• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....

Faktycznie tu potrzebny jakiś moderator. Ja tam sie na tym nie znam ale mam dwie propozycje:
1 - Bolo1999
2 - Skarbowiec Nieetosowy

A Cata proponowałbym na supermoderatora.
Widze że mój pomysl przypadł niektórym do gustu.

Tylko sami nominowani nie zajeli stanowiska :confused:
 

Attachments

  • zolcim i stefan lubią to.jpg
    zolcim i stefan lubią to.jpg
    197,7 KB · Wyświetleń: 405
To już w ogóle nie jest FORUM!
Szambo wzajemnych żali i pretensji, gdzie większość wyrzyguje swoje kompleksy i nienawiść.
Po co były te wszystkie nawoływania, spotkania, obietnice, zapewnienia o istniejących planach i przygotowywanych działaniach?
Wszystko dla jakiejś pseudo-podwyżki ?!
NIE CHODZI MI O PIENIĄDZE, ALE O LUDZI !!!!!!!!!!!
W dupie mam tą "podwyżkę" i jest bez znaczenia czy dostanę jej 10 czy 100 PLN, bo wartościowi ludzie są warci więcej, niż maksymalna jej kwota.
I nie chodzi tu o jednego @dale i jego jawną desperację, ale o wielu takich jak on, dzięki którym tliła się jeszcze jakaś nadzieja.
Brawo wy! Brawo MY! Brawo związek!
Brawo szczególnie Panie Przewodniczący! Gratuluję Panu pomysłu wzięcia urlopu w takim momencie i ostatecznego zgaszenia tym niejednego człowieka.
I proszę sobie darować jakieś trywialne odpowiedzi i tłumaczenia, bo dla mnie, to Pan zwyczajnie uciekł!

Mam przy tym jedną pewność. Nie przyjmie Pan moich słów do serca, wmawiając przede wszystkim sobie, że to pojedynczy głos i pewnie będzie on pojedynczy, bo doprowadził Pan do tego, że ludzie nie śmią krytykować etosu, który wciąż pamiętają i to Pan wykorzystuje do bólu!

Dlatego nikt się nie doliczy, ilu myśli podobnie, ale jeżeli ten post się zachowa, będzie Pan miał okazję dokładnie policzyć, ilu Panu zostało lizusów.
 
To już w ogóle nie jest FORUM!
Szambo wzajemnych żali i pretensji, gdzie większość wyrzyguje swoje kompleksy i nienawiść.
Po co były te wszystkie nawoływania, spotkania, obietnice, zapewnienia o istniejących planach i przygotowywanych działaniach?
Wszystko dla jakiejś pseudo-podwyżki ?!
NIE CHODZI MI O PIENIĄDZE, ALE O LUDZI !!!!!!!!!!!
W dupie mam tą "podwyżkę" i jest bez znaczenia czy dostanę jej 10 czy 100 PLN, bo wartościowi ludzie są warci więcej, niż maksymalna jej kwota.
I nie chodzi tu o jednego @dale i jego jawną desperację, ale o wielu takich jak on, dzięki którym tliła się jeszcze jakaś nadzieja.
Brawo wy! Brawo MY! Brawo związek!
Brawo szczególnie Panie Przewodniczący! Gratuluję Panu pomysłu wzięcia urlopu w takim momencie i ostatecznego zgaszenia tym niejednego człowieka.
I proszę sobie darować jakieś trywialne odpowiedzi i tłumaczenia, bo dla mnie, to Pan zwyczajnie uciekł!

Mam przy tym jedną pewność. Nie przyjmie Pan moich słów do serca, wmawiając przede wszystkim sobie, że to pojedynczy głos i pewnie będzie on pojedynczy, bo doprowadził Pan do tego, że ludzie nie śmią krytykować etosu, który wciąż pamiętają i to Pan wykorzystuje do bólu!

Dlatego nikt się nie doliczy, ilu myśli podobnie, ale jeżeli ten post się zachowa, będzie Pan miał okazję dokładnie policzyć, ilu Panu zostało lizusów.

@ferduś zastanów się człowieku nim coś napiszesz, zarzucasz wszystkim że to forum to "szambo wzajemnych żali........" a sam wylewasz wiadro pretensji na przewodniczącego. Jeżeli tak mocno Cię irytuje to forum to z prawej strony w górnym rogu masz X kliknij na niego i więcej nie otwieraj tej strony.
"Gratuluję Panu pomysłu wzięcia urlopu w takim momencie' - a co to k**a, Sławek to "Hary Poter" że przewidzi co się stanie za tydzień i przesunie swój urlop???? Może ty to potrafisz? Pamiętaj geniuszu jedno, że nawet jak Sławkowi nie uda się czegoś załatwić, to za wszystko co uczynił do tej pory nie wolno go traktować tak jak ty, Jemu również należy się szacunek jak każdemu z nas.
Krytykować można ale konstruktywnie, i MY jak to określiłeś, potrafimy to robić.
 
@ferduś zastanów się człowieku nim coś napiszesz, zarzucasz wszystkim że to forum to "szambo wzajemnych żali........" a sam wylewasz wiadro pretensji na przewodniczącego. Jeżeli tak mocno Cię irytuje to forum to z prawej strony w górnym rogu masz X kliknij na niego i więcej nie otwieraj tej strony.
"Gratuluję Panu pomysłu wzięcia urlopu w takim momencie' - a co to k**a, Sławek to "Hary Poter" że przewidzi co się stanie za tydzień i przesunie swój urlop???? Może ty to potrafisz? Pamiętaj geniuszu jedno, że nawet jak Sławkowi nie uda się czegoś załatwić, to za wszystko co uczynił do tej pory nie wolno go traktować tak jak ty, Jemu również należy się szacunek jak każdemu z nas.
Krytykować można ale konstruktywnie, i MY jak to określiłeś, potrafimy to robić.

Trochę spokoju . Mam propozycję , którą wskazałem w innym temacie .
Osoby reprezentujące ZZCelnicy w IAS-ach powinny zaangażować się na forum . To one znają najlepiej sytuację na miejscu , mają niezbędne informacje .
Trzeba chyba trochę ich ośmielić . Ponawiam . Zapraszamy do rozmów .
 
Jeżeli tak mocno Cię irytuje to forum to z prawej strony w górnym rogu masz X kliknij na niego i więcej nie otwieraj tej strony.
Rozumiem sprawioną przykrość. Tylko, że ta rada jest najgłupsza i najbardziej dziecinna za wszystkich możliwych.
Sam zaczarowujesz rzeczywistość.

Krytykować można ale konstruktywnie, i MY jak to określiłeś, potrafimy to robić.
Potrafimy?! To dlaczego tego nie robimy?
Tak! Było parę konstruktywnych. Zostały zbagatelizowane i zapomniane!
 
@ferduś zastanów się człowieku nim coś napiszesz, zarzucasz wszystkim że to forum to "szambo wzajemnych żali........" a sam wylewasz wiadro pretensji na przewodniczącego. Jeżeli tak mocno Cię irytuje to forum to z prawej strony w górnym rogu masz X kliknij na niego i więcej nie otwieraj tej strony.
"Gratuluję Panu pomysłu wzięcia urlopu w takim momencie' - a co to k**a, Sławek to "Hary Poter" że przewidzi co się stanie za tydzień i przesunie swój urlop???? Może ty to potrafisz? Pamiętaj geniuszu jedno, że nawet jak Sławkowi nie uda się czegoś załatwić, to za wszystko co uczynił do tej pory nie wolno go traktować tak jak ty, Jemu również należy się szacunek jak każdemu z nas.
Krytykować można ale konstruktywnie, i MY jak to określiłeś, potrafimy to robić.
Jeżeli wypowiedzią wpisuję się w panujący (krytykowany) na forum "styl", to porównując, akurat tą wypowiedź odrzucasz? Cienki argument!

Piszesz o jasnowidztwie, a podobnie do Przewodniczącego olałeś i zapomniałeś o "czarnowidztwie" wielu uwag - istniejących na forum symptomów aktualnego stanu. To żadna magia, wyciągać wnioski z życzliwej krytyki (o ile się jej słucha), a i geniusza do tego nie trzeba!

Szacunek do kogoś, nie wyklucza widzenia jego błędów zwłaszcza, gdy nie wskazuje ono jego złej woli. Swoim komentarzem, bezmyślnie czynisz z dobrego człowieka - nietykalnego nadczłowieka - z góry odrzucając możliwość popełniania przez niego błędów!

Przepraszam za użyte określenie, ale ...
Gdy Krasnal staje w obronie Tytana, to albo z niego kpi - wykazując wyższość swej mocy nad jego,
albo widząc potrzebę takiej pomocy - tylko potwierdza jego mizerotę. To się nazywa "niedźwiedzia przysługa"!
 
ferduś ale o co Ci chodzi? Wypowiadajcie się prosta , bez zawiłości i przenośni - bo je się różnie interpretuje. Prostym bezpośrednim słowem. Masz pretensje do Sławka że młodych olał? A on twierdzi że części modernizacyjnej miało być "0" - dla początkujących w KAS. Zaproponował 50% średniej ( czysty kompromis - każda ze stron ustępuje tyle samo ) , to i taką propozycję odrzucono.... Czego oczekujesz od niego ... że co, rzuci się pod koła mielącej maszyny? na znak protestu.
 
to może załóżmy wątek gzie będą padały tylko konkretne pytania i sugestie forumowiczów i odpowiedzi związkowców, nie tylko Sławka ale będzie można wywołać o tablicy innych. A wszelkie dyskusje byłyby usuwane lub przenoszone do innego wątku.
 
ferduś ale o co Ci chodzi? Wypowiadajcie się prosta , bez zawiłości i przenośni - bo je się różnie interpretuje. Prostym bezpośrednim słowem. Masz pretensje do Sławka że młodych olał? A on twierdzi że części modernizacyjnej miało być "0" - dla początkujących w KAS. Zaproponował 50% średniej ( czysty kompromis - każda ze stron ustępuje tyle samo ) , to i taką propozycję odrzucono.... Czego oczekujesz od niego ... że co, rzuci się pod koła mielącej maszyny? na znak protestu.
Nie! Nie chodzi mi o część z nas.
Chcesz prosto i bez zawiłości?!
Najpierw musisz być pewny, że to samo widzisz tak samo i jednocześnie wcale nie musisz się z tym zgadzać. Bez uznania tej jedynej "zawiłości", wyjaśnianie prosto i bez przenośni nie ma sensu i dalej czytać nie powinieneś.

1. Myślę o zbiorze pretensji nie-generalnych, czyli tylko niektórych, ważnych elementach całości, ale wskazuję tylko ... na czym polega "wina"!
2. Czymś innym będzie wskazywanie dowodów "winy": począwszy od zaniechań, w drugiej kolejności przez lekceważenie opinii środowiska, aż po błędne działania - czego nie robię!
Dla mnie jest kolosalna różnica pomiędzy punktami 1, 2 i wiem, że dla każdego, kto jej nie dostrzega, będę niekonstruktywnym krytykantem Amen!

Tylko jeden przykład:
Szkodliwy brak związkowego (systemowego), nieustannego i zdecydowanego działania (nadzoru), przeciwko każdemu dzieleniu środowiska - np. także na forum. Ostra reakcja na każdy wpis różnicujący (stary/młody itp.) jest konieczna!
ad. 1) Wskazuję tu - Przewodniczący dopuścił, by mieć samemu na głowie każdy wymiar istnienia naszej społeczności - to nienormalne i na tym polega jego wina, że wszystkiego sam się chwyta !
ad. 2) Wskazywałbym - Przewodniczący, niby to prosi o jedność, a ciągle pozwala wszystkim na dzielenie - różnicowanie w każdym wymiarze. Znowu nie banował tego, czy tamtego, nie zrobił tego i owego, nie napisał to, czy tamto. Stał się w związku Kim Ir Senem, bez którego rolnik nie wie jak siać!

PS. Pytałeś: czego oczekuję - odpowiem: oczekiwałem, że zaufa wielu ludziom, między których podzieli najistotniejsze zadania, co najwyżej stanowczo egzekwując ich zaangażowanie - że zabezpieczy istnienie tego związku.

Gdyby (tfu - nie daj Boże) miał on na urlopie wypadek, tytuł tego wątku objąłby związek i 5000 ludzi - każdego z osobna!
I to jest cała ta - moja - niekonstruktywna krytyka!
 
Siwemu lub zastępcy faktycznie możesz zarzucić brak częstej komunikacji - jednak nie zaniechanie działania, lub olanie związkowców. Bo jak sam napisałeś " być pewny, że to samo widzisz tak samo i jednocześnie wcale nie musisz się z tym zgadzać ". Tego akurat nie wiesz jakie podejmują kroki. A nawet jeśli walczą to wiadomo z pism IAs-ów jak postępuje nomenklatura. Nie krytykuj poczynań związku - tylko dowiedz się ze źródła. I wówczas krytykuj.
 
Siwemu lub zastępcy faktycznie możesz zarzucić brak częstej komunikacji - jednak nie zaniechanie działania, lub olanie związkowców. Bo jak sam napisałeś " być pewny, że to samo widzisz tak samo i jednocześnie wcale nie musisz się z tym zgadzać ". Tego akurat nie wiesz jakie podejmują kroki. A nawet jeśli walczą to wiadomo z pism IAs-ów jak postępuje nomenklatura. Nie krytykuj poczynań związku - tylko dowiedz się ze źródła. I wówczas krytykuj.
FC celnik nie zaklinaj rzeczywistości bo jak jest każdy widzi.
Brak zainteresowania dodatkami przedemerytalnymi dla służb mundurowych.
Brak reakcji na odpowiedzi dyrektorów wojewódzkich dotyczące nienależnie pobranych składek na ZUS w 2018 roku.
Brak interwencji w sprawie podniesienia stawek dziennych za wyżywienie.
Brak jakichkolwiek działań w celu uznania nam służby przed 15.09.1999 rokiem.
Brak zainteresowania likwidacją 15a.
Brak reakcji na opieszałość rządu przy określeniu wielokrotności kwoty bazowej w Służbie Celnej na rok 2020.
Podwyżki nawet szkoda pisać na ten temat.
Wystarczy Ci? Natomiast sprawy skarbowców i ich podwyżki mnie nie interesują. A związek może lepiej jakby się zajął sprawni tych dla których został powołany i tyle.
 
młspeclat67 nie obrażam się każdy ma prawo do swojego zdania. Ja tak to widze. A jeśli chodzi o jakiegoś Ludwińskiego to co on mnie obchodzi to nie jest dla mnie żaden wzór ani autorytet i jego zz.
 
Ostatnia edycja:
Nie obraź się Stefan, ale przesadzasz. Nie da się wszystkiego na pstryknięcie palcem załatwić. Weź poprawkę, że podlegamy najpodlejszemu z ministerstw, wrogo usposobionemu wobec nas. Ja uważam, że nasz związek już od lat tworzy historię. Popatrz sobie na zz ludwińskiego... Zawsze na kolanach przed władzą.
 
Ostatnia edycja:
młspeclat67 nie obrażam się każdy ma prawo do swojego zdania. Ja tak to widze. A jeśli chodzi o jakiegoś Ludwińskiego to co on mnie obchodzi to nie jest dla mnie żaden wzór ani autorytet i jego zz.
Co więcej Stefan, nie ukrywam, że zawsze czytam twoje posty z uwagą. Piszesz co myślisz i to jest ok. Zwróć tylko uwagę, że zz pozostałych służb jest znacznie łatwiej działać. W MSW jest szacunek do funka, a z pewnością nie ma takiej pogardy jaką ma mf wobec nas... Co do cenzury na forum, bo o tym topic jest, jakieś ograniczenia wprowadzić należy. Sam też czasem narozrabiałem, ale niektóre wpisy to już było 0 hamulców ...
 
FC celnik nie zaklinaj rzeczywistości bo jak jest każdy widzi.
Brak zainteresowania dodatkami przedemerytalnymi dla służb mundurowych.
Brak reakcji na odpowiedzi dyrektorów wojewódzkich dotyczące nienależnie pobranych składek na ZUS w 2018 roku.
Brak interwencji w sprawie podniesienia stawek dziennych za wyżywienie.
Brak jakichkolwiek działań w celu uznania nam służby przed 15.09.1999 rokiem.
Brak zainteresowania likwidacją 15a.
Brak reakcji na opieszałość rządu przy określeniu wielokrotności kwoty bazowej w Służbie Celnej na rok 2020.
Podwyżki nawet szkoda pisać na ten temat.
Wystarczy Ci? Natomiast sprawy skarbowców i ich podwyżki mnie nie interesują. A związek może lepiej jakby się zajął sprawni tych dla których został powołany i tyle.
Stefan ..... tyle zarzutów że ho ho ,,,,,, powiedz jeszcze na koniec , który to związek jest taki idealny, działa sprawnie i wszystko wygrywa? Pewnie ten namawiany w Oplu .... składający się zasadniczo z kadry kierowniczej ... :)
 
No i co z tego, że namawiali, każdy ma prawo przekonywać do swoich zz. Zresztą celnicy.pl też prowadzą agitacje i nikomu to nie przeszkadza. Z tego pisma nie wynika, że ludzi zmuszali tylko rozmawiali, to po pierwsze a po drugie robili to w urzędach skarbowych więc co Ciebie lub mnie to obchodzi? Ja rozumie, że żaden z.z. nie jest wstanie wszystkiego załatwić ale powinien próbować. Taki przykład, pismo o nienaleznie pobraneych nam składk na ZUS pojawiło się na celnikach miesiąc po tym jak już wszyscy je mieli i wysłali, odpowiedzi dyrektorów wojewódzkich są wszystkim znane od co najmniej miesiąca, czy związek przygotował nam jak mamy dalej postępować? Itd. Co jest ważniejsze nasze dodatki przedemerytalne, stawka za wyżywienie, wielokrotność kwoty bazowej w Służbie Celnej czy to, że jakiś związek namawia ludzi do wstapienia?
 
Back
Do góry