• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Szczegółowa informacja o przepisach projektu ustawy o SCS

1702666855378.jpeg

1702666884646.jpeg
 
Jak "leśnicy" zbierali w tym roku podpisy pod ustawą o niby obronie polskich lasów, to księża na niedzielnej mszy promowali tę akcję i można było składać podpisy w kościele. Może nasi kapelani też by wsparli naszą akcję ?
 
Mam do wysłania jeszcze przed Świętami ponad 100 podpisów popierających projekt obywatelski ad.Ustawy o SC-C,pozdrawiam zaintresowanych sprawą,pozdrawiam i zbieramy Panie i Panowie.
Przesyłam #stary1 moje osobiste podziękowanie i zarazem gratulacje! Tak tylko na marginesie, prawda jest taka, że to powinna być sprawa, (bo dotyczy całej formacji) w którą zaangażowanych będzie nas z takim właśnie wynikiem "podpisowym" znacznie więcej funkcjonariuszy! Nie ma co się ociągać i zwlekać, bo czasu na osiągnięcie zamierzonego SUKCESU zostało już niewiele, a czas na zebranie wymaganej ilości leci szybko.

I proszę was jeszcze, po pierwsze - zacznijcie czytać dokładnie ten projekt (bo mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją zawartego w zapisach niektórych artykułów kontekstu), a po wtóre uświadomić sobie należy, że samo złożenie projektu, to dopiero zaledwie początek, rozpoczęcie prac nad jego wdrożeniem oraz szczegółowych uzgodnień w grupach roboczych oraz komisjach eksperckich, oczywiście z aktywnym udziałem członków naszego Związku!!! Wątpliwości, które nawet obecnie nas nurtują, na każdym etapie konsultacji zawsze mogą zostać zebrane w lokalnych organizacjach związkowych, a następnie przesłane do omówienia przez powołane zespoły, wypracowujące finalnie efekt końcowy naszej ustawy. Również spędzające obecnie sen z powiek funkcjonariuszy naszej Służby tematy w postaci np. dodatków kompetencyjnych, orzeczniczych, kryminalnych, zaległości awansowych, dodatków motywacyjnych, też wreszcie zostaną tą ustawą prawnie uregulowane. Pamiętajmy, to na razie jest tylko projekt ustawy, a nie tekst jednolity.
Zróbmy sobie, jako cała formacja "prezent" na Święta Bożego Narodzenia i na Nowy 2024 rok, w postaci ustawy o SCS!
 
Back
Do góry