• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tematy na spotkanie z Szefem KAS

Pracownicy i Funkcjonariusze KAS

Koleżanki i Koledzy.

W związku z zaproszeniem ZZ na spotkanie z Szefem KAS, które odbędzie się przy okazji narady kadry kierowniczej KAS, zwracam się z uprzejmą prośbą o przesyłanie zagadnień i tematów do poruszenia na spotkaniu.
Proszę o przesyłanie zagadnień wraz z uzasadnieniem.
Tematy można przesyłać w terminie do dnia 27.06.2019r. do godz. 20:00 na e-mail slawomir.siwy@celnicy.pl
Spotkanie odbędzie się w dniu 8.07. jednak strona ministerialna zastrzegła termin na zgłoszenia zagadnień do 28.06.2019r.
Proszę o rozpowszechnienie tej informacji w KAS. Jeżeli ktoś nie zdąży zgłosić zagadnień w ww. terminie to proszę o przekazanie ich wyjątkowo w takich przypadkach do dnia 28.06. do godz. 12:00

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 
Ostatnia edycja:
Proszę zapytać Szefa KAS, czy jeszcze w tym roku (funkcjonariusze i cywile) mogą liczyć na jakieś podwyżki. Proszę również zasygnalizować Szefowi, że po tegorocznej podwyżce (650) są obniżane znacznie, albo w ogóle obcinane nagrody funkcjonariuszom i pracownikom. To po co były te podwyżki, skoro teraz obniżane są nagrody i bilans wyjdzie na zero.
 
Skoro koledze Hawrankowi bilansuje się na zero, zdaje się, że z powodu zagrożonych premii pół-/rocznych/imiennych/itp? to chyba ma prawo takie pytanie złożyć.
Bardziej jednak ciekawi mnie podejście bolo1999.... 0 złotych realnej podwyżki ma koledze H. zamknąć usta?
 
Skoro koledze hawrankowi bilansuje się na 0, to powinien chyba tym zainteresować swoich przełożonych, swój zz w izbie, wyjaśnić przyczynę

650 x 12 to 7800 premii

Nie wiem jak u hawranka, ale ja nigdy nie dostałem w skali całego roku nawet połowy tej kwoty w premiach

I jakoś nie przyszło mi do głowy zawracać tym gitarę Sławkowi, a tym bardziej żeby miał rozmawiać o tym z ssc czy obecnie z skas

Proszę też nie imputować mi sensu wypowiedzi którego nie nadałem

To manipulacja, fe...

Zadałem tylko proste pytanie
 
Bolo, jeżeli już to 480 x 12, bo tyle miesięczna odczuwalna comiesięczna podwyżka wyniosła brutto. Dlaczego Przewodniczący ZZ ma pominąć fakt, że funkcjonariuszom i pracownikom KAS są obniżane nagrody, albo stawiane wymagania, których z oczywistych względów nie da się wykonać, aby na tę pełną premię zasłużyć. To powszechne zjawisko, dlatego Szef KAS powinien o tym wiedzieć.
 
Bolo, jeżeli już to 480 x 12, bo tyle miesięczna odczuwalna comiesięczna podwyżka wyniosła brutto.

Nie wiem jak ty ale ja nie mam problemu z odczuwaniem

Wystarczy policzyć wzrost zasadn i dodatków od stycznia w zw ze wzrostem kwoty bazowej, potem dodać podwyżkę

Mi i in w moim oc wychodzi łącznie 650

I tyle odczuwamy

Poza tym post był nawiązaniem do postu milkiego a nie twojego
 
Jeśli już to ~300x13 a nie 650x12. Zmiana KB nie powodowała jeszcze magicznego odebrania zasobów od Dyrektorów IS. Dopiero wprowadzenie podwyżek przez zagrożenie /protestami/ doprowadziło do takiej sytuacji.
Co nam daje mniej niż 4k w kieszeni w tym temacie.
Obstawiam, że nie tylko koledze H. bilansuje się ta zabawa w okolicach zera złotych.

Ps. Był jeszcze strajk nauczycieli no ale.....tego sie już umysłem nie ogarnie.
 
Jeśli już to ~300x13 a nie 650x12.

Dlaczego nie 10x12?

Wyjaśnij skąd te 300x13 a nie 650x12

I nie pisz o 13tce, bo jeśli ją odliczać to wyjdzie 600x13, co nie zmienia faktu że mowa jest o wzroście 7800 rocznie

Chyba że coś się zmieniło w matematyce

Wystarczy policzyć wzrost zasadn i dodatków od stycznia w zw ze wzrostem kwoty bazowej, potem dodać podwyżkę

Mi i in w moim oc wychodzi łącznie 650

I tyle odczuwamy
 
Jeśli już to ~300x13 a nie 650x12. Zmiana KB nie powodowała jeszcze magicznego odebrania zasobów od Dyrektorów IS. Dopiero wprowadzenie podwyżek przez zagrożenie /protestami/ doprowadziło do takiej sytuacji.
Co nam daje mniej niż 4k w kieszeni w tym temacie.
Obstawiam, że nie tylko koledze H. bilansuje się ta zabawa w okolicach zera złotych.

Ps. Był jeszcze strajk nauczycieli no ale.....tego sie już umysłem nie ogarnie.

Bo to jest powszechne zjawisko, dziękuję za poparcie mojego postulatu. Obniżane są nagrody kosztem tegorocznej podwyżki - Sławku, wspomnij o tym, proszę, Szefowi KAS.
 
Socjotechniczne awanse na stanowisku w 2019 bez pieniędzy. Na kanwie zmiany Rozp. MF z dnia 20. lutego 2019 w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej Dyrektorzy IAS dokonali awansów na stanowisku tj. na mł. eksperta ze st.specjalisty lub na eksperta z mł. eksperta wykorzystując pieniądze z podwyżek. W ubiegłym roku brakowało pieniędzy i wszyscy czekali na nowe środki, zadania zostały podzielone, nowe obowiązki przyznane i co się stało? Dyrektorzy IAS załatwili dwie pieczenie na jednym ogniu, nowe rozp. ponaciągało widełki w dwie strony, z jednej strony dobrze bo można dawać wszystkim podwyżki bez problemu czy ma maturę czy nie, już nic nikogo nie blokuje, z drugiej strony można dawać awanse bez pieniędzy na stanowiskach bo widełki tak pozwalają i tu rodzi się pytanie czy tak powinno być? Jeżeli ktoś dostaje nowe obowiązki, zadania, awans na stanowisku to dlaczego zostaje na tych samych widełkach co przed awansem ? Po co komu taki awans, lepiej robić co się robiło, po co komu problemy jak widełki te same? Bardzo dużo ludzi dostało takie " puste " - socjotechniczne awanse,mamieni podwyżką - wyrównaniem kiedyś tam nie wiadomo kiedy. Taka sama może dotyczyć w przyszłości awansów na stanowiskach specjalistycznych, bo widełki na to pozwolą.Wiem że jest już po terminie ale jest czas urlopowo - wyjazdowy, może jednak ktoś zgłaszał taki temat na spotkanie, jesli nie to jest to sprawa na następne. Trzeba w przyszłości wyeliminować takie praktyki żeby z pieniędzy na podwyżki łatać zaległości awansowe oraz wyrównać awansowanym bez pieniędzy taki stan jak najszybciej. Podwyżka powinna być podwyżką a awans awansem. Ponadto przy tak rozciągniętych kominach płacowych może dochodzić do wielu patologii , czy ktoś będzie trzymał nad tym pieczę?​
 
Socjotechniczne awanse na stanowisku w 2019 bez pieniędzy. Na kanwie zmiany Rozp. MF z dnia 20. lutego 2019 w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej Dyrektorzy IAS dokonali awansów na stanowisku tj. na mł. eksperta ze st.specjalisty lub na eksperta z mł. eksperta wykorzystując pieniądze z podwyżek. W ubiegłym roku brakowało pieniędzy i wszyscy czekali na nowe środki, zadania zostały podzielone, nowe obowiązki przyznane i co się stało? Dyrektorzy IAS załatwili dwie pieczenie na jednym ogniu, nowe rozp. ponaciągało widełki w dwie strony, z jednej strony dobrze bo można dawać wszystkim podwyżki bez problemu czy ma maturę czy nie, już nic nikogo nie blokuje, z drugiej strony można dawać awanse bez pieniędzy na stanowiskach bo widełki tak pozwalają i tu rodzi się pytanie czy tak powinno być? Jeżeli ktoś dostaje nowe obowiązki, zadania, awans na stanowisku to dlaczego zostaje na tych samych widełkach co przed awansem ? Po co komu taki awans, lepiej robić co się robiło, po co komu problemy jak widełki te same? Bardzo dużo ludzi dostało takie " puste " - socjotechniczne awanse,mamieni podwyżką - wyrównaniem kiedyś tam nie wiadomo kiedy. Taka sama może dotyczyć w przyszłości awansów na stanowiskach specjalistycznych, bo widełki na to pozwolą.Wiem że jest już po terminie ale jest czas urlopowo - wyjazdowy, może jednak ktoś zgłaszał taki temat na spotkanie, jesli nie to jest to sprawa na następne. Trzeba w przyszłości wyeliminować takie praktyki żeby z pieniędzy na podwyżki łatać zaległości awansowe oraz wyrównać awansowanym bez pieniędzy taki stan jak najszybciej. Podwyżka powinna być podwyżką a awans awansem. Ponadto przy tak rozciągniętych kominach płacowych może dochodzić do wielu patologii , czy ktoś będzie trzymał nad tym pieczę?​

Tu na tym forum kilkukrotnie podnosiłem sprawę przyznania awansów w kwietniu ze skutkiem od stycznia a więc liczonych w ramach podwyżki

Prosiłem o to, by dla tych, którym we wrześniu mija termin 5lat od ostatniego awansu nie dawać go od stycznia, ale żeby dać w styczniu podwyżkę, a awans we wrześniu

Prosiłem żeby rozważyć identyczne rozwiązanie wobec tych, którzy czekają 4,5 roku i 4 lata

Odzew mniej niż mizerny

Skutek - masowe awanse w stopniu w ramach podwyżki

O ile dotyczy to ludzi czekających krócej niż 3 lata można mówić i jakimś wyróżnieniu, chociaż bez korzyści finansowej, o tyle w przypadku czekających dłużej nawet o tym nie może być mowy

A dla czekających 5 lat to policzek

Czekali tak długo na awans, w styczniu słyszeli że w sc- s nie ma awansów w styczniu, dostaną we wrześniu bo mija im 5 lat, a potem za ich pieniądze w ramach podwyżki diasi sfinansowali te awanse - ze skutkiem od stycznia

To nawet nie jest śmieszne

Jeden dostał awans we wrześniu 2018, pełną podwyżkę w styczniu i może dostać awans we wrześniu 2019, bo minie mu rok, a inny czekał do września 2019 do 5 lat, dostał od stycznia ale w ramach własnej podwyżki, i we wrześniu nie ma szans bo przecież nie minął rok...
 
Sławek nigdy nie zawiódł i tak zapewne będzie i tym razem. Pytam o spotkanie gdyż na skarbowcach chwalą się, że Szef przychylnie odniósł się do ich postulatów. A co z nami? Wygaszonymi, ucywilnionymi, pozbawionymi prawa do sądu? Poza przekazem Szefa, że dzieło KAS będzie kontynuowane tylko, że zamiast na przód preferuje za mną, dalej jesteśmy w czarnej d....Jak ma być lepiej skoro jest coraz gorzej?
 
Skarbowy piszą, że Szef rozwazy emerytury mundurowe dla określonej grupy pracowników byłego UKS. A co z celnikami, którzy od lat 90 do maja 2004r, służyli na granicy zachodniej i którym brakuje dosłownie kilku lub kilkunastu dni do 5 lat policyjnych? Co Szef KAS na to?
 
Back
Do góry