodych coś próbuje zrobić, ma pomysły, widzi, że organizacja działa źle to jakiś dale który swoja drogą wielokrotnie obrażał użytkowników forum postanowił stworzyć osobny temat o tym jak mu źle, bo nie wszyscy mu przytakują, a najlepiej gdyby tylko on na tym forum się wypowiadał i miał status moderatora połączony z administratorem.
Bo to wiesz jak jest, pewnym ludziom pasuje tak jak jest. Zgarnąć jak najwyższą podwyżkę, nałapać latek i czmychnąć pod kapelusz. A później ? Niech wali się świat.

Od pewnego czasu można faktycznie zarejestrować na tym forum próby skłócenia młodych ze starymi . Sprzyja to ewidentnie odwróceniu uwagi od spraw istotnych , czekających nas w przyszłości w tym naszego uposażenia .
Moim zdaniem najbardziej skłócają młodych ze starszymi Ci którzy chcą zastosować staż jako kryterium przy podziale podwyżek (do zasadniczego). A właściwie to nie młodych ze starszymi tylko poszczególne grupy stażowe między sobą, bo Janek będzie wkurw... że Michał dostał większą podwyżkę bo 20 lat temu przyszedł do pracy o 2 miesiące wcześniej.

Z perspektywy czasu mogę swobodnie stwierdzić , że osoby z młodym stażem , oczywiście jak na naszą służbę odbiegają codziennym zachowaniem od postaw roszczeniowych reprezentowanych przez wyżej cyt. osobę ( Der ) i schlebiających mu klakierów ( ZS_1 ) .
Roszczeniowych bo ?!

Już raz o to pytałem w innym wątku dala ale on niestety nie raczył mi odpowiedzieć. Więc może ty mi odpowiesz
Roszczeniowych bo ?!
Bo walczą o swoje ? Bo nie dadzą się pomiatać i wciskać kitu ? Bo też mają żołądki, dzieci kredyty i rodziny ? Bo też chcą jak każdy godnie żyć ? Bo chcą zarabiać podobne pieniądze i mieć jakąś ścieżkę kariery co ich koledzy w Policji czy SG (tym samym domagając się równego traktowania służb) ? Bo nie godzą się na dyskryminację płacową ?
Czy nie o to walczył Sławek i ogólnie ZZ Celnicy PL ?!
 
Ograniczenie możliwości czytania i publikowania postów na forum to nie cenzura, bo jeśli ktoś postami nie będzie naruszał regulaminu forum, to będzie mógł pisać co chce a nie tylko peany

To ograniczenie wpływu na wymowę ogólną osób spoza celnicy.pl, wycięcie trolli i piszących służbowo

Tacy będę mogli nadal udzielać się na fb

Wreszcie to spowoduje większą samokontrolę piszących, znanych przecież moderatorom z imienia i nazwiska

Mam nadzieję, że skończy się na forum wysyp mesjaszy z kilkudniowym czy trzymiesięcznym stażem, posuwających się do obrażania wszystkich dookoła niewybrednymi, chamskimi i prostackimi epitetami, nie mających nic wspólnego z celnicy.pl

I wreszcie może skończy się frustracja wynikająca z faktu, że za wypociny w/w mesjaszy płacę ja i inni związkowcy, a tacy krzykacze bezczelnie żerują na mojej gościnności, braku skrupulatnej moderacji i pobłażliwości Sławka

Chcecie pisać swoje teksty?

Przestańcie tupać, narzekać na poczynania celników.pl, pokrzykiwać o wolności słowa i zapiszcie się w końcu do celnicy.pl
Naczelny mesjasz i filozof Bolo1999...
 
Bo to wiesz jak jest, pewnym ludziom pasuje tak jak jest. Zgarnąć jak najwyższą podwyżkę, nałapać latek i czmychnąć pod kapelusz. A później ? Niech wali się świat.


Moim zdaniem najbardziej skłócają młodych ze starszymi Ci którzy chcą zastosować staż jako kryterium przy podziale podwyżek (do zasadniczego). A właściwie to nie młodych ze starszymi tylko poszczególne grupy stażowe między sobą, bo Janek będzie wkurw... że Michał dostał większą podwyżkę bo 20 lat temu przyszedł do pracy o 2 miesiące wcześniej.


Roszczeniowych bo ?!

Już raz o to pytałem w innym wątku dala ale on niestety nie raczył mi odpowiedzieć. Więc może ty mi odpowiesz
Roszczeniowych bo ?!
Bo walczą o swoje ? Bo nie dadzą się pomiatać i wciskać kitu ? Bo też mają żołądki, dzieci kredyty i rodziny ? Bo też chcą jak każdy godnie żyć ? Bo chcą zarabiać podobne pieniądze i mieć jakąś ścieżkę kariery co ich koledzy w Policji czy SG (tym samym domagając się równego traktowania służb) ? Bo nie godzą się na dyskryminację płacową ?
Czy nie o to walczył Sławek i ogólnie ZZ Celnicy PL ?!
MÓWIMY o młodych wiekiem czy stażem,
jeżeli ktoś wstąpił w to coś zwane KAS np 2 lata temu TO WIDZIAŁY gały co brały i może mieć pretensje tylko do siebie,
a jeżeli kalkulował, że np. za 5 lat dostanie podwyżkę i zarobi zgodnie z "obietnicami" 2 razy tyle co na starcie ...
i nagle w piątym roku i nastĘpnych dowiaduje się, że piniendzy nima i nie bendzie bo powódź, krach, kryzys albo inne fatum
i zęby w ścianę jak obecnie wyrolowani....STARZY.
TROCHĘ ROZSĄDKU I UMIARU w pisaniu, gdzie dwóch się bije tam MF korzysta, dobranoc.
ODA DO MŁODYCH, macie wybór to z niego korzystajcie, NAS starych nie trzeba dołować, jesteśmy już na dnie,
zamiast wsparcia ze strony staruchów zostaniecie "przeszkoleni" przez firmy zewnętrzne.
POWODZENIA.
A co do roszczeń, są przełożeni - prośba o podwyżkę nie zaboli,...
 
Zauważyłem ze smutkiem że to już nie to samo forum co dawniej. Inni ludzie, inne tematy i chyba nie moje klimaty.

Przyszedłem do służby w czasach kiedy naszą Służbę przeciętny "Kowalski", w kategoriach powagi, umieszczał pomiędzy Panią Bileterką z podrzędnego kina a Strażą Rybacką. Kiedy to kojarzeni byliśmy głównie z "prezentami" i "tradycją" przy odprawach.
Kiedy za cały mundur musiała mi przez długi czas wystarczyć biała koszula i czarny krawat. Koszula była zawsze wyprasowana a krawat starannie zawiązany.
Zapisałem się na forum w 2010r. Było to jedyne miejsce, jedyna grupa ludzi - wówczas, której zależało na tym by odzyskać godność. By Służba - wówczas - Celna coś znaczyła. Dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi, dzięki odwadze cywilnej większości środowiska, dzięki postawie Sławka udało się wiele osiągnąć. A było ciężko ponieważ bardzo często mieliśmy przeciw sobie naszych szefów. Tłumili często oni wszelkie próby odzyskania szacunku czy godności - przez nas. Bo nie mieściły się w mierniki czy wskaźniki, bo łatwiej kierować zastraszonym ludem, nieświadomym własnych praw.
Śmiem twierdzić iż gdyby nie to forum, nie ci ludzie, dalej byli byśmy piątym kołem u wozu.

Dziękuję Wam za to. I Tobie Sławku w szczególności.
Za to że mogę czuć się dumny nosząc ten mundur.

Tym bardziej przykro mi że nie mogę już identyfikować się ze środowiskiem jakie zrzesza to forum. Z wypowiedziami jakie tu padają. Z postawami prezentowanymi tutaj.
Przykro mi Sławku, że jako administrator tego forum dopuściłeś do sytuacji kiedy ani Ty, ani Twoi Moderatorzy nie reagują na sytuację do jakiej doszło. Kiedy użytkownicy z kilkudniowym lub kilkumiesięcznym stażem bezkarnie określają mundur mianem ścierwa czy szmaty, kiedy bezkarnie i przede wszystkim bez grama racji jadą po całych grupach społecznych.
Pamiętaj, jako Admin odpowiadasz za treści umieszczone tutaj.

Argument że nie zauważyłeś jest całkowicie niezasadny tutaj. Wątek był zgłoszony. Nawet jeśli Ciebie nie było na forum, powinien zareagować moderator. Jeśli jego nie było, znaczy że należało już dawno nadać takie uprawnienia innym - z resztą pisałem Ci już kilkukrotnie przez ostatnie lata o tym.
Może to jest znak czasów, że tak ma być.

W każdym razie, nie ze mną "na pokładzie" - , popierał Ciebie będę - bo zasłużyłeś na moje zaufanie i szacunek.
Ale to forum to już nie jest miejsce gdzie czuł bym się dobrze - czasem trzeba wybrać.

ps. rozumiem że na wykasowanie konta nie mam co liczyć, dlatego, żeby mnie nie korciło, sam zablokuję je sobie - żeby nie korciło.
kolego M. (znamy się )może kiedyś wrócisz i wrzucisz jakieś fajne przemyślenia (choć i ja zaglądam na te forum coraz rzadziej) - staliśmy przy Sławku jak jeszcze o nim nikt nie słyszał a jaszcze mniej uważało go za kogoś poważnego - czasy się zmieniły i staliśmy się "ostrym cieniem mgły" czyli niczym....inni niosą teraz ogień olimpijski ..... i zobaczymy gdzie go doniosą ....zawsze jednak możemy być "dumni" z tego, że nasi naczelnicy siedzą juz na zasłużonych emeryturach a to co z nami wyprawiali woła o pomstę do nieba
 
Ostatnia edycja:
Problem jest inny: Starzy pokrzywdzeni przez wartościowania, KAS i stare zaniedbania są zdegustowani, że młodzi chcą zmian, bo widzą że ten statek tonie. Wy macie inne priorytety - dotrwać do emerytury, wrócić do munduru, ew. nachapać się jak najwięcej kasy przed odejściem, bo źle Was zwartościowano.

My młodzi chcemy, żeby ta służba w końcu stała się prawdziwą służbą, a nie umundurowanym związkiem paramilitarnym. Mamy przed sobą po 20-25 lat służby. Wielu z nas odchodzi bardzo szybko, bo rządzi nami beton (często ludzie w wieku emerytalnym), który nie chce zmian, bo po co skoro oni zaraz odejdą. Ta służba ma naprawdę potencjał by być elitarną - aczkolwiek trzeba podnieść uposażenia dla przyszłych "celników", porządnie ich wyszkolić i stworzyć prawdziwą ścieżkę kariery - awanse co 1-2-3 lata w zależności od korpusów. Obecnie do tej służby trafiają ludzie, którzy nie dostali się do innych służb lub jak ja mieli inne wyobrażenie. Wielu odpada po roku dwóch widząc co tu się dzieje.

Mamy inne cele, aczkolwiek zmiany na lepsze każdemu się przydadzą.

A to, że ktoś nazywa mnie klakierkiem mam głęboko w dupie, jeszcze mi się chce tu coś zmieniać, proponować, bo 95% ludzi w tej służbie żyje z mottem "Oby do emerytury...".

Muszę Cię rozczarować . Trochę lat mam za sobą ale moich intencji kompletnie nie rozumiesz , czyli tzw. starego . Moim największym zmartwieniem nie jest za mała pensja tylko abym przed emeryturą nie miał problemów w Służbie z powodu delikatnie nazywając to niedoświadczeniem młodych . Dużo mi już nie zostało więc może się uda .

Natomiast Ty musisz niestety zmienić priorytety ponieważ zaczynasz od d..py strony . Pierwsze trzeba się czegoś nauczyć , później pokaż co potrafisz , a na samym końcu zażądaj odpowiedniej kasy . Nie rozumiem jak mogłeś zmienić kolejność . Dokładnie tą ścieżką wszyscy idą i nie sądzę aby udało Ci się coś zmienić w tym zakresie .

A teraz dobra rada : zrób to najszybciej jak potrafisz , bo wiosna 2021 uwolni twój entuzjazm na długo . Wielu cennych tzw. starych (nie będą już Ci przeszkadzać) ucieknie z tego bajzlu na kółkach na emeryturę . Ale czy KAS będzie potrzebował w swoich szeregach młodych funkcjonariuszy (szczególnie jak wyników jest i będzie jak na lekarstwo ) tego Ci nie gwarantuję .
Obecny przykład Referatów karnych - zmiana ustawy KAS w zakresie prowadzenia spraw karnych-skarbowych -będą mogli wszystkie sprawy prowadzić cywile . Ja osobiście tej Służbie daję maksymalnie 2-3 lata .

A tak nawiasem nie słyszałem o Służbie składającej się z samych młodych . Jeżeli przy tym zrobią tzw. "dużą reformę emerytalną" to może się okazać (...) że trzymasz rękę w nocniku i będziesz miał mundur i uprawnienia Straży Miejskiej w wieku 65 lat . Zadania będą temu odpowiadać , ponieważ trzeba będzie kontrolować opłaty drogowe tzw. Viatol (Straż Miejska ma opłaty parkingowe) .

Osobiście życzę powodzenia i to jest mój ostatni post . Pozdrawiam wszystkich i blokuję swoje konto .
 
@ZS_1 Wymieniłeś dokładnie nasze postulaty, nasze cele - ścieżka kariery, godziwe zarobki, elitarna służba i praca. Chcemy i domagamy się tego samego.
Ps. Zauważ, że ja w swoim wpisie na temat funkcjonowania forum nie odnoszę się do młodych czy starych.
ZZ Celnicy PL określił już wcześniej identyczne cele jak Ty wyżej to napisałeś. Oczywiście jedne z wielu, ale priorytetowe.
 
...
Roszczeniowych bo ?!
Już raz o to pytałem w innym wątku dala ale on niestety nie raczył mi odpowiedzieć. Więc może ty mi odpowiesz
Roszczeniowych bo ?!
...

W taki sposób, możesz pytać setki razy, bawiąc się w nieskończoność w "kotka i myszkę".
Czy naprawdę nie umiesz się zdobyć na odrobinę wysiłku i podjąć DYSKUSJI (fakt - trudnej)?!


Odpowiedzi dostałeś, lecz nie mogłeś ich zrozumieć, gdyż nie istnieje odpowiedź, która odpowie
Twoim pytaniom, rozwieje wątpliwości - potwierdzając / przecząc Twojemu stanowisku, jeśli
wstępnie nie pozwalasz poznać siebie i swojego naturalnego języka komunikacji, lekceważąc
dyskusję.

Tak, jak dwóch genialnych informatyków, programujących w różnych językach programowania,
nie stworzy żadnego użytecznego programu bez ujednolicenia systemu, tak bez dyskusji puste
i nieużyteczne pozostaną wszelkie słowa - język programowania składa się ze zbiorów reguł
syntaktycznych oraz semantyk, muszących być kompatybilnymi w programie, tak zrozumienie
wymaga ustalenia języka naturalnego.

Oficjalnie już ogłosiłeś odrzucenie dyskusji ze mną i pewnie tego nie zmienisz, co najwyżej
ponownie drwiąco obrzucając mnie błotem. Jeśli tak - umocnisz tym jedynie moje poczucie
wartości, jeszcze bardziej degradując własną. Mimo tego przyjmij ostatnią, darmową radę:
- Chcesz kogoś rozumieć - dyskutuj - odpowiedź jest procesem, a nie szkolną regułką ...
Howgh!

 
@ZS_1 Wymieniłeś dokładnie nasze postulaty, nasze cele - ścieżka kariery, godziwe zarobki, elitarna służba i praca. Chcemy i domagamy się tego samego.
Ps. Zauważ, że ja w swoim wpisie na temat funkcjonowania forum nie odnoszę się do młodych czy starych.
ZZ Celnicy PL określił już wcześniej identyczne cele jak Ty wyżej to napisałeś. Oczywiście jedne z wielu, ale priorytetowe.

Co do godziwych zarobków: wystarczyło zadbać, aby z modernizacyjnej dać młodym więcej, bo przy 6% już bardziej byli premiowani ludzie z większym stażem. Obniżając młodym w modernizacyjnym dwukrotnie kara ich się za staż. Ale w sumie syty nigdy głodnego nie zrozumie.

W pozostałej części zgadzamy się w 100%, dlatego trzeba działać!
 
Ale co tam przyjdzie zaraz samozwańczy szeryf forumowy i powie że jesteś roszczeniowy i koniec dyskusji bo on tam kiedyś miał ciężko więc najlepiej jakby młodzi jedli tynk ze ściany.

Ja Cie Sławku tylko proszę - nie ulegaj demagogicznemu szantażowi "że jak nie MY to ONI" Może wkrótce, może za parę lat niektórzy zrozumieją że jesteśmy jedną Służbą.
 
Co do godziwych zarobków: wystarczyło zadbać, aby z modernizacyjnej dać młodym więcej, bo przy 6% już bardziej byli premiowani ludzie z większym stażem. Obniżając młodym w modernizacyjnym dwukrotnie kara ich się za staż. Ale w sumie syty nigdy głodnego nie zrozumie.

W pozostałej części zgadzamy się w 100%, dlatego trzeba działać!

Przy 6% premiowani byli nie starzy, a ci z wysokimi mnożnikami, a to nie to samo

Znam młodego z 2,43

Więc nie każdy młody nie zyskał.?

Ja po 30 latach stażu mam 1,856

Dać z modernizacyjnej więcej młodym to dać mniej starym...

Dlaczego, skoro z bazowej nie oni zyskali tylko ci z wysokimi mnożnikami?
 
Moim zdaniem przy podobnym a już na pewno przy takim samym zakresie obowiązków wynagrodzenie zasadnicze powinno być jednakowe, dla starych i młodych. Jeśli ktoś całe życie robi to samo, trudno, dostanie stażowe i za stopień. Jeśli starzy szkolą młodych i pracują lepiej to premie. Może też być odwrotnie. Inna sytuacja jest wg mnie po prostu niesprawiedliwa i dyskryminująca. Inna sprawa, że zaprowadzenie porządku wymaga tak głębokich zmian, że nie wierzę by były możliwe. Ale kibicuje młodym, walczcie o swoje.

ps, mój błąd, dzięki
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry